PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla genel öneri lazım

aligultekin34
25-02-2012, 17:46
Slm arkadaşlar. Joomlada her kategoriye özel bir menü ve sayfa tasarımı yapmayı düşünüyorum. Yani anlıyacağınız birbirinden bağımsız iki site gibi düşünerek aynı tema üzerine konuşlandırcam. Sadecene menü ve içerik düzeni oynayacak. Ana sayfa ise hepsini kapsayan şekilde olacak. Önerilerinizi bekliyorum.

Ali Gültekin | İnternet Denizinde Bir Damla Sevgi! - Ana Sayfa (http://www.aligultekin.net/index.php)

gokhan
25-02-2012, 18:25
bunu için aklıma şu geldi temamdaki menü'nün kodunu bul kaldır. oraya bir pozisyon ekle sonra güzel bir menü bul (modül) sonra

menu yönetiminden menuler oluştur modülü çoğaltarak ve atayarak halledebilirsin gibi geliyor. ama ustalarımız ne der bilmem :)

Saygılarımla...

aligultekin34
25-02-2012, 18:38
Öneri için teşekkürlerde bu tarz temalarla pek fazla framework yapısı bilmeden düzenleyiz gibi. Kod yapısı çok farklı çünkü :)
Ben şu şekil düşündüm subdomain gibi ama o şekil değil. Bir tane ana menü olacak bu kısım sitenin indeksi. 2. ve 3. için ise temayı kopyalıyacam o sayfalara özgü şekilde menü düzeninde gösterttirecem.

YsfBahar
25-02-2012, 19:02
Bu kadar cetrefilli ise girme bence :d

istemihan05
25-02-2012, 19:06
Eğer yanlış anlamadımsa site teması ve örneğin üst menü sabit diğer menüler ve içerik değişecek. 1.nci siteyi normal şekilde kur Tüm moddüllere birbirleriyle birlikte görünsün yetkisi ver . Sadece üst menüye Tüm yetkisi ver. Üst menüyü hazırlarken Anasayfa aynen diğer bölümleri Sistem Bağlantıları / Dışa aktar secerek menülerini oluştur. 2.nci sitenin anasayfa younunu buraya kaydet. Eğer iki sitenin menü isimleri ve içerikleri hemen hemen aynısı olacaksa her menüyü kopyala ve bunlarıda birbileriyel görünmesi için seç. A sitesindeki ana menü görünürken b sitesindeki modül görünmeyecek b sitesindeki görünürken a sitesi menüleri görünmeyecek.

Aslında işlem basit ama anlatmak biraz zor :)) mantığı anlamışsındır..

gokhan
25-02-2012, 19:44
Öneri için teşekkürlerde bu tarz temalarla pek fazla framework yapısı bilmeden düzenleyiz gibi. Kod yapısı çok farklı çünkü :)
Ben şu şekil düşündüm subdomain gibi ama o şekil değil. Bir tane ana menü olacak bu kısım sitenin indeksi. 2. ve 3. için ise temayı kopyalıyacam o sayfalara özgü şekilde menü düzeninde gösterttirecem.
sub domain olayına girersen ilerde mutlaka sıkıntı yaşarsın bide öne öyle bi admin panelinden bir o admin paneline ;)
istersen halledeyim aligultekin temanı bi indiriyim zamanım olduğunda da gönderirim sana

aligultekin34
25-02-2012, 20:47
Site tek olacak sadecene modül ve temayı kopyalayacam. Şu hani modüllerin orada hangi sayfada ne görüntülenecek yazıyorya o kısımlardan değiştirerek subdomain mantığıyla yapıcam :)

gokhan
25-02-2012, 20:55
hmm tamam o zaman :D