PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda Oldu Paypal Hesabınız Olmadan Kredi kartı ile alışveriş mümkün!

muratyil
26-02-2012, 13:11
Sonunda Oldu! Paypal Hesabınız Olmadan Paypal Sistemi Üzerinden Kredi kartınızı kullanarak konuk kullanıcı şeklinde alışveriş imkanı sağlandı. Bu şekilde hem alışveriş yapanlar paypalın güvenli sistemi üzerinden rahatça kredi kartlarını kullanabilecekler hem de siteleri üzerinden satış yapanlar sanal pos vs. almaya uğraşmadan müşterilerine kredi kartı ile satış yapabilecekler.Bunun için satıcının paypal hesabı olması yeterlidir. Bizzat sitem üzerinden hem alıcı hem de satıcı olarak denemelerini yaptım. Konu ile ilgili bir resimli anlatıma buradan (http://www.joomlatema.net/kredi-karti-ile-tema-satin-alma) ulaşabilirsiniz.

istemihan05
26-02-2012, 15:00
Ödeme için Makbuz numarası vermiş inşaallah bu kredi kartı numarası değildir. Dikkat edin!!!

Konuya Dönecek olursak joomla ile e ticaret sitelerine çok büyük faydası olur biraz zaman geçip sorunsuz çalıştığından emin olduktan sonra kullanabilirim..

Anlatım için teşekkürler.

synthetic
26-02-2012, 15:32
İşte bu güzel olmuş.

Şerafettin
26-02-2012, 17:25
Ben kendi sitemde kullanıyorum. Sorunsuz çalışıyor para anında yatırılıyor hesaba. Hiçbir sıkıntı çekmedim.
Site adresi İMKB Takipteki Senetler-bedelsiz verme potansiyeli yüksek hisseler 2011-Senet Yorumu-Senet Önerisi-Matriks Eğitimi-Borsa Yorumu (http://www.takiptekisenetler.com/)

bypavel
27-03-2012, 18:35
e birde taksit yaptırılabilseydi ne şahane olurdu

by.filozof
30-03-2012, 01:14
Sonunda Oldu! Paypal Hesabınız Olmadan Paypal Sistemi Üzerinden Kredi kartınızı kullanarak konuk kullanıcı şeklinde alışveriş imkanı sağlandı. Bu şekilde hem alışveriş yapanlar paypalın güvenli sistemi üzerinden rahatça kredi kartlarını kullanabilecekler hem de siteleri üzerinden satış yapanlar sanal pos vs. almaya uğraşmadan müşterilerine kredi kartı ile satış yapabilecekler.Bunun için satıcının paypal hesabı olması yeterlidir. Bizzat sitem üzerinden hem alıcı hem de satıcı olarak denemelerini yaptım. Konu ile ilgili bir resimli anlatıma buradan (http://www.joomlatema.net/kredi-karti-ile-tema-satin-alma) ulaşabilirsiniz.

Peki sanal pos ile paypal arasındaki maliyet farkı nedir? Hangisi daha avantajlıdır.

M.Enes AYDÜZ
30-03-2012, 01:16
Paypal yaklaşık yüzde 3 oranında kesinti yapıyor. Sanal pos'ta ise %1 kesinti yapılıyor ama yüzde 18 oranında kdv'si olan fatura kesmeniz gerekiyor.

by.filozof
30-03-2012, 01:33
Paypal yaklaşık yüzde 3 oranında kesinti yapıyor. Sanal pos'ta ise %1 kesinti yapılıyor ama yüzde 18 oranında kdv'si olan fatura kesmeniz gerekiyor.

Sanal pos'ta % 18 oranında kdv'si olan fatura kesmeniz gerek demişsiniz? Paypal için farklı bir durum mu var?

M.Enes AYDÜZ
30-03-2012, 02:22
Pos cihazından kredi kartı geçtiğiniz zaman bu tutarı faturalandırmanız gerekiyor. Fakat paypal'da henüz böyle birşey yok. Yani fatura kesmek zorunda değilsiniz.

Akar
30-03-2012, 03:08
Pos cihazından kredi kartı geçtiğiniz zaman bu tutarı faturalandırmanız gerekiyor. Fakat paypal'da henüz böyle birşey yok. Yani fatura kesmek zorunda değilsiniz.Artık ikisi de kontrol altında ama şimdilik paypal hesaplarının denetlendiğine şahit olmadık diyelim. Yoksa düzeli alışveriş yapılan, adına ticaret denen bir sistem ile satış yapılıyorsa fatura her durumda, ödeme yöntemine bağlı olmaksızın şart.

Paypali güvenle kullanabilmek için banka ilişkisi şart olacak. Bu durumda da paypal denetlenebilir oluyor ki GİB bunun için özel anlaşma yaptı paypal ile. Yani artık pp işlemleri kayıt altında diyebiliriz. Bu da istendiği anda denetlenebileceği anlamına geliyor.

enginyilmaz
30-03-2012, 12:38
Fatura kesilmesi veya yapılan işten dolayı vergi ödenmesi hakkında vergi usul kanunu çok açık arkadaşlar. Eğer düzenli bir şekilde gelir elde ediyorsanız ve bunu bir banka kanalı ile veya herhangi başka bir yollada yapacak olsanız mutlak suretle bunları devlete bildirmeniz gerekir. Bildimezseniz ne olur fark edilene kadar hiç bir şey olmaz fark edildikten sonra her işlem başına %18 KDV ödemek zorunda kalırsınız ve ayrıca evrak başına usulsuzluk cezası ödemek zorunda kalırsınız. Kısaca bir işleme ait bir tablo ile açıklamaya çalışalım.

Örneğin 6 aylık satışınızda 100.000TL gelir elde edin ve 6 ay sonra vergi dairesinin denetiminde hesaplarınız incelensin diyelim

Kazanç 100.000 TL
Hesaplanan KDV 18.000TL
Toplam 118.000 TL

Bir yazılım ürünü sattığınızı düşünelim bir giderde gösteremeyeceksiniz yani 100.000 TL kar ettiniz görünecek ve bu dilimdeki vergi dilimi %27 sanırım buda 100.000TL den 27.000 TL vergi ödemeniz gerekecek demek.

İşin özü şu ki bu harcamada vergi usul cezaları hariç 45.000 TL devlete borçlanacaksınız yaptığınız ticaretten dolayı ve devlete vergide zarara uğrattınız diye çıkan verginin üç katı 45.000x3=135.000 ceza daha eklenecek ve toplam 135.000 TL borçlu olacaksınız.

VERGİ SUÇUNUN UNSURLARI, TANIMI VE CEZALARI:VERG SUÇUNUN UNSURLARI (http://www.alomaliye.com/vergi_sucunun_unsurlari.htm)
VERGİ ZİYAI VE CEZASI: VERG ZYAI ve CEZASI* VERG ZYA Vergi ziyai (http://www.alomaliye.com/vergi_ziyai.htm)

Ayrıca ülkemizin geleceği adına vergi verelim, kazançlarımızı belgeleyelim ve bence işin cambazlıklarını düşünmeyelim zaten devletimiz bugün denetim elemanı olarak 85 puan ve üzeri KPPS puan alan personellerle bu işleri yapıyor yani durum şu ki bankalar veya hesaplar incelenmeye başlandığında mutlak suretle fark edilirsiniz. Hakkınızda şu duyurusunda bulunulur ve sicil kadınız bozulacaktır sahtekarlıktan.

Çözüm nedir?

Eğer arada bir iş yapıyorsunuz ve bunu bir firmaya yaptı iseniz firmanın gider pusulası ile ödemeyi alın ve %10 vergi çıkar bunuda firma sizin adınıza ödemek durumundadır.

Eğer bir kaç arkadaş birleşip çalışacabileceksiniz güçlerinizi birleştirin ve tek şirket altında birleşin ve hizmetlerinizi faturalandırıp yukarıdaki sorumluluklarla uğraşmayın.

Eğer fikriniz var ama şirketleşmekten çekiniyorsunuz o zaman da kosgebin girişimcilik destek programı var onu inceleyin KOSGEB (http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Destekler.aspx?ref=8&refContent=69)

Eğer yukarıdakilerden hiç biri sizin için uygun değilse ticari çalışan birileri ile görüşün fikrinizi anlatın belki onların cevresi ilede ürününüz satışını artırabilir ve kar paylaşımı ile riske girmeden helal yoldan paranızı kazanırsınız.

Şu ana kadar yaşadığım hayat tecrübelerimden topladım yazdım konu hakkında eksik anlattıklarım olabilir daha detaylı bir bilgi için bir vergi uzmanı veya mali müşavir ile görüşmenizi öneririm veya 189 vergi hattından bilgi alabilrisiniz.

Son bir söz; Bir şeylerden korkuyosanız başınıza gelir ondan kurtulmak için üstüne gidin öğrenin ve uygulayın.

Atasözü : Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır.

Faydası olması dileğiyle..

denisdulici
30-03-2012, 21:09
Unutmuşsun Engin abi, vaktinde bildirirseniz %18 KDV'den muaf olursunuz çünkü yurt dışından Türkiye'ye sıcak para sokmuş oluyorsunuz.

enginyilmaz
30-03-2012, 23:23
Evet sadece Türkiyeye göre düşündüm. Orada kıstas şu yurt içi satış ise yine %18 kdv ekleniyor ancak satışın Türkiye haricinde bir yerden yapılmış olması gerekiyor o zaman ihraçata giriyor ve %18 kdv den muaf olunuyor. Hatta tubitak 1507 nolu hibe destek programıda var bununla elinizde bulunan yazılım ürün için geliştirme için destek isteyebiliyorsunuz.