PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ İngilizce Dil seçeneği - Çok Dilde Kullanım

istbal
27-02-2012, 15:39
Merhaba

Türkçe İngilizce site yapıcam.İngilizce modülünü nasıl kullanıcam..

Modülü aktif ettim.Ama bayrak çıkmadı.İlk defa kullanıcam nasıl bir yol izliycem..

synthetic
27-02-2012, 17:39
Ne modülünü aktif ettiniz de bayrak çıkmadı?

Akar
27-02-2012, 18:19
Ana menünün varsayılan öğesinde site bütününün varsayılan ana sayfası olmak üzere dil tercihi Tümü şeklinde kalacak.
Yeni bir menü (grubu) oluşturulacak. Burada bir ana sayfa menü öğesi oluşturulup, dil seçimi olarak Türkçe. Bu, Türkçe dilinde sitenin ana sayfası olacak. Türünü ona göre ayarlayın. Ardından varsayılan olarak belirlenecek.
Yeni bir menü (grubu) daha oluşturulacak ve bunda da bir ana sayfa menü öğesi oluşturulacak (öğe isimleri önemli değil), dil seçimi İngilizce olacak. Bu menü öğesi de kendi menü grubu içinde varsayılan olarak belirlenecek. Dolayısıyla bu sizin İngilizce dilindeki ana sayfanız olur.
Sistem dil filtresi uygulama eki açılacak.
Dil değiştirici modül de açılacak.

Bu şekilde iki dilde bir siteniz oldu. Mantık şu:
Sistem dil filtresindeki ayarınıza göre otomatik algılama olarak ya da modülden dili elle değiştirme şeklinde biri Türkçe diline gelirse Türkçe ana sayfayı görür. Aynı şekilde biri İngilizce diline gelirse İngilizce ana sayfayı görür. Otomatik çalışması ise kişinin kullandığı tarayıcının dilini algılama ile ilgilidir.
İçeriğinizi, menülerinizi vesair kendi içinden seçtiğiniz dil, o dildeki sayfalarda gözükmek üzere yayınlanma anlamına gelir. Bir içeriği sadece bir dilde seçmişseniz, yalnızca o dildeki sayfada yayınlanır. Dolayısıyla çok dilli kullanımda her alanı tüm diller için tekrar yayınlamalısınız.

Yukarıdaki şekilde kurulumda sorunsuz kullanım gerçekleşir.

istbal
28-02-2012, 15:55
Yeni bir menü (grubu) oluşturulacak. Burada bir ana sayfa menü öğesi oluşturulup, dil seçimi olarak http://forum.joomla.gen.tr/seo-sef/1020-joomsef-4-2-4-surumunde-non-ascii-char-replacements-turkce-karekter-ayari-yok.html#post7380 kullanılacak

şurayı anlamadım..daha doğrusu hocam ilk defa yapacağım.Şimdi benin türkçe hazırlanmış menülerim var..

Şimdi ben yeni bir menü grubu oluşturacağım.Home About contact diye sayfalarmı oluşturucam ve içine ingilizce yazılarımı yazacağım..en sonunda Sistem dil filtresindeki ayarını ve diğer dil dönüştürücüyü açıcam.ve İngilizce türkçe olarak sayfalarımı görebilecekmiyim..?????

istbal
28-02-2012, 15:56
Joomsef 4.4.2 Sürümü nerden indiricem??

Ümit
28-02-2012, 18:48
Joomsef 4.4.2 Sürümü nerden indiricem??

4.4.2 'nin sürüm olarak bildirimi yazım hatasından kaynaklı aşağıdaki linkten şu an son sürüm olan 4.2.4 'ü indirebilirsin.

http://www.artio.net/downloads/joomla/joomsef
JoomSEF Free - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/sef/1063)

Akar
28-02-2012, 19:26
Arkadaşlar konunun JoomSEF ile alakası yok, o anda yanlış bir tuşa basmışım herhalde ki öyle bir forum adresini kopyalamış. Sadece Türkçe yazacaktı orada; adres girmiş onun yerine. Düzelttim. Aslında konunun devamından da belli.

istbal
29-02-2012, 16:11
Şimdi ben yeni bir menü grubu oluşturacağım.Home About contact diye sayfalarmı oluşturucam ve içine ingilizce yazılarımı yazacağım..en sonunda Sistem dil filtresindeki ayarını ve diğer dil dönüştürücüyü açıcam.ve İngilizce türkçe olarak sayfalarımı görebilecekmiyim..?????[/QUOTE]

Yukardaki gibimi yapıcağım ??

Akar
29-02-2012, 16:40
Hayır, sistem ayarını başta yapacaksınız ki iş bitmeden evvel gidişatı görün. Yani benim dediğim sıra ve şekilde yapın.

istbal
01-03-2012, 11:45
Hocam bunu bir kereliğine resimli bir şekilde tarif edermisiniz..Vaktiniz olursa..

Çünkü yeni bir uygulama ve ben denedim. aktif ettim. Belirsiz yönlendirme gibi birşey verdi..

istbal
03-03-2012, 10:43
Bu konuda bir döküman varmı tarif eden önemli arkadaşlar zamanım azaldı..

istbal
03-03-2012, 11:00
Bu konuda bir döküman var mı arkadaşlar ??

Normal 5 sayfalık bir menü oluşurdum.Dil seçeneği Tümü olarak..Daha sonra oluşturduğum bu menüleri ingilizce olarak nasıl tanımlayabilirim.Bundan sonrasını anlatabilecek biri varsa sevinirim..home about v.s şeklinde yeni bir menü oluşturup devam mı edeceğim..Daha sonra dil çevirici aktif ettim.Belirsiz yönlendirme çıktı...Sitede sadece bu sorunum kaldı..Teslim etmeliyim

BozTurk
03-03-2012, 12:00
bu konuda bir döküman yada bir ders mevcut değil henüz bildiğim kadarıyla ama ilerleyen zamanlarda vakti olan bir arkadaş hazırlayacaktır