PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : xmap kurulum ve silme hatası

insomnia
28-02-2012, 00:42
merhaba
joomla sürüm güncellemesi yaptıkdan sonra xmap hata veince silip yeniden kurmak istedim fakat ne kaldırabildim nee yeniden üstüne kurabildim. şu an 4 tane com_xmap diye bileşen listeleniyor silmek istediğimde ise

JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /administrator/components/com_xmap
JInstaller: :Install: XML kurulum dosyası bulunamıyor.
JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /administrator/components/com_xmap
JFolder: :delete: Yol bir klasör değil. Yol: /administrator/components/com_xmap
JFolder: :delete: Yol bir klasör değil. Yol: /components/com_xmap
Bileşen Kaldırma: Kaldırılamaz. Lütfen elle kaldırınız.
Bileşen kaldırılmasında hata.
ftp den giriyorum hiçbir şekilde xmap e ait bir klasör yada dosya yok ne yapmalıyım?

mhusty
28-02-2012, 00:44
merhaba
joomla sürüm güncellemesi yaptıkdan sonra xmap hata veince silip yeniden kurmak istedim fakat ne kaldırabildim nee yeniden üstüne kurabildim. şu an 4 tane com_xmap diye bileşen listeleniyor silmek istediğimde ise

ftp den giriyorum hiçbir şekilde xmap e ait bir klasör yada dosya yok ne yapmalıyım?

veritabanında xmap ile ilgili tabloları silermisiniz .. ?

insomnia
28-02-2012, 01:03
merhaba

Teşekkür ederim bu kadar hızlı cevapladığınız için. şu an listede görünmüyor. fakat sitenizdeki bağlantıdan indirdiğim 2.5 uyumlu xmap i kurmak istediğimde

Bileşen Kurulumu: DB işlevi hata raporlamıyor.
Paket Kur: Eklenti kurulurken hata oluştu: com_xmap.zip
bu hatayı veriyor bu seferde 2.5 e geçtiğimden beri sorunlardan kurtulamadım bir türlü

mhusty
28-02-2012, 01:07
Eklentiler > Eklenti Yöneticisi > Veritabanı > Düzelt

Diyip yeniden kurulum yapabilirmisiniz ? birde 2.5 uyumlu Bileşeni indirdiniz değil mi ?

insomnia
28-02-2012, 01:11
Eklentiler > Eklenti Yöneticisi > Veritabanı > Düzelt

Diyip yeniden kurulum yapabilirmisiniz ? birde 2.5 uyumlu Bileşeni indirdiniz değil mi ?
hatayı verdiğinde hemen onu kontrol ettim ve

Veritabanı tablo yapısı güncel.

Diğer Bilgiler

Veritabanı şema sürümü (in #__schemas): 2.5.1-2012-01-26.
COM_INSTALLER_MSG_DATABASE_UPDATE_VERSION
Veritabanı sürücüsü: mysql.
62 veritabanı değişikliği başarıyla denetlendi.
16 veritabanı değişikliği tablo yapısını değiştiremedi ve atlanıldı.
herhangi bir sorun bulmadı
evet 2.5 uyumlu eklentiyi indirdim paket olarak yüklemeyince paket dosyasını açıp teker teker yüklemeyi denedim fakat gene aynı hatayı verdi.
acaba database i komple onar mı demeliyim oda baya yük bindiriyor servera ama

mhusty
28-02-2012, 01:17
hatayı verdiğinde hemen onu kontrol ettim ve

herhangi bir sorun bulmadı
evet 2.5 uyumlu eklentiyi indirdim paket olarak yüklemeyince paket dosyasını açıp teker teker yüklemeyi denedim fakat gene aynı hatayı verdi.
acaba database i komple onar mı demeliyim oda baya yük bindiriyor servera ama

buda bir çözüm ama bence xmap ile ilgili tablolar kalmış veritabanında ondan gibi geliyor.... Kesin bir şey söylemek zor.

insomnia
28-02-2012, 01:35
sanırım sorun xmap kurmaya çalıştığımda 1.7 için tablo açıyor oradan kaynaklanıyor.

j17_xmap olarak açıyor bunun çözümünü bulamayacaz sanırım

http://img832.imageshack.us/img832/8296/xmap.jpg

ne yaptıysam olmadı komple bütün tabloları onar dedim halen durum aynı heralde yapılabilecek herhangi birşey yok bu durumda

JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /home/...../public_html/administrator/components/com_xmap
JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /home/.../public_html/administrator/components/com_xmap
JFolder: :delete: Yol bir klasör değil. Yol: /home/..../public_html/administrator/components/com_xmap
JFolder: :delete: Yol bir klasör değil. Yol: /home/...../public_html/components/com_xmap
Bileşen Kaldırma: Kaldırılamaz. Lütfen elle kaldırınız.
Bileşen kaldırılmasında hata.

Akar
28-02-2012, 02:07
Elle kaldırma:
components ve administrator/components altındaki kendi isminde bulunan dizinler silinir.

insomnia
28-02-2012, 02:43
Elle kaldırma:
components ve administrator/components altındaki kendi isminde bulunan dizinler silinir.
işte sorun orada o dizinlerde öyle bir klasör yada herhangi bir dosya yok belirtilen yollar haricindeki diğer dosya köklerinide 1-2 saattir inceliyorum hiçbirşey bulamadım

Akar
28-02-2012, 03:05
işte sorun orada o dizinlerde öyle bir klasör yada herhangi bir dosya yok belirtilen yollar haricindeki diğer dosya köklerinide 1-2 saattir inceliyorum hiçbirşey bulamadımAnlıyorum, o zaman veritabanındaki extensions tablosuna bakmak lazım. Kusura bakmayın, vakit darlığından biraz hızlı hızlı bakıyorum konulara, diğer mesajlarda kontrol ettiğinizi söylediyseniz farkında değilim.

insomnia
28-02-2012, 05:10
Anlıyorum, o zaman veritabanındaki extensions tablosuna bakmak lazım. Kusura bakmayın, vakit darlığından biraz hızlı hızlı bakıyorum konulara, diğer mesajlarda kontrol ettiğinizi söylediyseniz farkında değilim.
dediğiniz gibi tablodan baktım ve hepsini sildim admin panelindede görünmedi fakat tekrar kurmak istediğimde

Bileşen Kurulumu: DB işlevi hata raporlamıyor.
Paket Kur: Eklenti kurulurken hata oluştu: com_xmap.zip
hatası verdi ve listede tekrar göründü database den tekrar sildim az önce sanırım xmap i kuramayacağım 2.5 e neyse manual ayarlayacağız anlaşılan mapi
eğer çözümü yoksa başka sizlerinde bildiği benim açımdan konu kapanmıştır.

Akar
28-02-2012, 06:18
dediğiniz gibi tablodan baktım ve hepsini sildim admin panelindede görünmedi fakat tekrar kurmak istediğimde

hatası verdi ve listede tekrar göründü database den tekrar sildim az önce sanırım xmap i kuramayacağım 2.5 e neyse manual ayarlayacağız anlaşılan mapi
eğer çözümü yoksa başka sizlerinde bildiği benim açımdan konu kapanmıştır.Vallaha bildiğimiz çözüm budur. Düzgün kurulum ve kaldırma işlemi yapamıyorsanız -ki normalde düzgün bir sunucuda bunlar sorun olmaz- elle bu dediğimiz işlem yapılır. Temizlenmeyen yer olması lazım ki bu hatayı versin. Ha, başka eklenti kurulumu denemediyseniz, onu da bir deneyin. Sorun belki xmap'e özel değildir. Neticede biz bu eklentiyi kullanıyoruz.