PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : K2 bileşeni ile ilgili açıklama

ugurus
28-02-2012, 12:46
Arkadaşlar merhabalar ! Ben K2 bileşeni kullanmıyorum.
Ama kullanmayı düşünüyorum.

Aslında çok eklenti kullanma taraftarı değilim.
joomlayı yalın ve sade kullanma taraftarıyım ama bu K2 nin özelliklerini artılarını ve dezavantajlarını da öğrenmek isterim.

nasıl bi mantık vardır nasıl çalışır vs.

gelen cvplar için şimdiden teşekkürler.

mhusty
28-02-2012, 13:08
Arkadaşlar merhabalar ! Ben K2 bileşeni kullanmıyorum.
Ama kullanmayı düşünüyorum.

Aslında çok eklenti kullanma taraftarı değilim.
joomlayı yalın ve sade kullanma taraftarıyım ama bu K2 nin özelliklerini artılarını ve dezavantajlarını da öğrenmek isterim.

nasıl bi mantık vardır nasıl çalışır vs.

gelen cvplar için şimdiden teşekkürler.

K2'yi bir çok şey için kullanabilirsiniz... Mesela ben K2'yi Ürün Tanıtımı İçin kullanıyorum..Ürün tanıtım için K2'nin Ek alanlar özelliğini kullanıyorum ... Daha sonra haber sitelerimde K2'yi kullanıyorum çünkü haberin resimlerini , videolarını , etiketlerini daha kolay bir şekilde tek bir sayfada gösterebiliyorum... K2 kullanım ve mantığı açısından STANDART JOOMLA! İçerik Yöneticisinden pek bir farkı yok..Bire bir aynı diyebiliriz...K2 bu Standart Joomla! İçerik Yöneticisinin biraz daha geliştirilmiş hali diyebiliriz... Dezavantaj olarak K2 için yazılmış bir çok modül ücretlidir buda bir dezavantajdır...

Akar
28-02-2012, 19:22
K2 bir içerik bileşenidir. K2 ile girdiğiniz içerikler Joomla!'nın yerleşik içerik bileşenini (com_content) kullanmaz. K2 içerikleri Joomla!'ya aktarılmaz...şimdilik öyle en azından. Bazı düzen özelliklerini içinde barındırır. Çok önemli bir şey değil bence.