PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Kurulumda gelen içerikleri silemiyorum ?

mesoftbilisim
29-02-2012, 00:44
Merhaba arkadaşlar ;

joomla 2.5 ilk kurulumu yaptım düzenlemeler icin işlemlere başladım içerikleri sil dedim çöp bölümüne taşıdı ama oradan bir türlü silinmiyorlar ne yapmam lazım

Karşı
29-02-2012, 00:46
Merhaba arkadaşlar ;

joomla 2.5 ilk kurulumu yaptım düzenlemeler icin işlemlere başladım içerikleri sil dedim çöp bölümüne taşıdı ama oradan bir türlü silinmiyorlar ne yapmam lazım

Tek tek silmeyi dene benimde başıma gelmişti orda bir kaç makale bir menüye kategoriye falan bağlıysa ondan silmiyor

mesoftbilisim
29-02-2012, 00:53
tek tek de silmiyor ya menüleri sildim içerige girdiginde kategoriye baglıda degil bu arada kategorileride çöpe altdım ordada kategırileride silemiyorum

Karşı
29-02-2012, 00:57
tek tek de silmiyor ya menüleri sildim içerige girdiginde kategoriye baglıda degil bu arada kategorileride çöpe altdım ordada kategırileride silemiyorum

Yeni bir kategori aç atıyorum manşet haberler diye silinmeyen makalenin birini o kategoriye ata sonra çöpe at sonra çöp kutusundan tamamen silmeyi denermisin

Akar
29-02-2012, 01:01
Silinmiyor ama ne oluyor, hata mı veriyor, nedir durum tam olarak? Yoksa çöpe atınca orada durduğu için mi silinmedi diyorsunuz?

mesoftbilisim
29-02-2012, 01:14
sorun halledildi;

Çözüm : Arkadaşlar joomla ilk kurulumda gelen içeriklerin içerisinde modül pozisyonu atanmış olanlar oldugundan toplu silme işleminde hata veriyor menu ögelerini silerek ana sayfanızı arama veya kayıt formu gibi bir menu olarak ayarladıgınızda içerik ögelerini silebiliyoruz.

mhusty
29-02-2012, 01:18
Silinmiyor ama ne oluyor, hata mı veriyor, nedir durum tam olarak? Yoksa çöpe atınca orada durduğu için mi silinmedi diyorsunuz?

sorun şu , sadece bir tane içerik yüzünden tüm içerikler silinmiyordu çünkü toplu seçilerek silinme işlemi gerçekleştiriliyordu... Bir içeriğin içine {loadposition user1 } diye modül ataması yapılmış... Bu kodu silmeden hiç biirinde silinme işlemi gerçekleşmedi..Kodu sildikten sonra sorun kalmadı... Çözüldü olarak işaretlenebilir...

mesoftbilisim
29-02-2012, 01:21
yönetmenim teşekkür ederim :)

Bu joomla 2.5 sürümüne başladım başlayalı 1.0.15 sürümünden .1.5.x sürümüne ilk gectigim günleri hatırladım ilk 1.5 kurdugumda 1.0 harika geliyordu sonra 1.5 çözünce o süper bir yazılımdı şimdi 2.5 kullanmaya başladım acemi gibi oldum yine :D ama çözünce sorunları buda oyuncak gibi oynayacagız kesinde zaman lazım işte

mehmettan
08-08-2012, 05:24
Çözüm şu makale Yöneticisi > Makalelerin Üzerinde DURUM SEÇ diye bir Kısım var oradan ÇÖPE GÖNDERİLMİŞ i seçin Sildiğiniz makaleler gelecek. En üst kısımda Çöp Kutusunu Boşalt çıkacak ona tıklattığınızda çöp kutunuz boşaltılmış olacak. Biraz Geç oldu ama aynı sorunu yaşayan olursa die deişik bir çözüm yazayım dedim :D