PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Virtuemart Stok kodu gösterme

olkunmustafa
01-03-2012, 17:47
merhaba arkadaşlar.Virtuemart ürün detaylı sayfasında stok kodunu bir türlü görüntüleyemedim.Yazdığımız stok kodunu otomatik görüntülememizi sağlayacak bir kod bir yöntem bilen varsa şimdiden yardımlarınızı beklerim:( Bilgi paylaşımı için şimdiden teşekkürler.....

synthetic
01-03-2012, 17:52
Ürün listeleme biçimi (Product list style) olarak düz ürün listeleme (flat product list) seçtiğinizde otomatik olarak göstermesi lazım.

olkunmustafa
01-03-2012, 19:13
Sitenin ön yüzünde göstermek istiyorum.Fly_Page den mi bahsediyorsun sen acaba tam yer söyleyebilir misin ?

synthetic
01-03-2012, 21:51
Virtuemart yüklü olmadığı için hatırladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışmıştım. Az önce virtuemart'ı yükledim ve biraz kurcaladım. Çözüm yöntemi şu şekilde:

flypage.tpl.php dosyasına ulaşın

components/com_virtuemart/themes/default/templates/product_details/flypage.tpl.php

ve aşağıdaki kodu ekleyip kaydedin.

<tr>
<td width="33%" valign="top" align="left">SKU: <?php echo $product_sku ?><br /></td>
</tr>

Eğer bileşen varsayılan ayarlarıyla duruyorsa ürün detaylarına girdiğinizde alt tarafta sku'yu göreceksiniz. Yine de emin olmak için Yönetici menüsü altındaki genel yapılandırma ayarlarına tıklayın. Daha sonra Site sekmesinde Flypage'in flypage.tpl olarak seçildiğinden emin olun.

olkunmustafa
01-03-2012, 23:32
yardımlarınız için çok teşekürler.Burdaki video (http://www.youtube.com/watch?v=j4AOFhKiz2M) ile nasıl yapılacağını biraz önce öğrenmiş bulundum.Şimdi de Üst tarafta marka ismini nasıl yazdıracağımı düşünüyorum.Sanırım aynı mantıkda gideceğiz.İlginize çok teşekkürler:)

synthetic
01-03-2012, 23:58
yardımlarınız için çok teşekürler.Burdaki video (http://www.youtube.com/watch?v=j4AOFhKiz2M) ile nasıl yapılacağını biraz önce öğrenmiş bulundum.Şimdi de Üst tarafta marka ismini nasıl yazdıracağımı düşünüyorum.Sanırım aynı mantıkda gideceğiz.İlginize çok teşekkürler:)

Rica ederim. Benim anlattığımdan farklı bir yöntemle çözdüyseniz onu da paylaşabilirsiniz (Gerçi videoyu paylaşmışsınız, kastettiğim yazı olarak paylaşmak). Takıldığınız diğer konular için farklı başlıklar açın bence. Çünkü aynı yerde takılan biri arama yaparak cevaba daha kolay ulaşır.

olkunmustafa
02-03-2012, 01:08
Sizin bahsettiğiniz yöntemle çözdüm sadece <?php echo "stok kodu=" .$product_sku ?> şeklinde yazdım.

Diğer konu içinde.Biraz daha kafa yorup ondan sonra takıldığım yerde tekrar bir başlık açarım.Teşekkürler.