PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ hwdvideoshare-The exec() function is not available-hatası

Resear
01-03-2012, 18:47
520
Merhaba arkadaşlar, ekte göründüğü üzere bir hatam var, ve Çözemedik.Yardımcı olursanız sevinirim.

mhusty
01-03-2012, 19:30
520
Merhaba arkadaşlar, ekte göründüğü üzere bir hatam var, ve Çözemedik.Yardımcı olursanız sevinirim.

hostinginiz gerekli özellikleri karşlılamıyor... Yani dönüştürme özelliğiydi sanırsam o hata... Yüklediğiniz videoları flv , mp4'e çeviremiyor o yüzden hata veriyor ve o fonksiyon videoları dönüştürmeye yarıyor...

Akar
01-03-2012, 19:54
Evet, bu özellike kullanıcı değil sunucu yöneticilerinin kontrolünde olan bir özelliktir ve video dönüştürmeleri için gerekir. Video dönüştürme işlemi kullanılmayacaksa, yani sadece flv ve mp4 videolar yüklenecek veya video sitelerindeki videolar uzaktan oynatılacaksa, bu özelliğe ihtiyaç bulunmaz. Ancak çeşitli uzantılardaki videolar yüklenecek ya da flv videolar yeniden dönüştürülecekse exec() fonksiyonunun kullanımda olması lazım.

Resear
01-03-2012, 20:22
Sunucu ile görüştük onlar sunucularını yavaşlattıkları için konvert programını kullanmadıklarını söylediler. Bu aşamada biz video yükleyemiyoruz.522
yukarıdaki fotoda eklerken normal olarak detaylarını girdiğimizde
523
şeklinde bir uyarı ve alttaki bölümde de
524
şeklinde bir uyarı alıyoruz ve video oynatılamıyor.Bu sorun bu sorun bu konvert işlemini yapma ile ilgili bir sorun mu?Değilse nasıl çözülebilir?(Eklemiş olduğum video mp4 formatında)

Akar
01-03-2012, 20:32
Konvert dediğiniz şey dönüştürme, önce adını bir belirleyelim. Dönüştürme işi olmazsa dönüştürme yapılamadığına dair mesaj verir sistem. Yukarıda da belirttiğim gibi flv veya mp4 videolar yüklenirken, yeniden dönüştürülmesi seçeneği de kullanılmamışsa dönüştürme işlemi gerekmez. Dosya kayıp hatasıyla hiç karşılaşmadım ve neden olabileceğini bilmiyorum. Bir araştıralım inşeallah..

Resear
01-03-2012, 23:45
Allah razı olsun arkadaşlar bekliyorum cevaplarınızı...

Ümit
01-03-2012, 23:55
Allah razı olsun arkadaşlar bekliyorum cevaplarınızı...

"Bu dosya kayıp" yazısı, eklentinin yayınlayacak dosyayı bulamadığı zaman orada çıkması gereken yazının Türkçe'ye çeviren tarafından Türkçe'ye çevrilmiş halidir.

DEFINE("_HWDVIDS_ALERT_MISSINGVIDFILE","*** Bu dosya kayıp! ***");

Resear, beklediğin cevap daha ne olabilir. Akar zaten sorununu çözebilmen için yapman gerekenleri detaylı olarak anlatmış.

Resear
02-03-2012, 00:56
İşin garibi dosya var ftpden hosta ilgili alana attım.uzantılarda doğru ama üstte eklendi yazıyor altta dosya kayıp yazıyor..

spdial
02-03-2012, 01:16
Dosya ismini ne yaptınız?

Resear
02-03-2012, 02:19
Türkçe karakter kullanmadan yazdım.Upload ettiğim dosyadaki hali ile.mp4 veya flv uzantılarını yazıp ve yazmayarak denedim ama olmadı.

spdial
02-03-2012, 19:38
http://forum.joomla.gen.tr/attachments/multimedya/522d1330622382-hwdvideoshare-exec-function-not-available-hatasi-2012-03-01_191635.jpg

Dosya ismini 1 nolu alanda ki talimata göre değiştirin ve öyle deneyiniz.

Resear
03-03-2012, 01:55
Denedim spdial kardeş olmadı..Aynı sorun devam ediyor.Kayıp dosya diyor. Ben de ön panelden normal olarak yüklemeye çalıştım oradan da şu hatayı verdi..532

mhusty
03-03-2012, 02:10
Denedim spdial kardeş olmadı..Aynı sorun devam ediyor.Kayıp dosya diyor. Ben de ön panelden normal olarak yüklemeye çalıştım oradan da şu hatayı verdi..532

Hata verdiği dosya yolunda yazma izini olmayabilir... Eğer tek seferlik videolar ekliyecekseniz youtube , vimeo gibi yerlere yükleyip joomla sitenizde gösterin derim...Ben genellikle öyle yapıyorum...

Resear
03-03-2012, 02:21
Hata verdiği dosya yolunda yazma izini olmayabilir... Eğer tek seferlik videolar ekliyecekseniz youtube , vimeo gibi yerlere yükleyip joomla sitenizde gösterin derim...Ben genellikle öyle yapıyorum...
Hata verdiği dosya yolunda yazma izni olmayabilir derken ne ifade etmeye çalıştınız? Biraz açabilir misiniz...
Şu anda diğer sitelerden çekebiliyoruz zaten, bir kısmını o şekilde hallettik.Fakat site yapısı itibariyle kullanıcılarında rahatca video yükleyebilmeleri gerekiyor.Yok sa özgünlüğümüzü kaybederiz.

spdial
03-03-2012, 02:27

/hwdvideos/uploads/uploads/originals/ klasörü yok diyor. O klasör varmı?

Resear
03-03-2012, 02:40
var o klasör.Biz ftpden uploads klasörün içine attık videoları oradan kendisi otomatik olararak originals dizini açıp videoalrı farklı bir isimde kaydetmiş.Bizde oradaki isimlerle aynısı olacak şekilde ekliyoruz.

spdial
03-03-2012, 03:31
Bu konuda başka bir fikrim yok, deneme yanılma yapmak lazım.
Hostunuz win sanırım?
Sizin sorununuz hostunuza yüklediğiniz videoların konvertlenmemesimi?

Resear
03-03-2012, 14:27
Bu konuda başka bir fikrim yok, deneme yanılma yapmak lazım.
Hostunuz win sanırım?
Sizin sorununuz hostunuza yüklediğiniz videoların konvertlenmemesimi?
Teşekkür ederim spdial kardeş emekleriniz için.
Hostum joomla olduğu için linux seçtik. Konvert işlemi için de hostla konuştuk ama host sunucuyu yavaşlattıkları gerekçesiyle konvertleri kabul etmiyormuş.Bizde sitede konvert yapmayacağız, sadece flv ve mp4 formatında video yükleyeceğiz.