PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla Güncelleme..!

farabi_54
02-03-2012, 08:48
Joomlada bazı dosyalara virüz bulaştı.Iframe virüsü
Bende dosyaların üzerine yenilerini yazdırmak istiyorum.
Birde tmp klasörüne joomla paketi atıp güncellemek istediğimizde,instalion dosyasını sileceğiz mi yoksa onu da mı yükleyeceğiz.
Birde tüm sitelerime ıframe virüsü bulaştı.Benim bağlı olduğum hosting şirketi tüm dosyalara yazma izni vermemi istedi.Bu sıkıntının nedeni olabilir mi.Yada izinler konusunda hangi dosyaları güvenli duruma almam gerekiyor...

Akar
02-03-2012, 09:37
Joomlada bazı dosyalara virüz bulaştı.Iframe virüsü
Bende dosyaların üzerine yenilerini yazdırmak istiyorum.
Birde tmp klasörüne joomla paketi atıp güncellemek istediğimizde,instalion dosyasını sileceğiz mi yoksa onu da mı yükleyeceğiz.
Birde tüm sitelerime ıframe virüsü bulaştı.Benim bağlı olduğum hosting şirketi tüm dosyalara yazma izni vermemi istedi.Bu sıkıntının nedeni olabilir mi.Yada izinler konusunda hangi dosyaları güvenli duruma almam gerekiyor...tmp dizninden güncelleme yapacaksanız güncelleme paketini kullanacaksınız. Tam sürüm paketi değil. Dolayısıyla içinde installation dizini olmuyor. Kullanacağını güncelleme paketi şu:
http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/16524/72084/Joomla_2.5.1-Stable_tr-TR_Update_Package.zip
Bu paket 1.7 serisinden itibaren tüm sürümleri 2.5.1'e yükseltir.

Sadece dosya güncellemesi için ise kurulum yerine ftp üzerinden dosyaları yeniletebilirsiniz. Tam sürüm paketini (güncelleme değil) indirip klasöre çıkartır, içindekileri installation dizini hariç ftp üzerinden sitenize gönderirsiniz. Siz bu iki mevzuyu karıştırdınız anladığım kadarıyla.

İkisi de olabilir ama güncelleme yöntemi eklenti kurulum şekillerinde yapıldığından daha kolay ve hızlı olur.

farabi_54
02-03-2012, 15:29
Sayın Halil Hocam Çok Teşşekkür ederim.
Vermiş olduğunuz bilgiler çok açıklayıcı...
Hayırlı Çalışmalar....