PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xmap Bileşeni kaldırma ve yükleme sorunu..

hugeboss
03-03-2012, 21:43
Merhabalar..

Siteme xmap bileşenini kurdum bir sorun yok menüyede atadım sitemap diyerek fakat bileşenin içerisine girip xml site haritası diye tıkladığımda sürekli hata verdi şuna benzer bir hataydı

sarı bir sayfa üzerine uzun bir link ve o linkin altında şu satır ve şu satırda hata diye bir şey yazıyodu ve en altta da aşşağıdaki sizin xml site haritanızdır diye bir yazı vardı..

şimdi diyeceksiniz ki böyle yazacağına ekran görüntüsünü at. Atamıyorum çünkü ben kendimce çözmeye çalıştım ilk başta ftp den dosyaları sildim daha sonrada adminden bileşeni kaldırmaya çalıştım fakat bileşen bir türlü kalkmadı. tekrardan üzerine yazmayı denedim ama gene aynı hatayı verdi bende komple silmek için bütün site dosyalarını tarattım xmap geçen herşeyi, veritabanıda dahil olmak üzere sildim fakat gene yönetim panelinden kalkmadı. şu an halen yüklü gözüküyo bileşen ama xml site haritasına tıklayınca da bu sefer bembeyaz bir sayfa açılıyo kısacası çalışmıyor..

şimdi bu aşamada xmap bileşenini çalıştırabilmem için sizce ne yapmam lazım.

yada xmap gibi xml site haritasını çıkartan başka bir bileşen varmı ?

yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim :)

e-emre
03-03-2012, 22:05
Search - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/search?q=sitemap)

hugeboss
03-03-2012, 22:30
hocam extensions.joomla.org dakileri bende aratıp araştırdım ama içlerinden hangisi en az xmap kadar verimli olur bunun için tavsiye istedim birde şu an halen bileşenler kısmında xmap gözüküyor. xmap yüklü iken diğer bir xml haritası çıkartan bileşen yüklemek doğrumudur acaba bunu öğrenmek istiyorum.

mhusty
04-03-2012, 01:15
hocam extensions.joomla.org dakileri bende aratıp araştırdım ama içlerinden hangisi en az xmap kadar verimli olur bunun için tavsiye istedim birde şu an halen bileşenler kısmında xmap gözüküyor. xmap yüklü iken diğer bir xml haritası çıkartan bileşen yüklemek doğrumudur acaba bunu öğrenmek istiyorum.

çakışma gibi bir durum olmaz sanırsam yani yükleyebilirsiniz...

hugeboss
04-03-2012, 01:26
cevap için teşekkür ederim mhusty hocam. peki sizin xmap harici tavsiye edebiliceğiniz bir xml haritası çıkartan bileşen mevcutmudur ?

mhusty
04-03-2012, 01:44
cevap için teşekkür ederim mhusty hocam. peki sizin xmap harici tavsiye edebiliceğiniz bir xml haritası çıkartan bileşen mevcutmudur ?

ben kendim sitemap oluşturup google pingliyorum...Bazı siterimde Acesef çıkartıyoruz site haritasını ... Ama Acesefin bu özelliği ücretli sürümündemiydi yoksa ücretsiz sürümündemiydi hatırlamıyorum...

aligultekin34
04-03-2012, 02:09
Acesefin pro sürümünde var :)
562

BozTurk
04-03-2012, 13:15
Jcrawler hem sitemap oluşturur hemde arama motorlarına ping atar tavsiye ederim

hugeboss
04-03-2012, 22:23
Jcrawler hem sitemap oluşturur hemde arama motorlarına ping atar tavsiye ederim

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Ben xmap gibi ücretsiz bir eklenti arıyorum BozTurk hocam Jcrawler güzel bir eklentiye benziyor biraz araştırdım. kullanımı hakkında çok detaylı bir bilgi bulamadım nette Automatizando el sitemap con JCrawler en Joomla! 1.5 y 1.7 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=W-NkHNOxPRM) <<< şu videoyu buldum portekizce olsada izlenince az çok anlaşılıyor. Acaba kullanımı hakkında ufakta olsa biraz bilgi verebilirmisiniz? kurup denemek istiyorum.

Bu arada xmap ın hatasını düzelttim sorun türkçe dil dosyasındaymış denemediğim şey kalmamıştı bende baştan yükledim hata vermeden kurdu ama gene haritayı vermiyodu dil dosyalarını kaldırmak geldi aklıma önce tr dil dosyasını kaldırayım dedim kaldırdım girdim bileşene xml haritasına tıkladım ve çalıştı :).. Fakat şimdide farklı sorunlar yaşıyorum birinci sorunum; k2 makaleleri xml haritada çıkmıyor acaba k2 makalelerin xml haritada çıkması için xmap ın k2 plugin inimi kurmam lazım ?

ikinci sorunum ise xmap ile alakalı olmuyan Akeeba Backup ile ilgili bir sorun. Akeeba Backup'ta zip uzantılı yedek alamıyorum, Akeeba Backupın son sürümü olan 3.3.13 sürümünü kurdum jpa uzantılı olarak zorda olsa aldım yedeğini ama zip uzantılı olarak yedek vermiyor. veri tabanını alıyor fakat sitede ki dosyaları yedeklemeye geldiğinde %60 civarlarında hata veriyor.

Hata ekran görüntüsü aşşağıda ki gibi
http://img23.imageshack.us/img23/3074/balksz2ad.jpg

Bunu nasıl çözebilirim acaba ? Akeeba Backup sorunu için yeni bir konu açayım mı ?