PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fikirlerinize İhtiyacım var...

mhusty
04-03-2012, 22:38
Merhabalar Yeni bir projem var , Galatasaray haber sitesi ... bundan önce ortak olduğum biriyle vardı yine bir galatasaray haber sitesi vardı ama anlaşmazlık nedeniyle o projeyi iptal ettik... Yeni kurcağım site çok kapsamlı olcak sitede sadece haber olmucak , forum , video galeri , fotoğraf galeri , tartışma alanı vs.. Çok kapsamlı olcak .. Sitenin hızla yükselmesi için asıl hedef google ... Çünkü domain adı bence güzel galatasarayhaberleri.gen.tr google'da aratılan en çok kelimelerden biride bu... Google hızlı index almak önemli , üst sıralar çıkmakta önemli ...Ben Joomla! ile yapmayı düşündüm fakat google'da istediğimi karşılayamıyacağı kuşkusuna düştüm... Wordpress genellikle haber siteleri için kullanışlı bir sistem yanlız Joomla! kadarda wp bilgim yok bayağı uğraştırır gibi .. Drupali düşünmedim bile hiç kullanmadığım bir sistem bir fikir sahibi değilim :) Hangi sistem ile başlamamı önerirsiniz ? Hangisi ihtiyaçlarımı karşılar sizlerinde fikirlerini almak istedim :)

YsfBahar
04-03-2012, 23:13
En kestirme yol bildiğin yoldur. Bence Joomla ile yap.
İçerikler düzgün olduğunda gayet iyi seo sonucu verdiği kanısındayım. Şahsen yaşıyorum hem de seo için herhangi bir eklenti kullanmadan.

mhusty
04-03-2012, 23:20
En kestirme yol bildiğin yoldur. Bence Joomla ile yap.
İçerikler düzgün olduğunda gayet iyi seo sonucu verdiği kanısındayım. Şahsen yaşıyorum hem de seo için herhangi bir eklenti kullanmadan.

teşekkürler abi , içerik düzgün olcak çünkü 5 tane editör olcak sitede hepsi kendi yazılarını yazcaklar ek olarak birde haber ajansı ile anlaşmayı düşünüyorum içerik yönünden sıkıntı olmuyacak gibi ... Başka fikirler var mı ?

BozTurk
04-03-2012, 23:43
evet googlenin wordpressi sevdiği tartışılmaz sebebi ise basit usul düz linkleme ve dahili otomatik ping sistemi ile eklenen içerikleri kısa sürede googleyi haberdar etmesinden ileri geliyor lakin joomla ile hazırladığın sitenin seo yani kalibrasyon ayarlarını ideal şekilde yaptığın zaman wordpressi geride bırakacağıda açıktır. fikir edinmen için pm bir makale gönderdim okumanda fayda var :)

mhusty
04-03-2012, 23:45
evet googlenin wordpressi sevdiği tartışılmaz sebebi ise basit usul düz linkleme ve dahili otomatik ping sistemi ile eklenen içerikleri kısa sürede googleyi haberdar etmesinden ileri geliyor lakin joomla ile hazırladığın sitenin seo yani kalibrasyon ayarlarını ideal şekilde yaptığın zaman wordpressi geride bırakacağıda açıktır. fikir edinmen için pm bir makale gönderdim okumanda fayda var :)

teşekkürler bu makaleleri çok önceden okumuştum ... :) sanırım Joomla! ile halledeceğiz bu işi ... Bildiğimiz sistemden vazgeçmemek gerek ...

mhusty
05-03-2012, 00:13
Başka önerileride dikkate alacağım :)

cabirpekdemir
05-03-2012, 10:15
Sevgili Kardeşim,

Joomladaki kadar geniş eklenti yelpazesi wordpresste yok kanaatimce. Pekçok sitemde wordpress kullandığım halde genede büyük projelerde Joomla diyorum.

Bu Google'da yükselme konusunda, Wordpress, Joomla, Drupal veya özel yazılım... Bence farketmiyor. Önemli olan düzgün, düzenli ve özgün içerik yüklenmesi.

Başarılar diliyorum...

mhusty
05-03-2012, 11:27
Sevgili Kardeşim,

Joomladaki kadar geniş eklenti yelpazesi wordpresste yok kanaatimce. Pekçok sitemde wordpress kullandığım halde genede büyük projelerde Joomla diyorum.

Bu Google'da yükselme konusunda, Wordpress, Joomla, Drupal veya özel yazılım... Bence farketmiyor. Önemli olan düzgün, düzenli ve özgün içerik yüklenmesi.

Başarılar diliyorum...

Evet wordpresste joomla'daki gibi geniş kapsamlı site yapılmıyor... Wp'tede yapılır aslında ama kod bilgin olması lazım ki gerekli eklentileri kendin yazasın... İlk başta Joomla! ile deneme yapacağım istediğim başarıyı yakalarsam siteyi daha geliştireceğim bilgilendirme için teşekkür ederim :)

Şenol
05-03-2012, 12:59
siteyi 19:05'de açarsın artık bende bir galatasaray'lı olarak bu projede başarılı olmanı dilerim.

mhusty
05-03-2012, 14:43
siteyi 19:05'de açarsın artık bende bir galatasaray'lı olarak bu projede başarılı olmanı dilerim.

teşekkürler abi bende koyu bir Galatasaray taraftarıyım :) 19:05 ' te açmak akıllı bir fikir :D peki domain ismi nasıl sizce ? galatasarayhaberleri.gen.tr

Şenol
06-03-2012, 11:37
Söz konusu Galatasaray olunca senden iyi bir site bekliyorum açıkcası. Bu konuda elimizden bir şey gelirse yardımcı olmaya çalışırım. Domain ismine gelince google aramalarında faydası olur diye düşünüyorum,sonuçta birçok kişi galatasaray ile ilgili haberlere bakmak isteyecektir.

mhusty
06-03-2012, 21:20
Söz konusu Galatasaray olunca senden iyi bir site bekliyorum açıkcası. Bu konuda elimizden bir şey gelirse yardımcı olmaya çalışırım. Domain ismine gelince google aramalarında faydası olur diye düşünüyorum,sonuçta birçok kişi galatasaray ile ilgili haberlere bakmak isteyecektir.

sağolasın abi Allah razı olsun :) zaten amacım google'da üst sıralara çıkmak ...Facebook gibi yerden üye çekmek biraz zor çünkü sayfan olması lazım sayfayı beğenen sayısı çok olması lazım ki siteye üye çekesin ... ama böyle bir fırsatım yok amacım işte google ..Bismillah dedik başladık , siteyi 2.5 ile yapacağım tema olarakda Home (http://demo.gavick.com/joomla16/jul2011/) bu temayı kullanmayı düşünüyorum sizin önerileriniz var mıdır ? ücretli olması sorun değil yeri gelir satın alırız :)

orhangazi10
12-03-2012, 12:00
arkadaşlar sitemdeki reklamımı yanlışlıkla tıkladım. ilk defa oldu ne olur acaba ?

mhusty
12-03-2012, 12:51
arkadaşlar sitemdeki reklamımı yanlışlıkla tıkladım. ilk defa oldu ne olur acaba ?

Orhangazi10 sorularınızı yeni konu içinde açarsanız seviniriz... Daha öncede bir çok kez uyarmıştık ...

denisdulici
14-03-2012, 22:30
Önerim: Joomla'dan vazgeçme.

mhusty
14-03-2012, 22:32
vazgeçmedim deniz abi zaten :) Acesef bu konuda güven verdi bana , 1 kaç saate siteyi açıyorum zaten ...

denisdulici
14-03-2012, 22:35
Hadi hayırlısı, bir şey lazım olursa haber ver ;)

mhusty
14-03-2012, 22:42
Hadi hayırlısı, bir şey lazım olursa haber ver ;)
Allah razı olsun abi teşekkürler :)

mhusty
15-03-2012, 00:42
siteyi açmış bulunmaktayım desteklerini bekliyorum :)

mhusty
07-04-2012, 18:37
Siteyi açalı 1 ay olmadı..Ama site google'da hedeflediğimden daha iyi durumlara geldi.. Bir çok anahtar kelimede ve google aramalarında ilk 3 sırada çıkıyoruz... Tek sorun google'da hızlı index alma olayı oda zamanla yerine oturur...Bu seo konusunda bana en çok yardım eden şey ise ACESEF Bileşenidir... Mükemmel bir bileşen olduğuna bir daha kanaat getirdim :) bu bileşeni kodlayan JOOMACE ekibine ve Denis Dulici abimize teşekkürlerimi sunarım :)

Fatih
07-04-2012, 23:29
Mustafa site çok güzel olmuş tebrik ederim özellikle grafikler muhteşem başarıların devamını dilerim.

Akar
07-04-2012, 23:38
Evet gayet iyi oldu. Referans olarak da çok iş yapar.

ingöğretmeni
07-04-2012, 23:48
Panda ile ilgili yazılanları okumanı öneririm. Özeti: twitter, google+,facebook gibi sosyla ağlarda paylaşılan bir içeriğe sahip olmak. Örneğin twitter ile bir hesap açıp şöyle bir reklam yapabilirsin.

Bütün galatasaray ile ilntili twitter adreslerini bulursun sonra takip edenler listesindekileri takip edersin. Sen onları takip ettiğinde onlarda seni takip edebilir. Bu sayede bence en az 500 tekil elde edersin illlanabilik başlangıç için. Sonrasında ise izleyeceğin yöntem google+ takımı kurmak olacaktır bence. facebook için de aynı mantığı kullanabilirsin.

mhusty
08-04-2012, 00:37
Mustafa site çok güzel olmuş tebrik ederim özellikle grafikler muhteşem başarıların devamını dilerim.

Teşekkür ederi Fatih abi :) Sitenin grafikleri çok uğraştırdı ama güzel bir sonuç çıktı ortaya... Menülerin renginide değiştircem ama ona bile vakit bulamıyorum :D

Evet gayet iyi oldu. Referans olarak da çok iş yapar.

Beğenmene sevindim Aytuğ Abi :) Sizlerin öğrencileriyiz :P

Panda ile ilgili yazılanları okumanı öneririm. Özeti: twitter, google+,facebook gibi sosyla ağlarda paylaşılan bir içeriğe sahip olmak. Örneğin twitter ile bir hesap açıp şöyle bir reklam yapabilirsin.

Bütün galatasaray ile ilntili twitter adreslerini bulursun sonra takip edenler listesindekileri takip edersin. Sen onları takip ettiğinde onlarda seni takip edebilir. Bu sayede bence en az 500 tekil elde edersin illlanabilik başlangıç için. Sonrasında ise izleyeceğin yöntem google+ takımı kurmak olacaktır bence. facebook için de aynı mantığı kullanabilirsin.

Dediğin gayet mantıklı ve akıllı bir çözüm , Şuan facebook'ta 2.000 kişilik bir sayfa oluşturdum ama az tabi..Twitter için fazla ilgilenmedim ama dediğin gibi yapacağım.. Google+ olayınada baktım ama pek çözemedim biraz karışık geldi bana :) Panda ile yazılanların detaylarını nerden bulabilirim abi ?

ingöğretmeni
08-04-2012, 15:28
Ben İngilizce kaynakları okuyorum genellikle o yüzden Türkçe kaynak öneremeyeceğim. Bizimkilerin de yaptıkları genelde yabancılardan okudukarını derlemek ve yayınlamak oluyor. Eğer İngilizceni geliştirirsen yabancı kaynakları da takip edebilirsin. Bunun en iyi yolu ise yine bize google sağlıyor.

Google Alerts hizmetini kullan ve hedef kelimelerini gir bununla alakalı sıklık ve içerik senin istediğin gibi e-postana gelecektir. Bu sayede google dizinini rahatlıkla takip edip yabancı kaynaklardan da haberdar olabilirsin. Google'ın en kötü hizmeti çeviri hizmetidir :D Bunu da aklından çıkarma :) Mustafa kardeşim sana bir kaç ipucu artık gerisi sana ve emeğe kalmış şeyler.

mhusty
08-04-2012, 15:47
Teşekkür ederim abi bilgilendirme için... Twitter'da dediğini yaptım ve 1 günde 150 takipçi kazandım .. :) Benim tek sorunum google+ bununla ilgili neler yapılabilir ? Bununda bir kısayolu, ipuçu filan var mı :D

Macit
08-04-2012, 16:08
Joomla'yı ve temayı başarılı bir şekilde kullanmışsın, tebrik ederim, genelde bu tarz tarafta sitelerini takımın renklerine boğarlar ama sen uzak kalmışsın, ki bu güzel birşey, Başarılı bir çalışma.

mhusty
08-04-2012, 16:17
teşekkürle Macit abi , bu zaman kadar yaptığım sitelerin hepsinde tasarım işlerini grafiker babam yapıyordu ben kodluyordum ama bu sefer herşeyi kendim yaptım ilk deneyimim diyebilirim :D beğenmene sevindim abi...

ingöğretmeni
08-04-2012, 20:12
Teşekkür ederim abi bilgilendirme için... Twitter'da dediğini yaptım ve 1 günde 150 takipçi kazandım .. :) Benim tek sorunum google+ bununla ilgili neler yapılabilir ? Bununda bir kısayolu, ipuçu filan var mı :D

Google+ için yapılacak tek şey var o da birbirimizin içeriklerini beğenmek :) twitter mantık olarak çok daha basit olduğu için insanlar birbirlerini rahatça ekliyor ancak kullanımı halen çok sınırlı olan g+ ülkemizde fazla seçenek yok. Kimse tam profilni ve albümlerini paylaşmak istemez bunun için de facebookta sayfaları hedeflemek gerek.

GNCTürk
08-04-2012, 22:07
Joomladan vazgeçmemişsin ve emeğinin karşılığını almışsın..İnşallah daha iyi olur...Joomla her webmastra deva.. (1905 de doğdu bizim aşkımız..)..Saygılar

muratyil
08-04-2012, 22:15
Grafik demişken sadece firebug da arkaplanları değiştirerek bu görüntüyü elde ettim. Böyle olsa sanki daha iyi olurdu.

724

mhusty
08-04-2012, 22:25
breadcrumb kısmındaki turunculuk güzel oluyorda , menüdeki sarı kısmını biraz daha logoya göre açık renk olmaz mı ? Böyle biraz sırıtıyor gibi..Senin göz zevkine güveniyorum Murat abi :)

mhusty
08-04-2012, 22:26
Joomladan vazgeçmemişsin ve emeğinin karşılığını almışsın..İnşallah daha iyi olur...Joomla her webmastra deva.. (1905 de doğdu bizim aşkımız..)..Saygılar

Teşekkürler abi :) Joomla'dan vazgeçmek olmaz...

ensysn
09-04-2012, 11:45
puan durumu yokmu, yada benmi göremedim?

mhusty
09-04-2012, 11:53
puan durumu yokmu, yada benmi göremedim?

puan durumu yok abi malesef , daha öncelerden puan durumu modülü yapmıştım verileri llig tv adresinden çekiyordu ama lig tv'nin yayını kapatması üzerine modül iptal oldu... Ama kısa zamanda bir çözüm bulacağım :)

Akar
09-04-2012, 12:26
puan durumu yok abi malesef , daha öncelerden puan durumu modülü yapmıştım verileri llig tv adresinden çekiyordu ama lig tv'nin yayını kapatması üzerine modül iptal oldu... Ama kısa zamanda bir çözüm bulacağım :)Elle girilen bir şey hazırlaman lazım.

muratyil
09-04-2012, 13:47
Elle girilen bir şey hazırlaman lazım.
benim puan durumu modülüm (http://www.joomlatema.net/ucretli-temalar/ucretli-eklenti/62-superlig-puan-durumu-modulu.html) var ;)

GNCTürk
09-04-2012, 16:03
Bazı haberleri ve puan durumunu bu (http://www.sporx.com) siteden alabilirsin arkadaşlarımdan bazıları rss ile bunu yaptıklarını söylüyorlardı ama benim fazla bir bilgim yok maalesef...Saygılar...

mhusty
09-04-2012, 16:27
Elle girilen bir şey hazırlaman lazım.

el ile girilen bir şey hazırlamak kolay abi tablolarla halledilebilinir ama ben siteye haber eklicek zamanı bile zor buluyorum birde bunları güncellemek ile uğraşırsam vay halime :D ama en son çözüm bunu yapacam herhalde...

benim puan durumu modülüm (http://www.joomlatema.net/ucretli-temalar/ucretli-eklenti/62-superlig-puan-durumu-modulu.html) var ;)

:) senin puan durumu ve fikstür modülünü inceledim abi , alma ihtimalim olabilir :P ama sadece fikstür işiimi görür gibi tam istediğim şey çünkü

Bazı haberleri ve puan durumunu bu (http://www.sporx.com) siteden alabilirsin arkadaşlarımdan bazıları rss ile bunu yaptıklarını söylüyorlardı ama benim fazla bir bilgim yok maalesef...Saygılar...

dediğin yerlerden rss ile yayın vs. şeyler var ama o yayını yaparken onların reklamlarınıda yapmış oluyoruz buda benim hoşuma gitmeyen bir iş :)