PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Joomla 2.5 rss feed Özelliği

By_YoLcu
04-03-2012, 23:31
Arkadaşlar Joomla 2.5 te rss Feed Özelliğini Bulamadım. Daha Doğrusu Ben Bu Rss Feed Özelliğine Biraz Yabancıyım. Joomla 1.5 Kullanırken Bu Sitemin rss Linkini Bulmuştum ve Facebookta Bu Link Aracılığıyla İçeriklerimi Otomatik Olarak Paylaşıyordum Fakat Şimdi Bulamıyorum. Bir Eklenti Falan Mı Kurmalıyım Nasıl Ulaşabilirim Bu Linke Ben.

By_YoLcu
06-03-2012, 14:27
Acaba Bu Konu Gözden mi Kaçtı Yoksa Bir Fikri Olan Biri mi Yok. Hala Çözemedim de :S

Akar
06-03-2012, 21:42
RSS modülünün yayında olduğu sayfalarda rss adresi oluşuyor.

By_YoLcu
06-03-2012, 21:47
Akar Bey Biraz daha Açabilirmisiniz Konuyu Acaba. Hangi Rss Modülü ve Nasıl Yapacağım? rss Modülü Bütün Sitenin rsssini Nasıl Çekecek? Rs Modülleride Rss Linkleri İstiyor ve Bana Zaten Lazım Olan o Rss Linki.

Akar
06-03-2012, 22:34
Site beslemesi modülü, Joomla paketinde gelen rss modülüdür. Bunu kullanacaksınız ve elbette içine adres girmeyeceksiniz, giremezsiniz zaten :) Kendisi Joomla çekirdeğine göre aktif olduğu yer için bir rss adresi üretir. Bu modülün yayında olduğu sayfalarda rss beslemesi oluşur.

Besleme oluşması için adından da anlaşılacağı üzere sayfanın besleyebilir bir yapıda olması lazım. Yani o sayfanın dinamik içeriğe sahip olması gerekir. Bir başka şekilde söylersek, sayfa, blog ya da liste sayfaları gibi yeni içerik girişi potansiyeline sahip olmalı, o özelliği taşımalı. Dolayısıyla tek bir içeriğin sayfası rss vermez, bazı bileşenlerin içerik sayfaları yapılarına, özelliklerine göre rss vermeyebilir.

Tüm sitenin tek bir rss kanalı olmaz. Bu durum, Joomla gibi gelişmiş bir sistem için rss mantığıyla örtüşmez. Ancak tüm içeriklerinizi kaydederken seçilmiş içerik olarak işaretleyip bu türde bir menü öğesi oluşturursanız onun gösterdiği sayfadan ya da normalde içeriklerinizi tek bir kategoriden yayınlarsanız, yahut tüm içerikler bir tek üst ana kategoriye bağlı alt kategorilerdeyse, ana öğe için bir blog menü öğesi hazırlayarak onun gösterdiği sayfadan alınabilir. Aksi takdirde bir sitenin tamamını tek bir rss kanalında toplayamazsınız.

By_YoLcu
06-03-2012, 23:56
Akar bey Dediğiniz Gibi Oldu Fakat Her Kategori İçin Ayrı Bir Link Almam Gerekiyor Bu Şekilde.

1.5 Kuruluyken Şu Linkle Bütün Makaleleri Toplayabiliyordum
http://pdrevi.com/index.php/component/content/section?type=rss&format=feed

Bunun Başka Bir yolu Bir Eklentisi Bileşeni Falan Yok mu?

Akar
07-03-2012, 01:14
Akar bey Dediğiniz Gibi Oldu Fakat Her Kategori İçin Ayrı Bir Link Almam Gerekiyor Bu Şekilde.

1.5 Kuruluyken Şu Linkle Bütün Makaleleri Toplayabiliyordum
http://pdrevi.com/index.php/component/content/section?type=rss&format=feed

Bunun Başka Bir yolu Bir Eklentisi Bileşeni Falan Yok mu?O gösterdiğiniz bölümden alınmış. Artık bölüm yok ama bölüm yerine kategorileri bir üst kategoriye bağlarsanız aynı mantık çalışır. Yukarıdaki uzun olan cümlenin bir kısmında buna değinmek istemiştim. Şöyle daha düzgün ifade etmeye çalışayım. Eğer tüm sitenin içeriğini tek rss ile dışarı vermek istiyorsanız alternatifleriniz:

İçeriklerinizin tamamı seçilmiş içerik olmalı. Kaydederken seçilmiş yaparsınız. Bir menü öğesi (hatta bu ana sayfanız da olabilir) seçilmiş içerik türünde olur. Bu menü öğesinin açtığı sayfada rss modülünden bağlantıyı alabilirsiniz. Alamazsanız bize sorun, söyleyelim.
İçeriklerinizin tamamı seçilmiş olmaz, serbestsiniz. Ancak kategori yapınızı tek bir üst kategoriye bağlı şeklide oluşturursunuz. Bir kategori agacı oluşturun, en üst noktada ana kategori olsun. Bu ana kategoriyi blog görünümünde açan bir menü öğesi oluşturun. Menü öğesinin açtığı sayfada yayınlanacak rss modülünden adresi alabilirsiniz.

Bu iki yoldan biri işinizi görür.

By_YoLcu
07-03-2012, 08:48
Akar bey şu Şekilde Yaptım.
Pdr Konu Alanları (http://www.pdrevi.com/index.php/pdr-konu-alanlari)
Kategoriler Tek Kategori Altında. rss Modülü Sitenin En Atında.
Gözatabilir misiniz Acaba?

Akar
07-03-2012, 09:04
Ben nesine bakacağım anlamadım :)

By_YoLcu
07-03-2012, 09:08
Ordan Aldığım rss Linki İçeriklerindeki Makaleleri Çekmiyor. Fakat Birinci Yöntemle Şimdi Hallettim.
Sizi Çok Uğraştırdım, Çok Teşekkürler.