PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Smooth gallery ve slideshow modüllerini aynı alanda görüntülemek

abdullahoral
05-03-2012, 00:20
Merhaba arkadaşlar,

Smooth gallery ve slideshow modüllerini aynı alanda görüntülemek istiyorum ancak modül poziyonunu insert olarak seçmem gerekiyormuş fakat modül pozisyon listesinde insert yok, eklemeye çalıştım ancak başaramadım. Sitenin adını burdan vermek doğrumu bilmyorum ama sitedeki sorunu çözmem için bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Joomla 2.5 kullanıyorum sitem bodrumtravelmarket.com

Akar
05-03-2012, 01:11
Merhaba arkadaşlar,

Smooth gallery ve slideshow modüllerini aynı alanda görüntülemek istiyorum ancak modül poziyonunu insert olarak seçmem gerekiyormuş fakat modül pozisyon listesinde insert yok, eklemeye çalıştım ancak başaramadım. Sitenin adını burdan vermek doğrumu bilmyorum ama sitedeki sorunu çözmem için bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Joomla 2.5 kullanıyorum sitem bodrumtravelmarket.comListede olmayan pozisyonları kolayca eklemek için, pozisyon listesini açan kutunun sağına değil, doğrudan pozisyon isminin yazdığı yere tıklayın. Orası yazılabilir hale gelir ve istediğiniz pozisyon ismini eklersiniz.

abdullahoral
05-03-2012, 21:37
Direk içine yazmayı denedim, yazdım fakat işe yaramadı, forumda belirtildiği gibi index.php dosyasına inset poziyonu eklemeye çalıştım, ancak buda işe yaramadı, Forumda belirtilen ekleme şekli aşağıdaki gibi;

index.php 'de modülün görünmesini istediğin yere aşağıdaki kodu yapıştır.

<jdoc:include type="modules" name="Yeni123" />

TemplateDetails.xml aç ve position etiketlerinin bulunduğu alana aşağıdaki kodu ekle.

<position>Yeni123</position>

Akar
05-03-2012, 21:53
Direk içine yazmayı denedim, yazdım fakat işe yaramadı, forumda belirtildiği gibi index.php dosyasına inset poziyonu eklemeye çalıştım, ancak buda işe yaramadı, Forumda belirtilen ekleme şekli aşağıdaki gibi;

index.php 'de modülün görünmesini istediğin yere aşağıdaki kodu yapıştır.

<jdoc:include type="modules" name="Yeni123" />

TemplateDetails.xml aç ve position etiketlerinin bulunduğu alana aşağıdaki kodu ekle.

<position>Yeni123</position>Bu bahsettiğiniz şekilde modül pozisyonu eklenir ve pozisyonlar arasında da gözükür. Bir yerde hata olmazsa tabii. Pek fikir yürütemiyorum.