PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ joomla 2.5.2 kurulum hatası

istbal
06-03-2012, 15:33
Merhaba

Kurulumu sonlandırırken "Yapılandırma dosyanız veya bulunduğu dizin yazılamıyor ya da yapılandırma dosyasının oluşturulması ile ilgili bir problem var. Aşağıdaki kodu elle yüklemelisiniz. Metin alanına tıklayarak tüm kodu seçive bunu yeni bir metin belgesine yapıştırın. Dosya adını 'configuration.php' şeklinde kaydederek site dizinine yükleyin. "

aşağıdaki gelen kodları dediği şekilde yapıyorum.Ancak yükleme tamamlanmıyor..

alpeki99
06-03-2012, 19:07
Alt taraftaki büyük textarea alanındaki tüm yazıları kopyalayıp boş bir metin dosyasına yapıştırın. Siteye yükleyin ve ismini configuration.php olarak değiştirin. Dosya yazma izinlerini 644 olarak değiştirmeyi unutmayın.

M.Enes AYDÜZ
06-03-2012, 19:39
Sunucunuz otomatik olarak dosyayı oluşturmadığı için manuel olarak oluşturmanız gerekiyor. alpeki99 (http://forum.joomla.gen.tr/uyeler/808-alpeki99.htm) 'in dediklerini aynen uygularsanız, sorunu çözmüş olacaksınız.

istbal
06-03-2012, 19:43
Dediğiniz şekilde yaptım.Aynı hata devam ediyor..Sanırım 2.5.2 yi sadece güncelleyen oldu.Yeniden kurmayı deneyenlerde bu hata olabilir.

istbal
06-03-2012, 19:48
Kurulum klasörünü kaldır dediğimde hata veriyor..alttaki metini kopyalayıp configuration.php olarak kaydettim iznini 644 yaptım.

son olarak yönetici linkini tıklağımda kurulum sayfasının en başına dönüyor.

YsfBahar
06-03-2012, 19:50
Bu hata Joomla ile alakalı değil sunucu kaynaklı bir problem. Bence Hosting firmanızla bir görüşün.

istbal
07-03-2012, 13:12
Hosting firmasının cevabı :

Yeni sürümde ana dizine configuration.php 'yi otomatik oluşturmuyor sanıyorum.Orjinal yabancı sitesinden dosyaları download ettim.

çalıştı..

Akar
07-03-2012, 13:44
Hosting firmasının cevabı :

Yeni sürümde ana dizine configuration.php 'yi otomatik oluşturmuyor sanıyorum.Orjinal yabancı sitesinden dosyaları download ettim.

çalıştı..Hayır canım elbette yok öyle bir şey. Dosyayı oluşturuyor ama bunun için sunucu yapılandırmasının engel olamaması lazım.

istbal
07-03-2012, 14:18
Amatör bir firmayla çalışmıyorum,ismini vermiycem hosting firmasıının, kötüye vesile olmayayım..Yani firmaya da anlatıyorum..Biz kurduk çalıştırdık başka birşey yapamayız diyorlar...Orjinal sitesinden kuruyoruz çalışıyor diyor...

Kurdukları programın içine girip site bakımdadır diyecem yine kayıt yapılamadı hatası verdi.İzinleri değiştirdim yine aynı hata....Yani Kemal Sunal ın *****o fiminde dediği gibi suç kimde hakim bey gibi oldum..

YsfBahar
07-03-2012, 14:20
Amatör bir firmayla çalışmıyorum,ismini vermiycem hosting firmasıının, kötüye vesile olmayayım..Yani firmaya da anlatıyorum..Biz kurduk çalıştırdık başka birşey yapamayız diyorlar...Orjinal sitesinden kuruyoruz çalışıyor diyor...

Kurdukları programın içine girip site bakımdadır diyecem yine kayıt yapılamadı hatası verdi.İzinleri değiştirdim yine aynı hata....Yani Kemal Sunal ın *****o fiminde dediği gibi suç kimde hakim bey gibi oldum..Olay tamamen sunucu ile alakalı. Kurulumu Teknik Ekip yaktıysa root yetkisiyle yapmışlardır. Yeni bir kurulum yapmayı hatta joomla 1.5 kurmayı deneyin yine kurulum yapılamayacaktır.

Akar
07-03-2012, 14:39
Orjinal sitesinden kuruyoruz çalışıyor diyor...Yeni sürümde herhalde dosyayı otomatik oluşturmuyor diyen de bu arkadaşlar değil miydi? :) Bahsedilen şeyler paketin kendisiyle ilgili olabilecek şeyler değil. Ayrıca pakette bir sorun olursa bunu herkes yaşar, sunucunun birindeki soruna banzemez yani :)

istbal
07-03-2012, 14:45
Evet hocam haklısınız