PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HATA: Kullanıcının kontrol dışı, kullanıcının kontrol kontrol dışı öğesiyle örtüşmedi

ZuCChiNi
07-03-2012, 18:03
İçerik yöneticisindeki makaleleri incelerken bir-kaç tanesinin önünde kilit işareti olduğunu gördüm.
Düzenlemek için tıkladığımda ise aşağıdaki hatayı aldım.

Kontrol dışı şu hata ile başarısız oldu : Kullanıcının kontrol dışı, kullanıcının kontrol kontrol dışı öğesiyle örtüşmedi.
JLIB_APPLICATION_ERROR_UNHELD_ID

Bakmım menüsündeki Genel Kontrol işlemini yaptım yine aynı.

İçerik sayfada hatasız bir şekilde yayınlanıyor.

Bu arada 2.5'e herhangi bir eklenti ya da program kullanmadan, tüm içeriği elle girerek yükselttiğimi belirtmek isterim.

---

tr-TR.lib_joomla.ini
23 JLIB_APPLICATION_ERROR_CHECKOUT_FAILED="Kontrol dışı şu hata ile başarısız oldu : %s"
24 JLIB_APPLICATION_ERROR_CHECKOUT_USER_MISMATCH="Kullanıcının kontrol dışı, kullanıcının kontrol kontrol dışı öğesiyle örtüşmedi."
47 JLIB_APPLICATION_ERROR_UNHELD_ID="Kullandığınız bağlantılı sayfaya doğrudan erişim yetkiniz bulunmamaktadır (#%d)."

en-EN.lib_joomla.ini
23 JLIB_APPLICATION_ERROR_CHECKIN_USER_MISMATCH="The user checking in does not match the user who checked out the item."
24 JLIB_APPLICATION_ERROR_CHECKOUT_FAILED="Check-out failed with the following error: %s"
48 JLIB_APPLICATION_ERROR_UNHELD_ID="You are not permitted to use that link to directly access that page (#%d)."

Akar
07-03-2012, 19:35
Hata o anda öğe denetleme yetkisi alınmamasıyla ilgili. Joomla 1.6 alpha aşamasındayken bu çeviriyi yapmış ve özelliğin tam olarak ne olduğunu görmek için ilerleyen zamanı beklemiştim. Çeviri o zamandan beri öyle geldi. Onun için pek anlaşılır bir çeviri değil. Hatayı neden aldığınızı anlayamadığım gibi yükseltme ile ilgili söylediğiniz şeyi de anlamadım.

ZuCChiNi
07-03-2012, 21:34
...Hatayı neden aldığınızı anlayamadığım gibi yükseltme ile ilgili söylediğiniz şeyi de anlamadım.

Hatanın çıkışı şöyle oldu:
Yeni bir tema düzenledim ve içeriklerde değişiklik yapmak istedim.
En son girdiğim 3 içeriği tekrar düzenleyip kaydettim.
Dördüncüyü düzenlemek için tıkladığımda bu hatayı aldım.
"Hata düzelir mi acaba?" düşüncesiyle Genel Kontrol işlemi yaptım.

Yükseltme ile ilgili yazdığım ise veritabanında ya da Joomla!yı etkileyecek
herhangi bir işlem yapmadığımı, bu yüzden hatanın nerden kaynaklandığını
değerlendirirken bu ihtimalin gözardı edilebileceğini düşündüm.

Bu arada o içerikleri hala düzenleyemiyorum. :)

---

22.03.2012
Mesele halloldu.
Anahtar sembolü ile işaretli ve düzenleme yapamadığım içerikleri seçip yukarıdaki menüden "Kontrole Al" ı seçtim.
Bir şey daha öğrenmiş oldum.
Tekrar teşekkürler.