PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.5.23 den 2.5 e geçişte takılma

Şerafettin
08-03-2012, 01:39
1.5.23 den 2.5 e geçiş yapmaya çalışıyorum. jUpgrade bileşenini kurdum. bileşeni çalıştırdığımda en son adımda takılı kaldı.
Ne yapmam gerekiyor.

574
bilşen ayarları ise bu şekilde
575

Akar
08-03-2012, 01:45
Enable migration debug için Evet seçip kaydedin. Sonra ekranı yenileyip göçe yeniden başlayın. İşlem durduğunda ekran altında hata mesajları çıkacak ve sorunun neden olduğunu anlayacağız. Muhtemelen memory limit ile ilişkili bir sorun.

Şerafettin
08-03-2012, 01:51
Akar Hocam verdi hata ;
[undefined] [undefined]
Fatal error: Uncaught exception 'JDatabaseException' with message 'JLIB_DATABASE_ERROR_CONNECT_DATABASE' in /home/takiptek/public_html/tasima/jupgrade/libraries/joomla/database/database.php:341 Stack trace: #0 /home/takiptek/public_html/tasima/administrator/components/com_jupgrade/includes/jupgrade.class.php(142): JDatabase::getInstance(Array) #1 /home/takiptek/public_html/tasima/administrator/components/com_jupgrade/includes/controller.php(22): jUpgrade->__construct() #2 {main} thrown in /home/takiptek/public_html/tasima/jupgrade/libraries/joomla/database/database.php on line 341

mimicom
10-03-2012, 04:33
Değişik seçeneklerle ben de denedim. Aynı hatayı aldım. Farklı browser teklifleri çare olmadı. Çözümsüz kaldım.
Şimdilik biraz daha beklemeye karar verdim.

angelaus
10-03-2012, 10:31
böyle durumda ben siteyi lokale alıp lokalde upgrade yapıyorum

ZuCChiNi
10-03-2012, 15:44
Bende güncelleme bile çalışmadı.
Çözüm olarak yaklaşık 900 içeriği tek tek girdim.

Şerafettin
10-03-2012, 21:54
Bende güncelleme bile çalışmadı.
Çözüm olarak yaklaşık 900 içeriği tek tek girdim.
Oda bir çözüm olsa da 1000 den fazla içerik ve 1000 tane de kullanıcı var. ayrıca google sitemi index'lemsi de var.
Şuan google de istediğim yerdeyim. bunlarda var. Ne yapacağım kararsızım.

mimicom
10-03-2012, 22:48
Bu konudaki problemlerin başında gelen problem şu: yapılan site mysql olarak veritabanında bulunuyor. Jupgrade yapmaya başlayınca yapı olarak msqli olarak yapmaya çalışıyor. Bu nedenle hata veriyor.
Çözümünü ben bilmiyorum. Ama tesbit ettiğim problem bu. Jupgrade yi mysql olarak yaptırabilirsek hiçbir problem olmadan yapacak diye zannediyorum.
Çözümü mysqli-mysql olarak üzerinde yoğunlaşırsak bütün siteleri 2.5 e göç edeceğiz gibime geliyor.

Şerafettin
10-03-2012, 23:14
Bu konudaki problemlerin başında gelen problem şu: yapılan site mysql olarak veritabanında bulunuyor. Jupgrade yapmaya başlayınca yapı olarak msqli olarak yapmaya çalışıyor. Bu nedenle hata veriyor.
Çözümünü ben bilmiyorum. Ama tesbit ettiğim problem bu. Jupgrade yi mysql olarak yaptırabilirsek hiçbir problem olmadan yapacak diye zannediyorum.
Çözümü mysqli-mysql olarak üzerinde yoğunlaşırsak bütün siteleri 2.5 e göç edeceğiz gibime geliyor.
Sorun buysa eğer Akar Hocamız ve diğer hocalarımızın bu sorunu çözer diye ümit ediyorum.

Akar
10-03-2012, 23:22
Öyle olmaması lazım. Mysqli sadece aranan bir destek ve bunu dosyadan okuyor. Veritabanında bu destek için bir değişiklik yapılmıyor. Veritabanı yine mysql neticede.

Kullanılan jUpgrade sürümü nedir? O hata ile durdurulan dosya satırlarında ne var, bakalım ona.

Şerafettin
11-03-2012, 00:01
Kullandığım sürüm Akar Hocam : jUpgrade Sürüm 2.5.1

mimicom
11-03-2012, 02:05
Joomla 2.5.x sürümlerini sıfırdan kurulma aşamasında eğer server desteklemiyorsa mysqli seçerseniz kurmuyor. Bana göre Jupgrade nin mantıgı da bu.
Ayarları yaptığınızda göç etmeye başlayınca hata veriyor. Sonra ftp den sitenize gittiğinizde orda jupgrade adlı bir klasör oluşturduğunu görüyorsunuz. orda hemen hemen kurulumun bütün aşamaları oluşturulmuş görünüyor. Ama configuration.php yi açtığınızda ordaki ayarlara iyi bakın datbase ne olarak görünüyor mysqli....
işte hata burda bence. şayet göçe başlayınca mysql olarak başylasa hiçbir problem olmadan işlemleri yapacak ve installation klasörünü silmemizi isteyecek.
Ben buraya kadar birkaç kere yaptığım denemelerden aldığım izlenimleri sizlere aktardım. Çözüm olarak ne yapılacağını bilmiyorum. ama burda kilitlendiğinden eminim.
Çözüm noktasında herkes gibi ben de ilgiye muhtacım...

Şerafettin
11-03-2012, 13:25
Joomla ile yaptığım sitelerin büyük çoğunlu 1.5 ile bunları 2.5' taşımak istiyorum ama geçiş baya bir zorluyor. Baştan 2.5 ile kurmak ta işime gelmiyor açıkcası çok falza içerik felan var . Umarım hocalarımız bir çözüm bulurlar.

angelaus
11-03-2012, 13:57
üstad lokalde yap taşıma işini

Şerafettin
11-03-2012, 15:40
lokalde ise Checking and cleaning... ilk adımda takıldı

angelaus
11-03-2012, 19:45
başka bir local programı deneyin.

xaamp wamp vs çok var

husiyin
27-03-2012, 01:09
Merhaba. Bende de aynı sorun var. Verdiği hata aşağıda.

[install_db]

Fatal error: Uncaught exception 'JDatabaseException' with message 'JLIB_DATABASE_ERROR_CONNECT_DATABASE' in /home/husiyin/public_html/jupgrade/libraries/joomla/database/database.php:341 Stack trace: #0 /home/husiyin/public_html/administrator/components/com_jupgrade/includes/jupgrade.class.php(142): JDatabase::getInstance(Array) #1 /home/husiyin/public_html/administrator/components/com_jupgrade/includes/install_db.php(44): jUpgrade->__construct() #2 {main} thrown in /home/husiyin/public_html/jupgrade/libraries/joomla/database/database.php on line 341
==========
[undefined] [undefined]

Redcomponent Forumunda :[Ans] Fatal error: JDatabaseException (http://redcomponent.com/forum/92-jupgrade/123878-ans-fatal-error-jdatabaseexception#124096)

Olası sebepler ve çözüm olarak şöyle bir mesaj yazmışlar. Anlayan ve çözümü bulan çıkar inşallah diye yazayım buraya.
Saygılar...

"In this case, the "JLIB_DATABASE_ERROR_CONNECT_DATABASE" message suggests that jUpgrade is having trouble establishing a connection to the Joomla! 1.5 site database. This could be for one of a few reasons:
* the user that is logged in does not have sufficient database access permissions
* the "Prefix for old database" in the Parameters screen is incorrect or missing
* the "Prefix for new database" in the Parameters screen is missing or incorrect

Have a look through the available online documentation and go through the above checklist to ensure you have the appropriate permissions and correct prefix values. If you are on a shared hosting, ask your hosting provider to lend a hand... "

angelaus
27-03-2012, 01:29
* the user that is logged in does not have sufficient database access permissions
veritabanı kullanıcısının yeterli izinleri verilmemiş olabilir - mysql kullanıcısına o veritabanı için full access verin

* the "Prefix for old database" in the Parameters screen is incorrect or missing
eski tablonuzun "öneki" yanlış ayarlanmış olabilir (options kısmınan)

* the "Prefix for new database" in the Parameters screen is missing or incorrect
yeni tablonun öneki yanlış ayarlanmış olabilir