PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows 8 Kullananlar

Şenol
09-03-2012, 13:22
Arkadaşlar bildiğiniz üzere windows 8 ön kullanıma sunuldu,aramızda windows 8'e geçen ve deneyen varmı izlenimlerini buraya aktarırsa bizler içinde iyi olur.
Ayrıca windows 8'in keyfi dokunmatik ekranla çıkıyor malesef oda bizde yok :(

Şenol
12-03-2012, 01:43
sanirim suan benden baska kullanan yok ne tuhaf :)

angelaus
12-03-2012, 02:00
windows 7 sp1 çıkana kadar XP kullananlardanım. Vista denen ara çürük sisteme bulaşmadım bile hiç. Muhtemelen windows 8in sp1i çıkana kadar da windows 7 de kalırım gibi geliyor

BozTurk
12-03-2012, 10:33
şuan için en kararlı sürüm xp ben xpden win 7 yeni geçenlerdenim bende windows 8 kararlı sürüm çıkana kadar ve uyumluluk yaygınlaşana kadar win 7 ile devam ederim ki daha bir çok program ve donanım win 7 için yazılım yayınlamamış durumdayken win 8 geçme hiç anlam taşımıyor bana göre ..

aligultekin34
12-03-2012, 15:42
Windows xP 10 Seneyi doldurdu ama halende kullananı var. Windows 8 ise bize hitap etmiyor. Ubuntu hepsinden güzel ama işte alışana kadar baya bi zaman geçer diye kullanmıyorum :)

gokhan
12-03-2012, 18:26
sanirim suan benden baska kullanan yok ne tuhaf :)

sp1 çıkana kadar beklerim bende ama ne söyliyim şididen kullanma istediği var içimde bakalım hayırlısı

ALINTI

Windows 8 Tüketici Önizleme sürümünün yayınlanmasının ardından onun açılış hızını bir kez daha Windows 7'ninki ile kıyasladık. İşte elde ettiğimiz sonuçlar.

20 saniyede açılıyor

Windows 8'de oturum açma ekranına 21.6 saniyede erişebildik. Windows 7'nin yüklenmesi ise 35 saniye ile çok daha uzun sürdü. Microsoft'un, Geliştirici Önizleme sürümüne göre açılış hızında önemli geliştirmeler yaptığı da belli oluyor.

6 saniye daha hızlı kapanıyor

Windows 7'nin oturumu kapatması 7.2 saniye sürerken bilgisayarı kapatması 13.1 saniye sürüyor. Bu, toplamda kapanış için 20.3 saniye harcanıyor demek oluyor. Windows 8'in oturumu kapatması ise sadece 3.8 saniye sürüyor ve bilgisayarı 10 saniyede kapatıyor (toplamda 13.8 saniye).

Oyunlarda küçük artış

Windows un grafik performansını ölçen Heaven benchmark, Windows 8'de 7.5 FPS verirken Windows 7'de 5.8 FPS veriyor. Dolayısıyla Windows 8, bu alanda az da olsa önde.

kerimsarigul
12-03-2012, 19:14
Selamlar, ben bilgisayarın birine kurdum. Gayet hoş, beğenmedim desem yalan olur. Değişiklikler var, özellikle dokunmayik ekranlara uygun yapıda olması bizim alışkanlıklarımız açısından farklılık arzediyor. En çok explorer özelliklerini görünümünü sevdim. office 2010 tarzı görünüm ve özellikler. Şimdilik yazabilecekelrim bunlar. Kararlı sürümü çıkınca beklemeden tüm bilgisayarlarıma kurarım. en azından şimdilik öyle düşünüyorum.

Şenol
12-03-2012, 20:39
açılış hızında gerçekten değişiklik var şifreyi girip masa üstüne ulaşmam sadece 26 saniyede gerçekleşiyor. ama türkçe sürümü çıkana kadar bize uymaz windows 8,windows 7'ye devam şuan için

Çağrı
03-05-2012, 12:29
Windows xP 10 Seneyi doldurdu ama halende kullananı var. Windows 8 ise bize hitap etmiyor. Ubuntu hepsinden güzel ama işte alışana kadar baya bi zaman geçer diye kullanmıyorum :)

Oyun oynamıyorsanız ve Adobe ürünleri kullanmıyorsanız Ubuntudan iyisi yok (mint var birde) :) Fakat Valve'ın bir açıklaması var Steam'i Linux'a uyarlıyorlar şuan. Oyun dünyası için ciddi bir adım bu. Devamı çorap söküğü gibi gelir. :)

Windows 7'de mavi ekran hatası olmayacaktı güya, driver kurarken en az 4-5 kere düşmüşümdür mavi ekrana :) Ahh ahh BFME2 Ubuntuda çalışacak ki, sırf onun için Win7 Kullanıyorum şuan...

Akar
03-05-2012, 12:39
Adobe bizi Windows'a mahkum kılıyor galiba. GIMP ile aramı yapsam aslında iş çözülecek ama yapamadım bir türlü, alışamadım. İşin kötüsü, elimdeki ASUS'u ilk aldığımda mecburi olarak tanıştığım (o zaman driver sorunu xp'ye geri dönüş için) berbat ötesi Vista ile halen acemi seviyesinde bir ilişkim var. Diğer makinada Windows 7 var, o başka yabancı geliyor. Velhasıl XP gibisini bulamadım.

Windows 8'in 20 saniyede açılması önemli değil. Eski XP kullandığım makinada 20 saniyede açılacak mı? Ne kadar sistem belleği, ne kadar disk alanı istiyor? Nasıl bir işlemciyle çalışır? BUnlardan sonra kaç saniyede açıldığı belki önemli olur. Kimsenin bilgisayarın açmakta o kadar aceleci olduğunu sanmıyorum; üstelik taşınabilir makinalar bu kadar yaygınlaşmışken.

DoganLokman
16-06-2012, 13:00

Alışana kadar dediğimiz süreç aslında başlarda sıkıcı gelebiliyor ancak ilk haftayı atlattıktan sonra (kullanım sıklığınıza göre değişir.) aslında öğrenmekte eğlenceli bir hal alıyor. Oyun zaten oynamıyorum şahsen. Adobe ve maalesef devletimizin bazı kuruluşlarının internet sitelerinde işlem yapabilmemiz için internet explorer zorunluluğu olmasa inanın Windows'u kullanmayacağım.

Akar abimin de söylediği gibi GIMP kullanmayı öğrensek işlem tamam :) kodlama içinde Aptana yeterli...

Benim en sevdiğim ve kullandığım bir diğer özellik ise neredeyse bütün IM platformlarını (windows messenger, yahoo, google talk, facebook sohbet, jabber vs.)tek bir arayüz üzerinden kullanabilmenizi sahlaması ayrı bir zevk. Bunların hepsi için ayrı ayrı programlar kurup çalıştırıp bilgisayarı hırpalamak yerine çok daha akılcı ve akıcı bir çözüm...

nizamgl
16-06-2012, 23:58
Alışana kadar dediğimiz süreç aslında başlarda sıkıcı gelebiliyor ancak ilk haftayı atlattıktan sonra (kullanım sıklığınıza göre değişir.) aslında öğrenmekte eğlenceli bir hal alıyor. Oyun zaten oynamıyorum şahsen. Adobe ve maalesef devletimizin bazı kuruluşlarının internet sitelerinde işlem yapabilmemiz için internet explorer zorunluluğu olmasa inanın Windows'u kullanmayacağım.

Akar abimin de söylediği gibi GIMP kullanmayı öğrensek işlem tamam :) kodlama içinde Aptana yeterli...

Benim en sevdiğim ve kullandığım bir diğer özellik ise neredeyse bütün IM platformlarını (windows messenger, yahoo, google talk, facebook sohbet, jabber vs.)tek bir arayüz üzerinden kullanabilmenizi sahlaması ayrı bir zevk. Bunların hepsi için ayrı ayrı programlar kurup çalıştırıp bilgisayarı hırpalamak yerine çok daha akılcı ve akıcı bir çözüm...Firefox ie tab eklentisi ile resmi kurumların ie mecburiyeti sorununu aşabiliyorsun diye biliyorum