PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siteye resim eklenmiyor

vlk4n
09-03-2012, 20:52
Merhaba arkadaşlar

Siteme bugün haber ekliyorum resimde ekliyorum kaydedince resim kayboluyor. Ne yaptıysam olmuyor tekrar içeriği düzenlemeye çalıştığımda orada da görünmüyor kala kaldım ne yapmam gerekiyor

istemihan05
10-03-2012, 13:00
Resim yüklerkenmi hata alıyorsun yoksa images dosyandaki resmi makaleye yerleştirirkenmi? Yüklemede sorun yaşıyorsan images dosyasının dosya izlerini kontrol et. Yazılabilir olmasına dikat et.

mimicom
11-03-2012, 02:28
Bunun birçok sebebi olabilir.
Sitenizde çok içerik ve resim var ise (eski bir site ise) ve fck editör kullanıyorsanız ya editörü güncelleyin ya da bir sınırlama getirmiş olabilirsiniz. Bunun için jce editör kullanın rahatlayın.
Resim klasörünüze yüklemiş olduğunuz resim büyüklüğü ve adedi thumbs lar ile beraber aşırı bir yığılma yapmış olabilir. Bunun için genel yapılandırmadan yükleme büyüklüğünü artırın.
Resimler için (bunu herkes için söylüyorum) 2012_resim gibi yada size uygun bir klasör açın onun için 1ocak2012, 2subat2012 gibi alt klasörler açın resimleri böyle yükleyin çakışmaları veya aynı adla bir resim eklemenin önüne geçmiş olursunuz. (Bunun daha bir çok faydaları olduğunu prospektüsünde zaten yazılıdır)
Eklediğiniz resim sizin genel yapılandırmada belirttiğiniz soyadını taşımıyor olabilir. Ya da resim adında i,ö,ü,ş,ç gibi harfler bulunabilir. Ya da boşluk olabilir. ya da JPG gibi büyük harfli soyad bulunabilir. Bu nedenle resimleri yüklerken numaralı veya kopyaladığınız şekli ile değil de yeniden adlandırarak ve image klasöründe aynı adlı bir resimle çakışmasını enleyecek şeklide adlandırarak ekleyin.
Resminiz admınden yükleyemiyorsanı ftp den deneyerek gerçek sebebni daha iyi bulabilir ve çözüm üretebilirsiniz.
Aklıma gelenler bunlar...
Siz sormaya devam ederseniz (hıııı....) biz alternatif çözümlerle cevaplamayı sürdüreceğiz.

vlk4n
15-03-2012, 00:08
cevap yazan arkadaşlara teşekkürler sorun yazı editöründen kaynaklanıyormuş

ZuCChiNi
15-03-2012, 12:48
"Çözüldü" diye etiketlersek iyi olur.