PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Drupal 7.x Tasarım Mühendisliği Harikası - Panels

Mehmet ULUÇ
26-12-2011, 19:45
Çoğu sitede görüp de özendiğimiz muhteşem, bol sütunlu olabildiğince karmaşık tasarımları parmağınızın ucuyla bir kaç hareketle oluşturmanızı sağlayan bir eklentidir Panels. Yine Views 3.x serisi ve Drupal 6'dakine benzer şekilde CTools eklentisine ihityaç duyan panels bir kaç ufak ve işlevi aksatmayan hata dışında Drupal 7 ile mükemmel siteler oluşturmanıza yardımcı olur ve işinizi oldukça kolaylaştırır.

Panels Views'tan bağımsız çalışır ancak Views'la katıştırdığınızda son derece etkileyici tasarımlar oluşturmanıza yarar.

Proje takip sayfası: http://drupal.org/project/panels

Mehmet ULUÇ
19-01-2012, 20:47
Drupal 7 için panelsin stabil sürümü çıktı.

Her zaman dedim Drupal'de eklentilerin alpha veya beta görünmeleri sorun teşkil etmez, eğer eklentinin bir sorun çıkarabilme ihtimali varsa proje sayfasında özellikle belirtilir. Panels'in alpha seviyesinden ara sürümler olmadan (beta, rc gibi) direk stabil sürüme geçmesi de bu dediğimi destekler niteliktedir.

chelikolik
04-03-2012, 11:56
Mehmet hocam panels ile verdiğiniz dersler çok faydalı olmuş sayenizde panels kullanmaya başlıyorum. Profil alanında panels dersi de hazırlamanız mümkün mü?
Teşekkürler...

Mehmet ULUÇ
04-03-2012, 20:52
Tüm alanlar için panels dersleri devam edecek ancak 2 hafta boyunca benden bir şey beklemeyin, hafta sonu Maraş'a taşınıyorum baya zorlu günler bekliyor beni.

chelikolik
04-03-2012, 23:45
Allah kolaylık versin hocam. Belki bu arada deneme yanılma yöntemiyle çözerim :)

chelikolik
12-10-2012, 13:52
Panels de oluşturduğum sayfanın en altına ve en üstüne satır ekleyebiliyorum. Mesela 7 satırdan oluşan bir panels sayfasının 3 satırının altına bir satır daha ekleyebiliyor muyuz?