PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Wordpress media resimlerinden galeri yapmak

angelaus
12-03-2012, 02:15
bir post eklerken resim ekle butonu ile 7-8 resim ekyip bunların tamamnı bir galery yapabiliyorum.

Ama daha önceden eklemiş olduğum resimlerden nasıl 4-5 tanesini seçip bir galeri yapacağımı bulamadım. varmı böyle birşey

angelaus
15-03-2012, 00:02
konu aktif:eek:

olkunmustafa
15-03-2012, 00:29
Aslında bu işler için Nextgen gallery var.Kullandın mı bilmiyorum ama kullanmadıysan öneririm.

angelaus
15-03-2012, 00:42
yok ben onu biliyorum ama amacım çoklu galeriler yaratmak değil.

her post için önceden yüklemiş olduğum 4-5 resmi bir [galery ] olarak göstermek o kadar

Çağrı
15-03-2012, 17:26
Yükle - Ekle butonu ile resim yükleme alanından "Ortam Kütüphanesi" sekmesinde daha önceden yüklenen resimleri görebiliyorsun zaten.. Fakat tek bir konuda galeri özelliğini kullanmak için bu kısımdan resim eklenemiyor.. (konuya ekleniyor ama galeri olarak değil) Post ID önemli olduğundan galeri özelliğini kullanabilmek için her konuya galeriye eklenecek konuların yüklenmesi gerekiyor ne yazık ki, ama Nextgen gibi eklentiler oldukça iş görür bu konuda.

angelaus
15-03-2012, 17:35
oldukça KÖTÜ bir şey aslında. nexgen gibi bir eklenti kurup şişirmeyeyyim dedim ama yapacak bişey yok o zaman.