PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Türkçe karakter sorunu

pcmami
12-03-2012, 12:14
S.a.
Aktiv Optik - Anasayfa (http://www.aktivoptik.com.tr) siteninin nerdeyse tamamında Türkçe karakterler görünmüyor. Bunun nasıl çözebilirim?

angelaus
12-03-2012, 12:46
o slideshow da cufon kullanılıyor.

cufon için türkçe karakter destekli bir font grubu bulup değiştirmelisiniz sitenizdeki cufon JS dosyalarını.

google dan yardım alabilirsin. ben cufon taraftarı değilim açıkçası.

BÜyük harfli yerler içinse css dosyasındaki uppercase satırlarını silin

gokhan
12-03-2012, 12:50
slider ı ve haber başlıları cufon la yapılmış :|
sorun çözüldü sanırım ben karakter hatası göremiyorum :)

pcmami
12-03-2012, 13:19
Hayır şuanlık daha çözülmedi, iletişim kısmına bakarsan hala aynı sorun devam etmekte. Sorun fonttanmı kaynaklanıyor?

gokhan
12-03-2012, 13:39
bütün ie sürümlerinde, firefox ve chrome da baktım ama herhangi bir karakter problemi gözükmüyor sadece siten ie 6 da sitenin div yapısında sorun var oda normaldir.

istemihan05
12-03-2012, 13:40
Bende herhangi sorun göremiyorum. Türkçe karakter sorunu olarak sadece iletişim de ıletisim '' ı '' görünüyor bumu sorun dediğiniz.

pcmami
12-03-2012, 14:03
Evet hem o hem de slaytın altındaki sektörle alakalı yazıda türkçe karakterler şuan ilgilizce karakter olarak yazıldığı için normal görünüyor. Yani noktalı olması gerekenler noktalı değil. Cümle yapısı bozulmaması için o şekilde değiştirdim. Türkçe karakter olarak yazdığımda harfleri göstermediği için cümle yapısında kaymalar oluyor.

Akar
12-03-2012, 14:14
Temada cufon font kullanıyor ve Türkçe karakterleri desteklemiyor. Olay bu. Buna göre temada düzenleme gerekli.