PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Meb Uyumlu Joomlaekip şablon hakkında

melancholy
12-03-2012, 20:28
Meb uyumlu olarak Joomla ekip tarafından hazırlanan ve sitede duyurusu bulunan
Yeni Meb Şablonu - Mevzuata Uyumlu, Kolay Güncellebilir MEM İnternet Sitesi - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/joomla/359-yeni-meb-sablonu-mevzuata-uyumlu-kolay-guncellebilir-mem-internet-sitesi)
linkteki sistemi inceledim güzel sistem fakat şu var.

Bu hafta içi bütün meb şubelerine bir bilişim şirketi tarafından Fatih projesi kapsamında e-mail gönderilmiş.

Gönderilmiş olan mailde Joomla, Mambo, Nuke tabanlı kurulan meb siteleri güvensiz olduğundan sizler için tamamen ücretsiz olarak hazırlamış oldukları sistemi önermişler. benim bulunduğum ilçenin milli eğitim müdürlüğü, şablonu ücretsiz almış, ücretsiz kurmuşlar. inceledim Çok basit bir admin paneli var.

Rakip sistem çok iyi.

Ve tamamen ücretsiz destek veriyorlar.

Joomla ekip ile bahsettiğim sistemin şablonu tamamen aynı. Tek fark Joomlaekibin joomla üzerine kurulu, diğer sistem ise farklı.

Bahsettiğim sistem java tabanlı

Akar
12-03-2012, 20:37
Ne yapabiliriz bu konuda onu tam anlayamadım :) Forumda var olan konu JoomlaEkip'in reklam konusu değil sonuçta ve JoomlaEkip'in de ücretsiz paketi var. Yani JoomlaEkip ile başkalarının rekabeti forumumuzu pek ilgilendirmiyor diyebilirim (JoomlaEKip kurucusu olarak).

Şablonların aynı olması zaten MEB'in MEM'ler için koyduğu zorunluluk. O sebeple şablonlar (kodları ile değil ama görünümleri ile) aynı.

M.Enes AYDÜZ
12-03-2012, 20:43
Bu hafta içi bütün meb şubelerine bir bilişim şirketi tarafından Fatih projesi kapsamında e-mail gönderilmiş.

Ben bu noktaya takıldım. Bir bilişim şirketi nasıl oluyorsa fatih projesi kapsamı altında kendi yazdıkları mem sisteminin reklamını gönderebilmiş?

Bakanlıktan izinli olmasına imkan yok, çünkü bakanlık harici sistem kullanılmasına karşı. XML şablonu kullanın diyor.

-
Biz şablonu Joomla kullanan kişilerin joomladan vazgeçmeyip, kolay şekilde mevcut içerikleriyle birlikte yeni şablona geçmeleri için hazırladık.

Tabi ki bir sürü alternatif sistem çıkmıştır, çıkmaya da devam ediyor. Kimisi ücretli, kimisi ücretsiz sistem çıkartıyor. Kimi adi insanlarda ücretsiz sunulan sistemlerin altına kendi isimlerini yazarak ücretli satıyor.