PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ joomla alışveriş sitesi ve sanal pos

ugurus
13-03-2012, 22:52
Arkadaşlar Joomla ile bir sitemiz var yada yapacağız. ama bu siteden ürün satma planımız var diyelim.

şimdi virtuamart yada redshop yada herhangi bir e-shop eklentisi ile yaptık diyelim. örnek olarak virtuamart diyeyim.

joomla kurduk virtuamart ilede ürünleri girdik herşey bitti tamam.

ama ödeme kısmında anlaşmalı olduğumuz A bankası yada B bankası sanal pos veriyor. bu A bankasının sanal pos ' unu bu sistemlere nasıl bağlarız ? kolay mı zor mu ?

aşamalar durumlar nedir ?

Akar
14-03-2012, 00:24
Hazır olarak bütünleştirme aracı yok, yazdırmanız lazım.

ugurus
14-03-2012, 00:54
yazdırma kısmı nasıl olur ? kim yazar bunu ? maliyeti ve aşamaları hakkında bilginiz var mı ?

Akar
14-03-2012, 01:36
yazdırma kısmı nasıl olur ? kim yazar bunu ? maliyeti ve aşamaları hakkında bilginiz var mı ?Piyasadan bakmanız gerekiyor. 200 lira ile 500 lira arasında yazanlar bulabilirsiniz, biz nasipse 1-2 aya kadar (sırası gelince diyelim) virtuemart için kendi ürünümüzü hazırlamayı düşünüyoruz. Bu arada bazı sistemler için ucuz hazır sanal pos bütünleştirmeleri var. Mesela opencart için 50 ilâ 100 dolara satılan sanal pos ürünleri var. Opencart ayrıca Joomla ile de bütünleştirilebiliyor. Bunun için de JoomACE sitesine bakabilirsiniz. Bir de paypal artık üye olmadan kredi kartı ile ödeme almaya başlamış herhalde. Geçende bir arkadaş bahsetmişti...henüz denemedim gerçi. Bu durumda pek sıkıntı kalmıyor. Tabii yine de sanalpos arayüzü gibi olmaz.

ugurus
14-03-2012, 13:31
anladım. şu an için ksin birşey yok ama
bir sürü ürün olan bir site yapmam lazım. ürünlerde de internet üzerinden satış yapmaya uygun olsun diye düşünmüştüm. yani joomla+virtuamart kurup zamanı geldiğinde gerçekleşirse satış eklentisi kurararak siteyi satış sitesine dönüştürmek kolay olur diye düşünmüştüm.

paypal benim için kişisel olarak iyi daha önce kullanmıştım. 5-6 sene oldu :D müşterilerime resimli anlatım yapmıştım.
neyse. umarım satacak birşeyim olurda kendim için denerim onu :))

soranadam
14-03-2012, 13:33
openkard çok guzel ve kolay

designerplus
14-03-2012, 17:49
www.sanalpos-tr.com (http://www.sanalpos-tr.com/) bu arkadaşla görüşün...

denisdulici
14-03-2012, 22:19
Bizim yeni geliştirdiğimiz AceShop bileşenini kullanırsanız OpenCart için yazılmış bütün eklentileri kullanabilirsiniz. Hali hazırda tüm bankaların sanal pos'ları yapılmış durumda:
Opencart Programı için Sanal Pos Modülleri (http://www.opencartpos.com)

Ama yakında Türkiye'deki tüm bankalar için sanal posları biz kendimiz hazırlayıp müşterilerimize ücretsiz dağıtacağız inşAllah.