PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Güncelleme Sorunu..!

farabi_54
16-03-2012, 10:25
Joomla 2.5.2 olan sitemi 2.5.3 'e güncellemek istedim.Önce önbelleği boşalt dedim sonra güncellemelir bul.ve buldu kur güncelle dediğimde şu hatayı veriyor....

-1 - Bir hata meydana geldi.

Kopyalama başarısız

Yönetim Merkezine Geri Dön

Bu sorunu nasıl aşabilirim.

Akar
16-03-2012, 14:46
Sizde daha evvel de olmuştu herhald ebu sorun. Uzaktan kurulum yapamıyor sunucunuz. Bizim haber konumuzdaki güncelleme yamasını indirip klasöre çıkartarak tmp dizinine gönderin. Sonra dizinden kurulum yöntemi ile kurun. Sorun olursa yine buradan bildirin.

farabi_54
16-03-2012, 15:25
o şekilde oluyorda benim bilmek istediğim böyle olmaması sunucuyla alakalı mı...

Akar
16-03-2012, 16:25
o şekilde oluyorda benim bilmek istediğim böyle olmaması sunucuyla alakalı mı...Tabii ki öyle, Joomlanın kendi özelliği ile ilgili bir sorun yok. Düzgün bir sunucuya geçin, sorun kalmaz.

farabi_54
17-03-2012, 08:43
Sayın Akar Hocam.Sunucu yetkilileri ile görüştüm.
Uzaktan güncelleme güvenli olmadığı için kapalı dediler.
Sizce bu doğru bir yaklaşım mı...!

Akar
17-03-2012, 14:26
Sayın Akar Hocam.Sunucu yetkilileri ile görüştüm.
Uzaktan güncelleme güvenli olmadığı için kapalı dediler.
Sizce bu doğru bir yaklaşım mı...!Doğru ya da yanlış demek pek uygun olmaz. Tüm dünyanın aldığı bazı standart güvenlik tedbirlerini alamayan aciz yerleri ya da o acz düşüncesinde olanları kötülememek lazım :D Neticede hizmet sağlayıcının kendi bileceği bir şeydir ama ünümüz web yayıncılığında bu kadar temel gereksinimlerden birini böylesine bir sebebe dayanarak sunmamak çok da hoş değil. Yine de sizin firmanız tek değil, emin olun. Başkaları da var böyle.

Siz bundan sonra orada durdukça, güncelleme paketlerini indirip masaüstünden ya da dizinden kurarak devam edersiniz.