PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ İçerik başlıklarını kayan yazı yapmak istiyorum

yusufziya41
16-03-2012, 20:58
Pek çok farklı scroller, ticker denedim ama bir türlü istediğim gibi bir şey bulamadım. İçerik başlıklarını Duyuru bölümünde kayan yazı şeklinde görüntülemek istiyorum. Aşağıdan yukarı seçtiğim kategoride 4-5 başlık geçecek şekilde kullanabileceğim bir modül var mı?
2.bir sorunum da aşağıdaki resimde görülen header bölümündeki resmin boyutlarını ayarlamama rağmen soldan sağdan kayma yapıyor. Tam istediğim şekilde nereden ayarlayabilirim.

yusufziya41
19-03-2012, 11:31
güncel...

mhusty
19-03-2012, 12:00
ilk sorunuzun cevabını Joomla!'nın çekirdek yapısındaki Son Haberler Modülü ile yapabilirsin.Bu modülün kodlarına girip <marquee> tagını vermeniz yeterli olcaktır.

ikinci sorunuz için css ayarlaması yapmanız gerekli ama resme bakarak nerede nasıl bir değişiklik yapabilceğinizi söylüyemiyorum site adresi var ise daha iyi yardımcı olabiliriz ...

yusufziya41
24-03-2012, 18:35
Sayın mhusty kusura bakmayın, beklenmedik bir yoğunluk yaşadım. Ancak hafta sonu cevabınızı gördüm.
Çok teşekkür ediyorum. Sorun çözülmüştür.

Akar
24-03-2012, 18:51
News Tickers & Scrollers - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/articles-display/news-tickers-a-scrollers)

gezweb
02-08-2012, 18:18
ilk sorunuzun cevabını Joomla!'nın çekirdek yapısındaki Son Haberler Modülü ile yapabilirsin.Bu modülün kodlarına girip <marquee> tagını vermeniz yeterli olcaktır.

Arkadaşlar bu tagı nasıl ekleyeceğiz ?

mhusty
02-08-2012, 20:10
abi son haberler modülünün içindeki tmpl klasörü içinde ismini tam hatırlamıyorum sanırım default.php olması gerekli o dosyayı aç ve başına <marquee> ve kodların en sonunada </marquee> tagını eklemeniz yeterlidir.

gezweb
03-08-2012, 10:34
Teşekkürler; işimi fazlası ile gördü..