PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mevcut sitemizin veritabanını kurup demoxxxx.com olarak çalıştırmayı ?

cavusoglu28
17-03-2012, 00:53
site joomla 1.7 / joomla 2.5 e geçme derslerine baktı fakat problem olur diye şu veritabanına hangi dizine yukleme yapacağımı vede yukleme yapmayı ;mevcut sitemizin veritabanını kurup demoxxxx.com olarak çalıştırmayı ve yeni (eklentileri üzerinde eklenti yaparak görmek için) olarak kurup çalıştırmak için
;+ sitemin ;demosunu nasıl kurabilirim hosta ve ya pc ye eklentileri en azından deneyerek problemsiz demoda deneyip yapabilirmiyim joomla 2.5 de daha önce problem yaşamıştım, şimdide ben korkudan sadece yedek alıp siteye hangi dizine yukleme yapacağımı vede yukleme yapmayı bilmiyorum? yardım edebilirmisiniz
Eklentilerden dolayı sıkıntı yaşarım ve site gider diye korkuyorum da
adminde guncelleme 2.5 mevcut şu an
614
.
şu veritabanına mevcut sitemizin veritabanını kurup demoxxxx.com olarak çalıştırmayı ve yeni (eklentileri üzerinde eklenti yaparak görmek için) olarak kurup çalıştırmayı yapamıyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.
ARTIK JOOMLA 2.5 GEÇEYİM (hemde öğrenmiş olurum)

Akar
17-03-2012, 02:58
Kusura bakmayın ama ben demek istediğinizi pek anlayamadım. Noktalamalar konusunda o kadar kendinizi zorlamadan sadece derdinizi noktalar ile cümlelere ayırsanız durum netleşir sanıyorum. Gösterdikleriniz dosya dizinleri. Veritabanı phpmyadmin içerisine yer alır. Farklı bir dizinde kurulum yapmak istiyorsanız public_html içinde bir klasör oluşturup onun içinde çalışabilirsiniz.

1.7 serisi zaten 2.5 serisi ile aynı altyapıdadır ve normal bir sürüm güncellemesi mantığında yükseltme yapılır. Bu sebeple çok çekinmenize gerek yok. Sadece işlemden evvel yedek almanız yeterli. Yedek alırsanız sorun olduğunda geri dönmeniz mümkün olur.