PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2,5 e tema yukledim sayfada sorun çikti

Hakoman
17-03-2012, 03:50
öncelikle herkese selam ederim, uzun zamandır site vb mevzularla ilgilenmiyordum haliyle 1,7 sürüm dahil 2,5 den de haberim yoktu. bu sürümlerin varlığından kendi işimle ilgili site kurma hayaliyle haberim oldu e haliylede hocalarimizin eski siteden buraya geçişlerinide yeni öğrendim ALLAH utandırmasın başarılı projelerin burada devam edeceğinden eminim. şimdi gelelim sorunuma ; bilgisayarıma herzamanki gibi xaamp kurdum ve joomla 2,5,3 versiyonunu sorunsuz yükledim ilk tanışmamızdan sonra yeni bileşen modül aramaya koyuldum lazım olanı olmayanı, çok beğendiğim Kunena forum bileşenini test maksatlı kurdum ve sayfam bozuldu joomla 2,3,5 versiyonuna uygun olmadigini kanaat getirip hemen sildim nasil olsa lazim değil diye. bugün maxgaming temasını yükledim kurulumda yine bir sıkıntı yaşamadım temayı varsayılan seçip an sayfayı kontrol ettiğimde sayfamda şöyle bir sorun yaşadım:
Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in C:\xampp\htdocs\joomla\templates\maxgaming-tg\index.php on line 126

Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in C:\xampp\htdocs\joomla\includes\application.php on line 523 Kunena forum dada buna benzer bir sorun çikti sebebini bilmiyorum. bir diğer sorunum ise kurulu joomla icinde bir kaç tane tema var ve benim yüklediklerim anlamadigim mesela welcome linkine tıkladigimda beez temasıyla ilişkilendirilmiş oldugundan welcome ile ilgili icerik beez temasıyla geliyor bu özellik güzel kimi icin ama benim tercihim hangi temayı varsayılan olarak yaptıysam tüm linklerinde varsayılan yaptıgım tema ile gelmesi tüm linkleri secip varsayılan temamı göstermem gerekti, isteğim ise varsayılan temam neyse linklerin içerikleride otomatik versayılan temayla gelmesi baska bir temayı ben özellikle secip getirmek isterim.
herzamanki gibi dağınık bir soru şekliydi sabrınıza ve cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim. selametle.

yeni tema yeni sorun : jm_corporate_j25 isimli temayı indirdim zipi actim 1 adet plg ve tema vardı plg yükleme başarılı dedi ancak admin panelde şöyle bir hata aldim :

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in C:\xampp\htdocs\joomla\plugins\system\jat3\jat3.ph p on line 41

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with that of JRegistry::loadSetupFile() in C:\xampp\htdocs\joomla\libraries\joomla\html\param eter.php on line 512

Strict Standards: Non-static method T3Common::get_active_template() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\joomla\plugins\system\jat3\jat3\co re\define.php on line 16

Strict Standards: Non-static method JAT3_AdminUtil::get_active_template() should not be called statically in C:\xampp\htdocs\joomla\plugins\system\jat3\jat3\co re\common.php on line 82

Strict Standards: Non-static method JAT3_AdminUtil::checkPermission() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in C:\xampp\htdocs\joomla\plugins\system\jat3\jat3.ph p on line 161

Strict Standards: Non-static method JAT3_AdminUtil::checkCondition_for_Menu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in C:\xampp\htdocs\joomla\plugins\system\jat3\jat3.ph p on line 163

Strict Standards: Non-static method T3Common::detect() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in C:\xampp\htdocs\joomla\plugins\system\jat3\jat3.ph p on line 180

Strict Standards: Non-static method T3Path::path() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in C:\xampp\htdocs\joomla\plugins\system\jat3\jat3\co re\common.php on line 68

Strict Standards: Non-static method JAT3_AdminUtil::checkCondition_for_Menu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in C:\xampp\htdocs\joomla\plugins\system\jat3\jat3.ph p on line 68

Strict Standards: Non-static method T3Common::detect() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in C:\xampp\htdocs\joomla\plugins\system\jat3\jat3.ph p on line 85

Strict Standards: Non-static method T3Path::path() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in C:\xampp\htdocs\joomla\plugins\system\jat3\jat3\co re\common.php on line 68 ve admin paneldeki linklerin tümü işlevsiz hale geldi silip tekrar kurabilirim herhangi bir veri girmedim ancak sebebini bilmek isterim hatam varsa düzeltmek isterim.
JA T3 Framework isimli plg'ni devre dışı bıraktım site normale dondu tabi tema çalışmadı.

Akar
17-03-2012, 14:22
Kullandığınız eklentilerin Joomla 2.5 ya da en az Joomla 1.6 için yazılmış olduğundan emin olun. Aklıma başka bir şey gelmiyor, hata veren satırları açıp buraya yazarsanız belki daha fazla bir şey diyebiliriz.