PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Menü Cubuklari

Seyfullah
18-03-2012, 23:53
Merhaba arkadaslar,

resimde görebileceginiz gibi, menü cubuklari iki kisimdan olusmaktadir, alt kisim, resim olarak mevcut, üst kismi ise CSS´den düzenledim. Ancak renkler ayni olmasina ragmen, biraz farkli olarak görünüyor.

Bu sorunu nasil cözebilirim?

mhusty
18-03-2012, 23:59
1. olarak bu konuyu neden E-ticaret Forumlarına açtığınızı anlayamadım Css ile ilgili bir sorun olduğundan ilgili yerler açın konuyu lütfen daha hızlı cevap alırsınız.. :)

2. olarak site adresi varmıdır resimden bakınca cssleri bilmek pek mümkün olmuyor :)

Seyfullah
19-03-2012, 00:01
"digerleri" kismina uygun oldugu icin buraya actim, kullandigim sistem ILance. Sorun cözüldügü icin, reklam olmamasi icin, site linkini kaldirdim.

mhusty
19-03-2012, 00:10
birdakinde kullandığınız sistemide yazarsanız daha iyi olur :)

gösterdiğiniz resimde başlık için iki tane div kullanılmış biri block-top , diğeri block-header ...
bu divlerin css stillerine baktığımda
block-top için arkaplan renk kodu ile atanmışken
block-header için resim olarak atanmış...
Uyumsuzluk sebebi budur.. Ya ikisinide renk kodu yapın yada ikisinide resim olarak ayarlayın...

Seyfullah
19-03-2012, 00:16
Tesekkürler, bende senin yasinda iken cok arastirir, ugrasirdim.

Resmi kaldirdim, sorun da kalkti :)

mhusty
19-03-2012, 00:18
sevindim :)

Seyfullah
19-03-2012, 00:24
Bir tane daha cubuk olayi var, onda da resmi sildim, ancak bu sefer arka plan mavi degil, beyaz oldu, yani bos kaldi.
CSS su sekilde:
position: relative;
padding: 0 6px 6px 8px;
color: #1A1818;
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
font-weight: bold;
font-size: medium;
background: #E8E8E8 url({template_relativeimagepath}{template_imagesfo lder}blocks/block5_header.gif) repeat-x bottom;
border-style: solid;
border-color: #cccccc #cccccc #cccccc #cccccc;
border-width: 0px 1px 1px 1px;

Cözüldü!!