PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ 500 - Internal server error.

gezweb
19-03-2012, 17:40
Selamun Aleyküm Arkadaşlar;

Windows host'a; Joomla 1,5,25 kurulu olan sistemimde herşey normal olarak çalışırken tüm içeriklerde;

Server Error
500 - Internal server error.
There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed.

Hatası almaya başladım. Yönetim panelinden içeirk yöneticisine tıkladığımda bu, web sayfasından her hangi bir içeriğe tıkladığımda yine bu hata..

Ayrıca "Menü Öğesi Yöneticisi" geldiğimiz zamada menü öğeleri görünmüyor.. Nasıl bir çözüm yapabiliriz...

gokhan
19-03-2012, 18:38
.htaccess ile oynama yaptınızmı ?

mhusty
19-03-2012, 19:14
500 - Internal server error. bu hata genellikle .htaccess dosyası ile alakalı olabiliyor yahut sunucu ile ...

gezweb
20-03-2012, 11:28
Sunucudan kaynaklanan bir hata olduğunu düşünmüyorum. Çünkü aynı www dizini içinde 4 tane 1,5,25 sistem var. Bu hatayı sadece birinde alıyorum. .htaccess dosyası sistemde yok. htaccess.txt şeklinde duruyor..

M.Enes AYDÜZ
20-03-2012, 23:46
Genel Yapılandırma > SEO Ayarları bölümünde hangi kutular işaretli duruyor? Bu sorun genelde bu kutucukların üstten 2ncisinin evet işaretlenmesinden kaynaklanıyor.

Akar
21-03-2012, 00:04
Windows unucularda htaccess dosyası yerine webconfig dosyası kullanılmalı. Bu ikisinden birinin uygun şekilde kullanılmadığı herhangi bir sunucuda sef açarsanız ana sayfa dışında her yerde 500 verir.

gezweb
21-03-2012, 11:15
Genel Yapılandırma > SEO Ayarları bölümünde hangi kutular işaretli duruyor? Bu sorun genelde bu kutucukların üstten 2ncisinin evet işaretlenmesinden kaynaklanıyor.

SEO Ayarları

Arama Motoru Dostu Adresleme Hayır
Apache mod_rewrite özelliğini kullan Hayır
Adreslere son ek ekle Hayır
-------------

Hepsi hayır olarak işaretlenmiş durumda..

gezweb
21-03-2012, 11:20
Windows unucularda htaccess dosyası yerine webconfig dosyası kullanılmalı. Bu ikisinden birinin uygun şekilde kullanılmadığı herhangi bir sunucuda sef açarsanız ana sayfa dışında her yerde 500 verir.

Sef kapalı durumdadır. Daha öncedende açılmadı.

gezweb
25-03-2012, 21:36
Arkadaşlar yine ben :)

Aynı hata ile uğraşmaktayım. sql dosyasını locale alıp 1,5,25 sisteme bağladığım zaman aynı yerde hatayı şu şekilde alıyorum..

DB function failed with error number 1146
Table '1515.pro_content' doesn't exist SQL=SELECT c.*, g.name AS groupname, cc.title AS name, u.name AS editor, f.content_id AS frontpage, s.title AS section_name, v.name AS author FROM pro_content AS c LEFT JOIN pro_categories AS cc ON cc.id = c.catid LEFT JOIN pro_sections AS s ON s.id = c.sectionid LEFT JOIN pro_groups AS g ON g.id = c.access LEFT JOIN pro_users AS u ON u.id = c.checked_out LEFT JOIN pro_users AS v ON v.id = c.created_by LEFT JOIN pro_content_frontpage AS f ON f.content_id = c.id WHERE c.state != -2 ORDER BY section_name , section_name, cc.title, c.ordering LIMIT 0, 20

Nasıl çözebilirim...

-------------------

Ayrıca; jos_content baktığım zaman hiç bir içerik görünmeden... Ne anlama geliyor. Var olan satırlar gitmiş...

-- --------------------------------------------------------

--
-- Tablo için tablo yapısı `pro_content`
--
-- kullanımda(#145 - Table '.\lansyproje\pro_content' is marked as crashed and should be repaired)

--
-- Tablo döküm verisi `pro_content`
--
-- kullanımda (#145 - Table '.\lansyproje\pro_content' is marked as crashed and should be repaired)

Akar
26-03-2012, 01:05
Arkadaşlar yine ben :)

Aynı hata ile uğraşmaktayım. sql dosyasını locale alıp 1,5,25 sisteme bağladığım zaman aynı yerde hatayı şu şekilde alıyorum..

DB function failed with error number 1146
Table '1515.pro_content' doesn't exist SQL=SELECT c.*, g.name AS groupname, cc.title AS name, u.name AS editor, f.content_id AS frontpage, s.title AS section_name, v.name AS author FROM pro_content AS c LEFT JOIN pro_categories AS cc ON cc.id = c.catid LEFT JOIN pro_sections AS s ON s.id = c.sectionid LEFT JOIN pro_groups AS g ON g.id = c.access LEFT JOIN pro_users AS u ON u.id = c.checked_out LEFT JOIN pro_users AS v ON v.id = c.created_by LEFT JOIN pro_content_frontpage AS f ON f.content_id = c.id WHERE c.state != -2 ORDER BY section_name , section_name, cc.title, c.ordering LIMIT 0, 20

Nasıl çözebilirim...

-------------------

Ayrıca; jos_content baktığım zaman hiç bir içerik görünmeden... Ne anlama geliyor. Var olan satırlar gitmiş...

--
-- Tablo için tablo yapısı `pro_content`
--
-- kullanımda(#145 - Table '.\lansyproje\pro_content' is marked as crashed and should be repaired)

--
-- Tablo döküm verisi `pro_content`
--
-- kullanımda (#145 - Table '.\lansyproje\pro_content' is marked as crashed and should be repaired)

-- --------------------------------------------------------pro_content diye bir eklentini var ve veritabanı tablolarında sorun olmuş herhalde. Tablosunu bir onartın, olmazsa bilmiyorum bu eklenti halen kurulu mu değil mi...güncelleme yapılabilir belki.

gezweb
05-04-2012, 22:05
Sorun çözülmüştür.... Server alakalı sorun vardı...
İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler..