PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Tmp Dizininde bekleyen Klasör ve Dosyalar

hugeboss
19-03-2012, 22:24
Merhaba arkadaşlar.

Sitenin tmp dizininde daha önce kurduğum dosyaların kurulum klasörleri ve anlam veremediğim isimlerde klasörler mevcut aşşağıda ki resimde gözükyüğü gibi.

647

install_4ee0936aa011b <<< isimleri bu şekilde olan klasörlerin içerisinde ise aynen joomla kök dizininde ki klasörleirn aynısı mevcut aşşağıda ki resimde olduğu gibi

648

Şidmi öğrenmek istediğim şey şudur bu klaöslerin burada olması normalmidir. Klasörleri silersem siteye herhangibir zarar vermiş olurmuyum yada silmesem kalmasının bir sakıncası varmıdr?

Yardımlarınız için teşekkür ederim, herkese iyi çalışmalar dilerim.

Akar
19-03-2012, 22:36
tmp dizini, sistemin eklenti kurulumunda geçici olarak kullandığı bir dizindir. Normalde kurulum tamamlandığında sunucuda burada oluşturulan geçici iç klasörün silinmesi görevi çalıştırılır. Bazı sunucuların izin yazpısı bu açıdan yetersiz olduğunda işlem tamamlansa bile kurlum dizinleri orada kalabilir. Bazen de kurulamayan bir eklenti, klasöre çıkarma aşamasına kadar gelmişse burada kurulum dizini kalır. Bunları çekinmeden silebilirsiniz. tmp dizinini değil ama içindekileri (index.html kalsın) silebilirsiniz.

mhusty
19-03-2012, 23:25
ek olarak geçen admin tools bileşeninin kullanımını sormuştunuz , bu bileşenin özelliklerinden biride bu tmp dizinini tek tıkla silmenizi sağlar :)

hugeboss
20-03-2012, 01:29
Allah razı olsun Akar hocam.

mhusty hocam konuyu sabah gördüm anlattıklarınızı okuyarak bileşeni çözmeye çalışırken karşıma bu tmp dizini içerisindeki klasörler çıktı tam olarak admin tools'u bi çözeyim konunuzdaki anlattıklarınıza göre tek tek bakıyorum baya işe yarıyan bi bileşenmiş, yanlışlıkla yükledim ama iyiki yüklemişim yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)