PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Menu ögesi kayıt sorunu ? : :_getNode Başarısız

mesoftbilisim
20-03-2012, 00:04
Merhaba arkadaslar

Kayıt şu hata ile başarısız oldu: MenusTableMenu: :_getNode Başarısız -

Bu şekilde bir hata alıyorum nedir çözümü

mhusty
20-03-2012, 00:44
sorun veri tabanı tablolarındaymış sanırım güncelleme sırasında hata oluşmuş ...
Bu sorunu yaşayanlar phpmyadmin'e girip sorgu penceresinden aşağıdaki sorguyu çalıştırsınlar böylelikle İnsert ile tabloları yenilemiş oluyoruz..

INSERT INTO `Veritabanıadı`.`önekiniz_menu` (`id` ,`menutype` ,`title` ,`alias` ,`note` ,`path` ,`link` ,`type` ,`published` ,`parent_id` ,`level` ,`component_id` ,`ordering` ,`checked_out` ,`checked_out_time` ,`browserNav` ,`access` ,`img` ,`template_style_id` ,`params` ,`lft` ,`rgt` ,`home` ,`language` ,`client_id` ) VALUES ( ’1′, ”, ‘Menu_Item_Root’, ‘root’, ”, ”, ”, ”, ’1′, ’0′, ’0′, ’0′, ’0′, ’0′, ’0000-00-00 00:00:00′, ’0′, ’0′, ”, ’0′, ”, ’0′, ’0′, ’0′, ‘*’, ’0′)

kerimsarigul
19-04-2012, 20:55
Yukarıdaki koddda (kopyala yapıştırdan kaynaklanmış olabilir) VALUES'ten sonra hata var. Sorun yaşayanlar aşağıki kodları deneyebilirler. Ayrıca kod içerisindeki veritabanı adı ve önek kısmını dğiştirmeyi de unutmayın.

INSERT INTO `veritabanı`.`önek_menu` (`id` ,`menutype` ,`title` ,`alias` ,`note` ,`path` ,`link` ,`type` ,`published` ,`parent_id` ,`level` ,`component_id` ,`ordering` ,`checked_out` ,`checked_out_time` ,`browserNav` ,`access` ,`img` ,`template_style_id` ,`params` ,`lft` ,`rgt` ,`home` ,`language` ,`client_id` ) VALUES ( '1', '', 'Menu_Item_Root', 'root', '', '', '', '', '1', '0', '0', '0', '0', '0', '0000-00-00 00:00:00', '0', '0', '', '0', '', '0', '0', '0', '*', '0')

yakarrr
05-08-2012, 01:11
1023

Arkadaşlar araştırdım da en kolay sizin anlatımınız olduğunu gördüm
Bende de resimdeki gibi hata veriyor.
Önek'i bilmiyorum onu nasıl yapmam gerekiyor.? Yardımcı olursanız çok sevinirim
Bu arada forumlarda nereye ne yazılır bilmiyorum. umarım yanlış yere yazmamışımdır :)
Teşekkürler...

Akar
05-08-2012, 04:16
1023

Arkadaşlar araştırdım da en kolay sizin anlatımınız olduğunu gördüm
Bende de resimdeki gibi hata veriyor.
Önek'i bilmiyorum onu nasıl yapmam gerekiyor.? Yardımcı olursanız çok sevinirim
Bu arada forumlarda nereye ne yazılır bilmiyorum. umarım yanlış yere yazmamışımdır :)
Teşekkürler...Ön ek için Genel Yapılandırmada Sunucu sekmesine bakabilirsiniz. Ayrıca configuration.php dosyasında prefix olarak geçer. Bunun dışında zaten phpmyadmine girip Joomla için kullandığınız veritabanını seçtiğinizde tabloların herbirinin isminde bunu görebilirsiniz.

yazbenide
29-07-2013, 16:38
#1054 - Unknown column 'ordering' in 'field list'

şöyle bir hata alıyorum. sebebi nedir acaba. cevabınız için şimdiden teşekkürler. veritabanı hatası oldu geri yükleme sırasında bende de. Birkaç problemim daha var. Onları da sizlere sormak istiyorum gerekli yerlerde. Tekrar teşekkür ederim cevabınız için...

AcoustiC
30-07-2013, 09:26
#1054 - Unknown column 'ordering' in 'field list'

şöyle bir hata alıyorum. sebebi nedir acaba. cevabınız için şimdiden teşekkürler. veritabanı hatası oldu geri yükleme sırasında bende de. Birkaç problemim daha var. Onları da sizlere sormak istiyorum gerekli yerlerde. Tekrar teşekkür ederim cevabınız için...

Sorununuzu biraz daha açıklayıcı olarak tekrarlar mısınız. Çünkü nasıl bir geri yükleme hatası olduğunu biraz daha açıklarsanız size yardımcı olmaya çalışalım.

yazbenide
02-08-2013, 16:58
Cevabınız için öncelikle teşekkür ederim.Şimdi ben 2.5 den 3.1 e geçmek istedim. 3.1 i yükledikten sonra problem yaşadım yani site açılmadı. joomla 2.5 dosyalarını tekrar attım hosta ve eski veritabanını yükledim. yükleme sırasında kırmızı bi uyarı vermişti tekrar yüklediğimde başarılı yükledi.

content' tablosu 'title_alias' kolonuna ve 'VARCHAR(255)' türüne sahip değil. (1.7.3-2011-10-15.sql dosyasından.)
content' tablosu 'title_alias' kolonuna ve 'VARCHAR(255)' türüne sahip değil. (1.7.4-2011-11-23.sql dosyasından.)

şimdi eklentilerdeki veritabanı bölümünde böyle bir hata alıyorum. Bir menüde değişiklik yapmak istediğimde veya yeni bi menü eklemek istediğimde karmaşık sql komutları gözüküyor. Onarmam gerekiyor ama nasıl olacak bilemedim. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Saygılarımla...

AcoustiC
02-08-2013, 17:55
Yukarıdaki koddda (kopyala yapıştırdan kaynaklanmış olabilir) VALUES'ten sonra hata var. Sorun yaşayanlar aşağıki kodları deneyebilirler. Ayrıca kod içerisindeki veritabanı adı ve önek kısmını dğiştirmeyi de unutmayın.

INSERT INTO `veritabanı`.`önek_menu` (`id` ,`menutype` ,`title` ,`alias` ,`note` ,`path` ,`link` ,`type` ,`published` ,`parent_id` ,`level` ,`component_id` ,`ordering` ,`checked_out` ,`checked_out_time` ,`browserNav` ,`access` ,`img` ,`template_style_id` ,`params` ,`lft` ,`rgt` ,`home` ,`language` ,`client_id` ) VALUES ( '1', '', 'Menu_Item_Root', 'root', '', '', '', '', '1', '0', '0', '0', '0', '0', '0000-00-00 00:00:00', '0', '0', '', '0', '', '0', '0', '0', '*', '0')

Arkadaş burada anlatmış phpmyadmin kısmına gireceksin ve orada sorgu kısmı var ona tıklayacağız ben de sağ alt kısımda sorgu gönder diye bir yer var oraya bu kodu ekliyoruz fakat dikkat etmemiz gerekn bir durum var "veritabanı adı" ve "öneki" kısmını kesinlikle değiştiriyoruz.

yazbenide
03-08-2013, 01:24
veritabanı ve öneki değiştirdim zaten yaparken.Ama sorguyu çalıştırdığımda şu hatayı alıyorum. #1054 - Unknown column 'ordering' in 'field list'

yazbenide
13-08-2013, 16:37
konu hakkında bilgisi olan yokmu acaba....