PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Link Satisi

Seyfullah
20-03-2012, 01:57
Merhaba arkadaslar,

gecenlerde duymustum, bir site sahibi, eger cok ziyaretcisi var ise, bunu "link satisi" ile degerlendirebiliyormus diye.

Link satisi hakkinda bilgi edinmek istiyorum, genel olarak, amac nedir, nasil yapilir, faydasi ve zarari nelerdir?

Adem46
20-03-2012, 02:13
Buraya (http://www.google.com.tr) Link satışı nedir, nasıl yapılır, zararları, faydası, .... gibi kelimeler diye yazıp arama yaparsanız eğer istediğiniz kadar sonuca ulaşabilirsiniz. Üstelik buradan verilecek bir cevabında muhtemelen aynısı ve hatta daha fazlası olacaktır.

Akar
20-03-2012, 02:40
Satışın amacı para kazanmak. Link satın almak birden fazla işe yarar. Çok ziyaretçisi olan sitelerde bulunan bağlantılarınız sayesinde doğrudan ziyaretçi edinebilirsiniz. Ayrıca PR değerinize olumlu katkısı olabilir. Konu biraz komplikedir aslında ama temeli budur.

M.Enes AYDÜZ
21-03-2012, 00:03
Sitenizin PR (pagerank) değeri yüksekse yani google kriterlerine göre kaliteliyse diyelim, başka sitelere link satabilirsiniz.

Böylelikle google örümcekleri sitenizden dışarıya olan bağlantıları takip ederek, diğer siteye geçer. Sizin PR'ı yüksek sitenizden, bu siteye link verilmişse bu sitede kaliteli demekki diye düşünür ve diğer sitenin PR'ına olumlu etki eder.

Tabi sitenizden dışarıya çıkan link sayısı arttıkça, sizin sitenizin PR'ını da düşürecektir.

mimicom
21-03-2012, 15:43
Benim içerik olarak hçbirşey bulunmayan iki sitem pr olarak 3, ama 10.000 den fazla içerik bulunan bir sitem pr olarak pr olarak 2 olarak görünüyor.
Büyük bir ihtimalle bu sitelerim yapmış olduğum sitelerin yapımcısında kullandığım footerden kaynaklanıyor. Bu da linklemenin ne kadar çok önemli olduğunu göstergesi.
Ben yine de pagerank olarak bu mantığı anlamakta oldukça zorlanıyorum. Kıstaslarını, kriterlerini ve ölçekleme modellerini iyi bilmek gerekiyor herhalde