PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ 1.7.3 den 2.5.3 Sürümüne Yükseltme

hugeboss
20-03-2012, 05:41
Merhabalar.

Sitemi 1.7.3 den 2.5.3 Sürümüne Yükseltmek istiyorum, bunun için izlemem gereken yollar tek tek nelerdir. Site içerisinde ve nette güncelle sekmesi kullanılırak otomatik güncellemeye hep yönlendirmişler fakat malesef o işlem işe yaramıyor çünkü direk 2.5.3 sürümünü gördüğü için güncellemiyor.

Şİmdi ilk başta yapmam gereken siteyi 1.7.3 den 1.7.4'e sonrda 1.7.5'e yükseltmek ve daha sonra 2.5.0'a mı geçmektir?

ve burdaki 2.5.0'a nasıl geçicem? yada direk 2.5.3'e mi geçmem lazım?

yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

M.Enes AYDÜZ
20-03-2012, 07:10
Merhaba

Doğrudan 2.5.3'e geçebilirsiniz. Bunun için de yönetim panelindeki güncelleme bölümünü kullanacaksınız. Önce güncellemeleri bul diyeceksiniz, sonra 2.5.3'ü seçerek güncelle diyeceksiniz.

Tabi bu işlemi yapmadan önce mutlaka full yedek alınız. Ayrıca orjinal gelen temalardan birini kullanıyorsanız ve bu temada değişiklik yapmışsanız mutlaka yedekleyiniz. İşlem 3-5 dakika sürebilir.

hugeboss
20-03-2012, 07:51
Cevabınız için teşekkür ederim hocam.

Fakat şöle bir sorun var ilk mesajımda da belirttim, otomatik güncelleme hata veriyor hata aynen aşşağıdaki resimde olduğu gibi

649

Aynen bu şekilde bir hata veriyor

Güncelleme dizini bulunmuyor.
JInstaller: :Install: XML ayar dosyası bulunamadı.
Bildiri dosyası algılanmadı.

hugeboss
20-03-2012, 08:50
Hocam sorunu hallettim dosya izinlerinden dolayıymış bütün dosyaları 777 yapmak zorunda kaldım. 777 yapınca güncelledi.

Şimdi eklentilerin bazılarında sorun oldu mesela Widgetkit bileşeninde sanırm bunun güncel versiyonunu kurmam lazım şimdi sitesine girdim baktım

Downloads - YOOtheme (http://www.yootheme.com/widgetkit/downloads/download?layout=single) << burda yanında lite yazanlar var. bu lite yazanlar ne manaya geliyo hocam tam olarak anlamadım.

M.Enes AYDÜZ
20-03-2012, 09:07
Lite genelde sadeleştirilmiş anlamını taşır fakat orada ne için kullanmışlar bilemiyorum. Muhtemelen ücretsiz sürüm olduğunu belirtmek için kullanmış olabilirler yada ücretli sürüme göre biraz kısırlaştırmışlardır.