PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PC'yi Cep telefonu ile Internet'e nasıl bağlarım?

Arfmin
20-03-2012, 15:35
Ev değiştirme sonucu yeni taşındığım yerde telekom altyapısı olmadığından TTnet ve telekom hattımı kapattım. Şu an Internet arayışı içindeyim.

Kablo.net bağlatmayı düşünüyordum ancak yeterli sayıda abone olmadığından 1.500 TL masraf istiyor. Avea sınırsız Jet modem almak istedim ama bunu bulunduğum yer ve çevre illerde bulmak mümkün olmadı.

Şu an aylık 30 TL'ye avea'nın cepten sınırsız Internet kampanyası mevcut. Aylık kota 2 GB (hız konusunda açıklama görmedim) ve sonrasında bağlantı hızı 128 Kbps olarak hizmet sağlıyor.

Aklıma takılan husus şunlar.

PC'yi cep telefonu kanalı ile Internet'e bağlayabilirmiyim ve 128 Kbps ile bilgisayardan bağlantı hızım nasıl olur?

Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

angelaus
20-03-2012, 15:42
128 K ile herhangi bir siteyi açmanız 1 dk yı bulabilir

cep telefonu modelinize göre bu bağlantıyı sağlarsınız.

Akar
20-03-2012, 20:47
Ben Nokia kullanıyorum. Aynen ev değiştirme sırasında gerektiği için Avea kampanyasından yararlandım, bu değil de benzer bir kampanya. Hattımı taşıdım. Nokia Suite zaten kurulu bilgisayarımda. Onun üzerinden internete bağlanmayı Avea ile seçtiğimde bilgisayarım telefonu modem olarak kullanmış oluyor. Dolayısıyla o şekilde bağlanabiliyorum. Yani benim için olay geçti ama sıkıntı olduğu sırada bu şekilde kullandım.

Arfmin
22-03-2012, 11:33
Sözleşme şartlarını Avea yetkilileri ile görüştüm. Cepten sınırsız Internet bağlantısının PC'de kullanıldığı takdirde fiyat garantisi veremiyeceğini beyan etti. Bu seçeneği askıya aldım.

aligultekin34
22-03-2012, 11:54
Ben sony ericsson ve vodafone kullanıcısı olarak nete 1-2 ay cepten girdim hız çok kötüydü ama hiç yoktanda iyidir. 96 kbps hız veriyordu. Sony Ericssonda pc companion ile bağlanıyordum tek yapmam gereken pcden internet connectiondan start demem yeterliydi :))

Paket olarak bir ara ollan 8 tl ye sınırsız paket vardı onu kullanıyordum. Bazende günlük vardı saat gece 12 dedimi biten 1 tl ye onu alıp kullanıyordum..

http://blog.se-nse.net/files/2012/03/pc6.png

Akar
22-03-2012, 18:34
Cepten interneti yalnızca cepten kullanma mantığıyla sunulduğunu düşünerek tercih etmeli. Bu durumda kullanılabilir oluyor. Bilgisayardan internete bağlanmak için, cepten sunulan standart net paketleri kesinlikle yeterli değil. Buna rağmen benim ttnet yokluğunda işimi gördü.

Arfmin
06-04-2012, 17:58
Aktivasyonu yaptırılmış 8 GB kotalı Avea jet aldım.

Akar
06-04-2012, 23:56
Aktivasyonu yaptırılmış 8 GB kotalı Avea jet aldım.Eh, böylesi daha iyi olmuş :)