PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ İçerik linklerinde tarih neden çıkıyor?

Alaca
20-03-2012, 16:47
Bazı içerik linklerinde tarih çıkıyor. Mesela: http://www.gulderenkresleri.com/2012-03-14-21-51-59/gulderen-2-subemiz.html gibi.

Ve bazen bu tarih değişiyor ve önceki link ölü link haline geliyor. Nasıl normal link haline getirebiliriz?

ismailix
20-03-2012, 19:13
ben tarih göremedim tam olarak neresinde tarih

M.Enes AYDÜZ
20-03-2012, 19:43
Gülderen Şubelerimizin bir üstündeki menü öğesinden kaynaklanıyor. Menü yöneticisinden bu öğenin rumuzunu kontrol edin.

Alaca
20-03-2012, 19:50
Gülderen Şubelerimizin bir üstündeki menü öğesinden kaynaklanıyor. Menü yöneticisinden bu öğenin rumuzunu kontrol edin.

Hocam ben de öyle tahmin ettim. Kontrol ettim ama oralarda bir sorun yok.

M.Enes AYDÜZ
20-03-2012, 20:10
Üstündeki menü öğesinin türü nedir? Türünü değiştirerek kontrol eder misiniz?

Alaca
20-03-2012, 21:28
Menü öğesi türü Kategori listesi. Değiştirdim ama değişen birşey olmadı. Panel bilgilerini göndereyim bakın isterseniz.

Akar
20-03-2012, 21:31
"Şubelerimiz" kategori listesi mi? Emin misiniz? Çünkü öyle olduğunda Şubelerimiz menü öğesinin üzerine gelindiğinde adresini görebilmemiz lazım. Benim gördüğüm kadarıyla orası kategori listesi değil ve alt menü öğelerinin o boş menü öğesinden tarihsel rumuz almasının sebebi bu. Bu bilindik bir şey yani.

Alaca
20-03-2012, 21:46
"Şubelerimiz" sahte menü öğesi. Orasının tıklandığında herhangi bir yere gitmemesi için sahte menü öğesi yapmıştım. Altındaki açılan menüleri bir içeriğe bağlamıştım. O içerikler ise bir menüye bağlı. Bağlı olan menü yayınlanmış bir menü değil.

Akar
20-03-2012, 22:07
"Şubelerimiz" sahte menü öğesi. Orasının tıklandığında herhangi bir yere gitmemesi için sahte menü öğesi yapmıştım. Altındaki açılan menüleri bir içeriğe bağlamıştım. O içerikler ise bir menüye bağlı. Bağlı olan menü yayınlanmış bir menü değil.İşte yukarıda Enes'in dediği de o, benim dediğim de o zaten :) Menü öğesini değiştirerek durumu gözlemleyebilirsiniz. Sahte menü öğesine bir alt menü öğesi eklerseniz, sistem oluşturulamayan rumuz mantığıyla hareket eder ve tarihsel bir rumuz belirler.

Alaca
20-03-2012, 22:26
Tamam tamam anlaşıldı. :) Sahte menü öğesine göz atmıyordum hiç. Onun rumuzunu değiştirince temam oldu.