PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opencart ürün girişlerinde seçenek ve özellik girişi ve fiyatların KDV hariç hali

DoganLokman
20-03-2012, 18:19
Arkadaşlar ben opencart 1.5.2.1 sürümünü kurdum ve başlıkta da belirttiğim gibi ilk olarak şu sorunu farkettim... Vergi sınıfları ve vergi oranları kısmında KDV yi ekledikten sonra ürün sayfasında KDV dahil fiyatı atıyorum 100 TL ise KDV hariç fiyatı da aynı görünüyor (100 TL)...

Fakat daha önemli olanı ise ürünlere çeşitli seçenekler vermeye kalktığımda yaşadım...

Bir ürünün kırmızı beyaz ve siyah gibi renk seçenekleri var fakat bunu bir türlü giremedim. Denemek için özellik kısmına giriş yaptım kaydet dedim ve tekrar ürünü düzenleme sayfasına girdiğimde hiçbirşeyin değişmediğini gördüm... Seçenek ekleme kısmında da kutucuğa bir değer girip yanındaki küçük + ikonuna tıkladığımda herhangi bir tepki vermiyor... o şekilde kaydet dediğimde yine düzenleme bölümüne geldiğimde herhangi bir değişiklik olmadığını farkettim... Bu tür ürün seçeneklerini farklı bir giriş yöntemimi var acaba?

Akar
20-03-2012, 20:50
mhusty bu konuda yardımcı olur geldiğinde. Ben opencart konusunda yeniyim biraz.

M.Enes AYDÜZ
20-03-2012, 20:53
Ürün seçeneklerini önceden belirliyorsunuz seçenekler bölümünden. Ardından o artı işareti olan yere belirlediğiniz ismi yazmaya başlayınca, otomatik olarak orası tamamlanıyor ve ekleme yapıyorsunuz.

mhusty
20-03-2012, 21:07
Ürün seçeneklerini önceden belirliyorsunuz seçenekler bölümünden. Ardından o artı işareti olan yere belirlediğiniz ismi yazmaya başlayınca, otomatik olarak orası tamamlanıyor ve ekleme yapıyorsunuz.

Enes abi cevaplamış benden önce :) Opencart'ın bu ürünler kısmını pek incelemedim çünkü sadece tema yapıyorum müşterilere , onlar kendi ürünlerini ekliyorlar :D Allah izin verirse opencart ile ilgili kaynaklar hazırlamayıda düşünüyorum...