PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : joomla kurulum

ismailix
20-03-2012, 18:22
sunucum windows en uygun şekilde nasıl yapabilirim.

http://senamakine.com/joomla/

site yukarıdaki linkten de görüleceği üzere şu şekilde.

sıkıntı nedir anlayamadım.
dosyaları olduğu gibi aldım. ve kendi sunucuma gönderdim.
bir de veritabanını aldım. kurulumunu yaptım.
conf. dosyasından da ayarları yaptım.
ama yukarıdaki gibi görüntü var.

yardımcı olur musunuz?

Ümit
20-03-2012, 20:18
Joomla 2.5 Yeni Kurulum (Kurulum Siharbazı) - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/joomla-cms/kurulum-yonetim/366-joomla-2-5-yeni-kurulum-kurulum-siharbazi)

Joomla kurulumunun nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olmak için yukarıda yazılanları okuyun isterseniz. Daha sonra yaptıklarınızı ve yapmak istediklerinizi bizlerinde anlayacağı şekilde burada paylaşın lütfen. :)

Joomla kurulumu için dosyaları alıp göndermek yerine, kurulum aşamalarını tamamlamayı deneyin!

M.Enes AYDÜZ
20-03-2012, 20:51
Temanızı değiştirmeyi denediniz mi? Önce bunu deneyin.

Eğer sorun devam ediyorsa, demekki veritabanı karakterlerinde sorun var. Yani sql dosyanızı okuturken karakter sorunu yaşamışsınız. Komple silip, farklı bir karakter seti seçerek tekrar yüklemeniz lazım

ismailix
21-03-2012, 10:20
Joomla 2.5 Yeni Kurulum (Kurulum Siharbazı) - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/joomla-cms/kurulum-yonetim/366-joomla-2-5-yeni-kurulum-kurulum-siharbazi)

Joomla kurulumunun nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olmak için yukarıda yazılanları okuyun isterseniz. Daha sonra yaptıklarınızı ve yapmak istediklerinizi bizlerinde anlayacağı şekilde burada paylaşın lütfen. :)

Joomla kurulumu için dosyaları alıp göndermek yerine, kurulum aşamalarını tamamlamayı deneyin!

çalışan bir siteyi (joomla 1.5)
dosyalarını aldım. veritabanını dışarı aktardım.
sonra bunu kendi sunucum üzerinde denedim.
veritabanını içeri aktardım.
ve dosyaları da upload ettim.
çıkan sonuç vermiş olduğum linkteki gibi.
sorunun ne olduğunu bilmiyorum.
başka yerde nasıl yapacağımı sordum. bana bu şekilde yap.
conf.php içinde düzenleme yapman lazım dediler onu da yaptım.
ya orada bir eksiklik var yada başka bir yerde

ismailix
21-03-2012, 10:21
Temanızı değiştirmeyi denediniz mi? Önce bunu deneyin.

Eğer sorun devam ediyorsa, demekki veritabanı karakterlerinde sorun var. Yani sql dosyanızı okuturken karakter sorunu yaşamışsınız. Komple silip, farklı bir karakter seti seçerek tekrar yüklemeniz lazım

ewet ilk bakışta karakter problemi gibi görünüyor.
ama administrator paneli çalışıyor herhangi bir sıkıntı yok.

Ümit
21-03-2012, 16:30
Enterprise (http://www.yootheme.com/demo/themes/joomla/2010/enterprise/)

Sitenizde kullandığınız temanın orjinaline yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Kaynak kodlarını görüntülediğiniz zaman sizin temanızın yapılandırma kodlarının olmadığını göreceksiniz. (css,js vb.)

Bunu düzeltmek için kullandığınız temayı Joomla'dan kaldırın ve yenisini yükleyin veya tema.joomla.gen.tr adresinden ulaşabileceğiniz ücretsiz temalardan birini kurun.

Temayı hallettiniz diyelim bu sefer karşınıza Joomla yapılandırma ayarları çıkacak. En basit örnek sef link yapısı sorunu var ve bunu çözmek için uzun bir süre uğraşmanız gerektiğine eminim.

İlk cevabımda da dediğim gibi siz ilk önce Joomla'yı normal olarak kurun ve deneyin. Daha sonra isterseniz takla attırırsınız.

Bu kurulumu düzeltmeye harcayacağınız zamana yazık.

ismailix
21-03-2012, 18:28

Sitenizde kullandığınız temanın orjinaline yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Kaynak kodlarını görüntülediğiniz zaman sizin temanızın yapılandırma kodlarının olmadığını göreceksiniz. (css,js vb.)

Bunu düzeltmek için kullandığınız temayı Joomla'dan kaldırın ve yenisini yükleyin veya tema.joomla.gen.tr adresinden ulaşabileceğiniz ücretsiz temalardan birini kurun.

Temayı hallettiniz diyelim bu sefer karşınıza Joomla yapılandırma ayarları çıkacak. En basit örnek sef link yapısı sorunu var ve bunu çözmek için uzun bir süre uğraşmanız gerektiğine eminim.

İlk cevabımda da dediğim gibi siz ilk önce Joomla'yı normal olarak kurun ve deneyin. Daha sonra isterseniz takla attırırsınız.

Bu kurulumu düzeltmeye harcayacağınız zamana yazık.

linktekini ücretsiz indirme şansımız yokmu

Akar
21-03-2012, 20:48
Enterprise (http://www.yootheme.com/demo/themes/joomla/2010/enterprise/)Ücretli temaları üreticisinden ücretisz indiremezsiniz. Bunları illegal olarak paylaşan sitelerde de güvenliğinizi hiçe saymanız lazım.

ismailix
24-03-2012, 15:53

bende dosyaları varken almamıza ne gerek var.
nasıl kurabilirim bunun hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olabilirim.
amerika yı bir daha keşfetmenin anlamı yok !

Akar
24-03-2012, 17:34
bende dosyaları varken almamıza ne gerek var.
nasıl kurabilirim bunun hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olabilirim.
amerika yı bir daha keşfetmenin anlamı yok !Ücretsiz indirme şansımız yok mu demişsiniz, ona cevap vermişiz neticede. Amerika'yı gerçekten de yeniden keşfetmeyin, verilen cevaplara uyun kesinlikle yeterli olur.

Verdiğiniz adreste kurulum yapılmış görülüyor. Hazır siteyi aktararak çalıştırmayı (kurmak olmuyor bu neticede) düşünüyorsanız yapılandırma dosyasındaki bilgileri kontrol edip doğru girmeniz yeterli. Durumunuz ve yapmak istediğinizi doğru ifade ederseniz kısa sürede doğru cevap bulabilirsiniz. Şu andaki durumunuz nedir, hangi aşamadasınız, tam olarak neler yaptınız ve ne yapmak istiyorsunuz?

ismailix
24-03-2012, 18:09
Ücretsiz indirme şansımız yok mu demişsiniz, ona cevap vermişiz neticede. Amerika'yı gerçekten de yeniden keşfetmeyin, verilen cevaplara uyun kesinlikle yeterli olur.

Verdiğiniz adreste kurulum yapılmış görülüyor. Hazır siteyi aktararak çalıştırmayı (kurmak olmuyor bu neticede) düşünüyorsanız yapılandırma dosyasındaki bilgileri kontrol edip doğru girmeniz yeterli. Durumunuz ve yapmak istediğinizi doğru ifade ederseniz kısa sürede doğru cevap bulabilirsiniz. Şu andaki durumunuz nedir, hangi aşamadasınız, tam olarak neler yaptınız ve ne yapmak istiyorsunuz?

ben size özelden bilgileri verim
daha sağlıklı yardımcı olabilirsiniz İnşAllah

Akar
24-03-2012, 18:12
ben size özelden bilgileri verim
daha sağlıklı yardımcı olabilirsiniz İnşAllahHayır, öyle bir talebim yok. Konu üzerinden sorulanlara cevap vermeniz yeterli.

ismailix
24-03-2012, 18:13
Hayır, öyle bir talebim yok. Konu üzerinden sorulanlara cevap vermeniz yeterli.

administrator bilgilerini buraya yazamam.
sorunu çözdükten sonra çözümü ben buradan paylaşırım İnşAllah

Akar
24-03-2012, 18:18
administrator bilgilerini buraya yazamam.
sorunu çözdükten sonra çözümü ben buradan paylaşırım İnşAllahismailix, anlatamıyorum sanırım :)

Yönetici bilgilerini zaten istemedim, istemiyorum da. İnşeallah ben istemeden emrivaki gibi bana yollamamışsınızdır. Ben Sorulara cevap vermenizi istiyor, bu şekilde çöüzm bulabileceğinizi söylüyorum. Basit bir şey diyorum yani. Probleminizi daha iyi anlamak, durumunuzu tesbit edebilmek için sorduklarımızın tamamının cevabını sağlıklı şekilde verin, biz de sizi çözüme ulaştıralım inşeallah diyorum. Yönetim bilgileri de istemiyorum, onları buraya yazmanızı da tabii.

ismailix
24-03-2012, 18:31
konuyu en baştan alıyorum. İnşAllah anlatabilirim sorunu ve derdimi,
asp olarak 2-3 senedir web yazılımı yapıyorum.
şimdi çalıştığım yer daha çok hazır sistemler üzerine (wp-joomla)
elimizde güzel bir tema vardı. kurulmuş herşeyiyle çalışyor.
cmsturk diye farklı bir forum var orada da paylaşmıştım.
oradaki sistemi başka bir web adresine nasıl kurabilirim diye bir konu açtım.
bana denilen dosyaları ve veritabanı al kendi web adresine gönder.
conf.php üzerinde ayarlamalar yap. çalışır.
aynısını yaptım. gönderdim. başka temalar üzerinde iyi kötü birşeyler çıkıyor.
ama istediğim temaya gelince aşağıdaki linkte görüleceği üzere birşey çıkıyor.
modüllerden mi kaynaklanıyor, karakter problemi mi var böyle sorunlar olduğunu söylediler diğer arkadaşlar.
ne olduğu hakkında pek bilgim yok.
Hakkını Helal Et. aramızda ufak bir anlaşmazlık oldu.
İnşAllah meramımı biraz olsa anlatabilmişimdir.

http://senamakine.com/joomla/

Akar
24-03-2012, 18:44
konuyu en baştan alıyorum. İnşAllah anlatabilirim sorunu ve derdimi,
asp olarak 2-3 senedir web yazılımı yapıyorum.
şimdi çalıştığım yer daha çok hazır sistemler üzerine (wp-joomla)
elimizde güzel bir tema vardı. kurulmuş herşeyiyle çalışyor.
cmsturk diye farklı bir forum var orada da paylaşmıştım.
oradaki sistemi başka bir web adresine nasıl kurabilirim diye bir konu açtım.
bana denilen dosyaları ve veritabanı al kendi web adresine gönder.
conf.php üzerinde ayarlamalar yap. çalışır.
aynısını yaptım. gönderdim. başka temalar üzerinde iyi kötü birşeyler çıkıyor.
ama istediğim temaya gelince aşağıdaki linkte görüleceği üzere birşey çıkıyor.
modüllerden mi kaynaklanıyor, karakter problemi mi var böyle sorunlar olduğunu söylediler diğer arkadaşlar.
ne olduğu hakkında pek bilgim yok.
Hakkını Helal Et. aramızda ufak bir anlaşmazlık oldu.
İnşAllah meramımı biraz olsa anlatabilmişimdir.

http://senamakine.com/joomla/Estağfirullah, anlaşmazlık yok...varsa helali hoş olsun.
configuration.php dosyasında live_site diye bir satır olacak. Orada ne yazdığına bir bakar mısınız? Ayrıca başka temalarda iyi-kötü birşeyler çıkıyor demişsiniz, bundan kasıt tam olarak nedir? Joomla!'nın üzerinde gelen temaya geçtiğinizde sorun yok mu?

ismailix
24-03-2012, 18:50
live site satırı boş.
diğer yüklü temalara varsayılan olarak geçince şimdiki görüntüden biraz daha düzgün siteyi gösteriyor.

yani resim ve anasayfadaki yazıları gösteriyor. menüler mesela yok.

ismailix
25-03-2012, 14:49
bu konuda yardımcı arkadaşlar aranıyor. yardımın karşlığı olacaktır.

Akar
25-03-2012, 17:39
Sizin sunucunuzda bir sorun var muhtemelen ya da Joomla bilginiz çok yetersiz. Bu sebeple ben durum tesbiti yapmakta zorlanıyorum. Şöyle ki:
Eğer başka temalarla da düzgün yayın yapılamıyorsa, muhtemele bir sunucu sorunu var.
Eğer başka temalarda sorun yoksa, sunucu sorunu olma ihtimali çok düşük. Menülerin olmaması, her temada yayın alanlarının değişebileceği sebebine bağlı olabilir. Menü gözükmüyorsa site adresinin sonuna /?tp=1 ekleyip o temanın modül pozisyonlarını görün ve yayında olmasın beklediğiniz menünün doğru pozisyona atandığından emin olun. Şimdi, doğru, yani temada bulunan bir pozisyonda olan menü yine de gözükmüyorsa, ayrıca bu menü özel bir js falan kullanıyorsa, o zaman sunucu ile ilgili sorun olduğu kanaatine varılabilir. Yani o zaman tema düzgün yayın yapmıyor denebilir.

ismailix
26-03-2012, 09:32
Sizin sunucunuzda bir sorun var muhtemelen ya da Joomla bilginiz çok yetersiz. Bu sebeple ben durum tesbiti yapmakta zorlanıyorum. Şöyle ki:
Eğer başka temalarla da düzgün yayın yapılamıyorsa, muhtemele bir sunucu sorunu var.
Eğer başka temalarda sorun yoksa, sunucu sorunu olma ihtimali çok düşük. Menülerin olmaması, her temada yayın alanlarının değişebileceği sebebine bağlı olabilir. Menü gözükmüyorsa site adresinin sonuna /?tp=1 ekleyip o temanın modül pozisyonlarını görün ve yayında olmasın beklediğiniz menünün doğru pozisyona atandığından emin olun. Şimdi, doğru, yani temada bulunan bir pozisyonda olan menü yine de gözükmüyorsa, ayrıca bu menü özel bir js falan kullanıyorsa, o zaman sunucu ile ilgili sorun olduğu kanaatine varılabilir. Yani o zaman tema düzgün yayın yapmıyor denebilir.

şöyle bir yol izlesek çalışma ihtimali nedir.?
joomla 1.5 kendi yerimde kursam.
kurmak istediğim temanın ftp bilgileri bende var.
bana hangi klasöründe hangi dosyalarını alıp administrator panelinde şablon yöneticisin yükle dediğimde sorunsuz bir şekilde çalışabilir olduğunu söylerseniz.
bende kursam ve de sorunsuz çalışsa.bu şekilde çalışma ihtimali var mı?

Akar
26-03-2012, 16:39
şöyle bir yol izlesek çalışma ihtimali nedir.?
joomla 1.5 kendi yerimde kursam.
kurmak istediğim temanın ftp bilgileri bende var.
bana hangi klasöründe hangi dosyalarını alıp administrator panelinde şablon yöneticisin yükle dediğimde sorunsuz bir şekilde çalışabilir olduğunu söylerseniz.
bende kursam ve de sorunsuz çalışsa.bu şekilde çalışma ihtimali var mı?1.5'de tema sadece tema klasörü şeklinde templates dizinine gönderildi mi yeterli olması gerekir. Ancak bazı temalar kendilerine özel framework kullanır, o zaman bu frameworkün ayrıca kurulması gerekli onun. Onun dışında yüklenmiş ya da kurulmuş temayı tema yöneticisinden varsayılan olarak ayarladığınızda işlem tamam olur. Aslında bu kadar basit ve sorunun bu tarafta olması çok küçük bir ihtimal. Siz böyle bir deneyin bakalım ilerleme kaydedebilecek miyiz.