PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modül Yerleşim Yerleri Çift ?

yunusum
20-03-2012, 18:34
Selamunaleyküm,
Alttaki resimde yerleşim alanı tek bölüm görünmesi gerekirken çift görünüyor ne sebepten olabilir acaba ? Bu şekilde modül yerleşimi sorunlu oluyor.Örneğin; sadece anasayfada görünsün dediğim halde tüm sayfalarda görünüyor.

650

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

M.Enes AYDÜZ
20-03-2012, 23:34
İlk defa gördüğüm bir problem. Çok ilginç.

Dosyalarınızı 2.5.3'e güncellemeyi denediniz mi?

Ümit
20-03-2012, 23:50
Selamunaleyküm,
Alttaki resimde yerleşim alanı tek bölüm görünmesi gerekirken çift görünüyor ne sebepten olabilir acaba ? Bu şekilde modül yerleşimi sorunlu oluyor.Örneğin; sadece anasayfada görünsün dediğim halde tüm sayfalarda görünüyor.

650

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Modül yerleşim yerleri demişsiniz. Anladığım kadarı ile tek bir modül öğesi için değil tüm modüller için aynı sorunu yaşıyorsunuz. Joomla çekirdek yapısında bu tür bir kullanım yok. Kullanılan yönetim merkezi teması veya modül buna etki edebilir. Tek bir modülden kaynaklı bir sorun değil ise, ve ücretsiz ise, kullanılan yönetim merkezi temasının yapımcısının adresini verin.

yunusum
21-03-2012, 11:07
İlk defa gördüğüm bir problem. Çok ilginç.

Dosyalarınızı 2.5.3'e güncellemeyi denediniz mi?

Evet 2.5.3 sürümü

Modül yerleşim yerleri demişsiniz. Anladığım kadarı ile tek bir modül öğesi için değil tüm modüller için aynı sorunu yaşıyorsunuz. Joomla çekirdek yapısında bu tür bir kullanım yok. Kullanılan yönetim merkezi teması veya modül buna etki edebilir. Tek bir modülden kaynaklı bir sorun değil ise, ve ücretsiz ise, kullanılan yönetim merkezi temasının yapımcısının adresini verin.

Evet tüm modüller için aynı sorunu yaşıyorum. Joomla'nın varsayılan yönetim teması ve kullanıcı temasında aynı sorun vardır. Acaba kullandığım tema mı sorunlu diye kurulumda gelen temayı varsayılan yaptığımda aynı sorunla karşı karşıya kalıyorum.

yunusum
21-03-2012, 13:15
Sanırım ben hatayı buldum...

Helix Framework adındaki uygulama eki yöneticisinden kaynaklanıyor pasif bıraktığımda çift yerleşim olayı ortadan kalkıyor. Fakat yerel sunucuda kullandığım aynı eklentide böyle bir sorun yok bu da enteresan bir durum. :/ Bir fikri olan var mı ?