PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google'da hızlı index almak

mhusty
20-03-2012, 21:00
Merhabalar yeni projem doğrultusunda sitemde seo çalışmaları uyguluyorum... Seo konusunda pek tecrübeli değilim ve hedef kelimelerimde rekabette fazla. Sitemde uyguladığım teknikler şunlar ;

1-) Gün/Ay/Yıl/haberbaslıgı url için bunları kullanıyorum...
2-) Sitemap oluşturdum ve google'a pingledim.
3-) Site içinde Dahili linkler oluşturdum hedef kelimelere linklendirmeler yaptım.
4-) Her haber için meta tagları girdim hiç birini boş geçmedim.
5-) Etiketler oluşturdum .
6-) Ve en önemlisi özgün içerikler yazdım.
bunları uyguladım sitemde. Ama sitem çok yavaş indexleniyor tabi bir haber sitesi için ise hızlı index önemli yoksa siteye ziyaretçi çekmek zor.Daha neler uygulamalıyım ? Hızlı index almayı nasıl sağlamalıyım ? Sistem olarak Joomla! Kullanıyorum..Pagerank'ı yüksek bir siteye backlink yapmalımıyım ? Tecrübelerinize ihtiyacım var.

Akar
20-03-2012, 21:48
Hedef kelimelerinde düzgün sitelerden backlink satın alman iyi olabilir. Yalnız hızlı-yavaş konusu biraz ilginç bir konudur. Hızla indekslenme zaman işidir.

ismailix
24-03-2012, 18:44
+ div li sitede table kullanma
+ resimler title ver.
+ linklere title ver.
+ sosyal medya da (facebook&twitter) sayfa oluşurup saatlik paylaşımlar yapabiliyorsan yap. daha sağlıklı olur.
+ google webmaster tools aracını kullan çok faydasını görürsün.
+ arama motorlarından sadece google la yetinme. yandex ve bing e de sitenin kaydını yap.

bir de seohocasi.com adresinde seo analizi bölümü oradan yardım al.

demir76
16-08-2012, 03:27
Google WebMaster araçlarında "Google Gibi Getir" i kullanmanı tavsiye ederim. Yeni içeriklerini pinglemeyi ihmal etme.

Litigant
16-08-2012, 12:30
- rss desteği sağlayabilirsin
- hedef kelimelerinde verim alabileceğin sağlıklı sitelere tanıtım yazısı verebilirsin
- haberlere yorum yazılmasını sağlayabilirsin
- birazda zaman gereklidir

Şenol
16-08-2012, 20:57
Seo için hiçbir şey yapmıyorum zaten anlamıyorumda :deli: yalnız bir ara yazmış olduğum bir içeriğin çok hızlı bir şekilde indexlendiğine şahit oldum. :khkh:

Fatih
16-08-2012, 23:59
Seo analiz sistemlerini kullanabilirsin Mustafa yazdıklarında galatasaray haber sitesini kasteddiysen misal seo analizi yaptım bir siteden.

Örnek
Haber Sitenin Analizinde

Doğru sonuç 9
Hatalı sonuç 20
Puan31/100

Başlık Uzunluğu
Sayfa başlık uzunluğu 70 karakterden az olmalıdır.

Web sitesinin başlığı 125 karakterden oluşmaktadır.

-Anahtar Kelime Uzunluğu
Meta Keywords uzunluğu 260 karakterden az olmalıdır. Fazla olması, spam şüphesi sebebiyle seo açısından sakınca oluşturabilmektedir.

Web sitesindeki anahtar kelimeler 292 karakterden oluşmaktadır.

-Heading Etiketleri
Bir web sitesinde mutlaka heading (hr) etiketleri bulunmalıdır. Sitenizde max. 1 adet h1 etiketi, max. 4 adet h2 ve max 4 adet h3 etiketi olmalıdır.

Web sitesinde 13 adet H1, 15 adet H3, 95 adet H4 etiketi kullanılmıştır.

-NoFollow Link Sayısı
Google bir sitenin mutlaka nofollow kullanmasını önermektedir. Kalitesine güvenmediğimiz ve pagerank değerimizi paylaşmak istemediğimiz sitelerin nofollow ile gösterilmesi, pagerank veya site kalitesi yönünden o siteye kefil olmadığımızı belirtmiş oluruz.

Web sitenizde 0 adet nofollow link bulunmuştur.

Bu gib hataları en aza indirgemek için çalışmalara yapabilrsin.

paslanmazmentese
26-03-2013, 22:02
dostum yaptıgın çalışmalar iyi de bu kadarla nasıl rekabet edılırkı ben paslanmaz menteşe (http://forum.joomla.gen.tr/) ile yıllardır ugrasıyorum ama hala ıstedıgım netıceyı elde edebılmıs degılım.