PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Talep Formunda E-Mail Problemi

Şems
21-03-2012, 21:23
Esselam,
Wordpress ile çalıştığım bir rent a car firmasının web sayfasında bir talep formu oluşturdum fakat doldurulduğunda gönderilecek e-posta adresini varsayılan olarak admin e-postasından çekmiyor. Kodlama da bir düzenleme yapılacak ama nerede olacağını bir türlü bulamadım. Bak bak allak bullak oldu kafam :) Yardımınıza ihtiyacım var.
Teşekkürler.

<?php
if($_POST)
{
$yourname = $_POST['inq_name'];
$youremail = $_POST['inq_email'];
$inq_phone = $_POST['inq_phone'];
$frnd_comments = $_POST['inq_msg'];
$pid = $_POST['pid'];

$post_title = '<a href="'.get_permalink($post->ID).'">'.$post->post_title.'</a>';
$to_name = get_post_meta($post->ID,'name',true);
$to_email = get_post_meta($post->ID,'email',true);
if($to_email=='')
{
$to_email = get_option('admin_email');
}
///////Inquiry EMAIL START//////
global $upload_folder_path;
$clientdestinationfile = get_bloginfo( 'template_directory', 'false' )."/library/notification/send_inquiry.txt";
$message1 = file_get_contents($clientdestinationfile);
$filecontent_arr1 = explode('[SUBJECT-STR]',$message1);
$filecontent_arr2 = explode('[SUBJECT-END]',$filecontent_arr1[1]);
$subject = $filecontent_arr2[0]. __(' for ').'"'.$post->post_title.'"';

$client_message = $filecontent_arr2[1];
$yourname_link = __('<br>From : ').$yourname.__('<br>Phone : ').$inq_phone.'<br><br>Send from - <b><a href="'.get_option('siteurl').'">'.get_option('blogname').'</a></b>.';
/////////////customer email//////////////
$search_array = array('[#$to_name#]','[#$post_title#]','[#$frnd_subject#]','[#$frnd_comments#]','[#$your_name#]');
$replace_array = array($to_name,$post_title,$frnd_subject,nl2br($fr nd_comments),$yourname_link);
$client_message = str_replace($search_array,$replace_array,$client_m essage);
/* echo "From : $youremail Name : $yourname <br>";
echo "To : $to_email Name : $to_name <br>";
echo "Subject $subject <br>";
echo "$client_message";
exit;*/
if($to_email)
{
sendEmail($youremail,$yourname,$to_email,$to_name, $subject,$client_message,$extra='');
}
//////Inquiry EMAIL END////////
$url = get_permalink($post->ID);
if(strstr($url,'?'))
{
$url = $url."&send_inquiry=success";
}else
{
$url = $url."?send_inquiry=success";
}
wp_redirect($url);
}
?>

olkunmustafa
22-03-2012, 10:30
contact form7 kullanarak bu problemini daha kolay ve kısa sürede çözebilirsin.Örnek olarak contact form 7 ile yaptığım bir iletişim formunu buradan (http://www.everesttr.com/insan-kaynaklari/) bakabilirsin..

Şems
23-03-2012, 21:32
Alternatif olarak contact form 7 ile hazırladım lakin bu benim için daha önemli ilk planda. Yardımcı olabilecek arkadaş olursa sevinirim...

olkunmustafa
24-03-2012, 10:23
Burdaki (http://www.kodhatasi.com) siteye sorarsan daha hızlı cevap alabilirsin diye umuyorum.Bunun bir de yabancı versiyonu vardı ama tam hatırlaymadım şimdi

Çağrı
24-03-2012, 14:22
get_option('admin_email'); yerine şöyle kullansan daha sağlıklı olur;

<?php
$uyebilgi = get_userdata(1);
$adminmail = $uyebilgi->user_email;
?>

$adminmail değişkeni = 1 id'li (genelde admin) üyenin mail adresi...

Düzenleme: Yukarıdaki kodları teman da mı kullanıyorsun? root dizininde bir dosya olarak mı?
Tema içerisinde kullanırken, harici sayfa (http://www.bencagri.com/wordpress-sayfa-yapilari.html)olarak ayarlayabilirsin...

Şems
25-03-2012, 11:11
Çalışmadı, sağlık olsun :) Kodları düzenleyip contact form 7 ile oluşturduğum sayfaya yaptım yönlendirmeyi.. Daha uygun bir çözüm bulursam paylaşacağım.

Teşekkürler.

Çağrı
25-03-2012, 16:31
Bu dosya ana dizinde mi? Ana dizinde ise çalışmaz. Tema içinde olması lazım.

Şems
25-03-2012, 16:39
Tema içinde lakin kodu değiştiğimde hata verdi sayfa.

_

Verdiğiniz kodu yalın sayfada denedim oldu. Oynadığım değişikliklerle ayarlamak ise bana kaldı :) Teşekkürler.