PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook'tan nasıl faydalanıyorsunuz ?

Adem46
22-03-2012, 03:51
Facebook kullanan birçok kişi ben dahil :) web sitesi için facebook'ta beğen paylaş vs gibi şeyler yapıyor bunun ne gibi faydasını görüyorsunuz acaba ? hit mi geliyor ? çok geliyormu ? uğraşmaya değiyormu ? hatta üstüne üstlük facebook sayfalarına reklam alan reklam verebnlerde var. Daha önce 4.000 kişilik bir grup ve 1000 civarında arkadaş çevresi olan bir profilim vardı. Ben şunu gördüm, Facebook ta bu tür şeylerle uğraşmak zaman kaybından başka bişey değil. Ama modern bir site gibi görünmek için artı web sayfama renk katmak için facebook hesabı kullanıyorum.
Facebooktan siz yararlanabiliyormusunuz ?

ismailix
24-03-2012, 18:53
facebook şuanda amerikan borsalarında 250 milyar $ hissesi bulunan büyük bir şirket.

bunu nasıl sağlıyor senin benim gibi dünya üzerinde kullanıcılarla sağlıyor.

facebook tan sitene sağlam ziyaretçi çekebilirsin. ve google son yıllarda sosyal medya ağırlıklı olarak da twitter ve facebook sayfalarına çok önem vermeye başladı. kullan faydası çoktur. faydasını da görürsün yani.

gokhanzer
06-04-2012, 12:12
aslında internet sitemin reklamını yapıyorum facebook'ta gercekten cok faydasını gordum.

YsfBahar
07-04-2012, 06:09
Ondan gelecek hayr Allah'tan gelsin. Cok vakit kaybediyordum. Kapattim hesabimi face den.

istemihan05
07-04-2012, 19:34
İlçe haber sitem var ve ilçe ismi ile 4700 kişilik facebook sayfam. Eklediğim haberi 1 saniyede 100 lerce kişiye 1-2 günde binlercesine ulaştırma imkanı sunuyor bana facebook. Yani her gün bir kaç haber ekliyor olsam günde binlerce kişi sitemi ziyaret etmiş olucak. Facebook sadece anlık ziyaretçi kazandırmıyor daha geniş kitleye ulaşmmamı sağlıyor.

mhusty
07-04-2012, 19:42
İlçe haber sitem var ve ilçe ismi ile 4700 kişilik facebook sayfam. Eklediğim haberi 1 saniyede 100 lerce kişiye 1-2 günde binlercesine ulaştırma imkanı sunuyor bana facebook. Yani her gün bir kaç haber ekliyor olsam günde binlerce kişi sitemi ziyaret etmiş olucak. Facebook sadece anlık ziyaretçi kazandırmıyor daha geniş kitleye ulaşmmamı sağlıyor.

bu konuda haklısın abi , eğer face'de beğenisi yüksek bir sayfan var ise sitene iyi ziyaretçi çekersin.. Benimde 2000 kişişlik bir sayfam var işte sitemdeki haberleri orda duyuruyorum 100 kişi olmasa bile 1 haberi en fazla 20 kişi filan okuyor :)

Macit
07-04-2012, 23:00
Facebook'u şahsen kullanmama rağmen bir kez bana kazanç kapısı olmuştur, Kurumsal olarak müşterilerimizin facebook sayfalarını hazırlıyoruz, gerek siteye ziyaretçi akışının artması, gerek tanıtımını yaptığınız markanın duyulması gibi bir çok konuda facebook'un sağladığı sayfa hizmeti kazanç kapısı olabiliyor.

Hatta bazı tasarımcılar sadece facebook sayfalarını tasarlayarak gelirlerini sağlıyorlar, Bu konuda hazırlanmış bir çok uygulama ve makaleler mevcut, gerek sayfanın beğenisini arttırmak, duyulmasını sağlamak ve mevcut siteniz arasında köprü kurmak gibi vs.

Yaptığımız işi baz alacak olursak Facebook, Twitter, LinkedIN, YahooMEME, Google Plus, gibi bir çok sosyal medya ürüne hakim olmamız bizim için büyük bir öncelik haline gelmiştir.

Artık Kurumsal Çalışmalar yapmak için bir müşterinizle görüşmeye gittiğinizde size ilk sorduğu şeylerin başında "Sosyal Medya"ya ne kadar hakimsiniz oluyor.

Ciddi ve muhakkak takip edilmesi gereken bir husus bence,

batuhansaglam
18-04-2012, 21:58
Vaktinde bir tatil beldesi için facebook sayfası açmıştım 2-3 senede 20bin üyesi oldu, bu sayfayı referans göstererek çok iş yaptım, şöyle söyleyeyim, hedef kitle aynı ilçe olunca 20 binlik facebook sayfasının duvarında aynı ilçeyle ilgili bir link paylaşılınca, rahatlıkla günlük 7-8 bin tıklama alıyor. Sosyal medyanın faydaları çok büyük.

aligultekin34
19-04-2012, 00:13
Başta teknoloji ve ilgi alanıma giren sayfaları takip ediyorum ve de takip ediyorum. Ve arkadaşlarımla en yakından buluşmamı sağlıyor. Reklam olacak ama Bir buçuk senedir paylaşımda bulunduğum küçük bir sayfam ve bir ikide çok ufak sayfam var.

https://www.facebook.com/A.Y.S.B.N
https://www.facebook.com/A.Gultekin34
https://www.facebook.com/Hz.MevlanaveHz.Sems.42 (https://www.facebook.com/A.Y.S.B.N)

venceremos
15-11-2012, 21:28
Kullanmaya devam et derim. Diğer arkadaşlarında söylediği gibi sağlam ziyaretçi çekebilirsin sitene. Kolay gelsin