PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : jUprade Çalışmıyorsa...

alpeki99
22-03-2012, 13:02
Joomla 1.5 ten 2.5'e göç etmek için jUpgrade yüklediğinizde eğer aşağıdaki 3 resimdeki gibi bir durum ile karşılaşıyorsanız bu yazı işinize yarayabilir.

657658659

Bu durumda menüden Eklentiler --> Uyumlu Ek Yöneticisi tıklayın. Daha sonra eklentileri süzmek için süzgeç kutusuna rok yazıp Git butonuna tıklayın. Aşağıdaki gibi RocketTheme'e ait RokBox'a ait tüm kutular işaretleyin ve sağ üstteki alt menüden Etkisiz Kıl butonuna tıklayın.

660

Şimdi tekrar menüden Bileşenler jUpgrade'e tıklayınca aşağıdaki gibi bir sonuç ile karşılaşıyor olmanız lazım.

661

angelaus
22-03-2012, 13:50
Bazen o da işe yaramaz. O zaman sitenizi lokale aktarıp orada jupgrade yapmanızı öneririm

Adalente
22-03-2012, 15:48
Hepsini denedim images/media kopyalarken takılıp kalıyor images/media içinide komple temizledim yine takılıp kaldı localdede denedim aynı durum anlayacağınız ben yeniden başladım tasarlamaya sadece üyeleri ve ilanları taşıyayım yeter.

angelaus
22-03-2012, 15:55
admin ve ftp bilgileriniz verirseniz özelden ben yardımcı olmaya çalışırım

Akar
22-03-2012, 17:58
Bazen o da işe yaramaz. O zaman sitenizi lokale aktarıp orada jupgrade yapmanızı öneririmBazen yerelde de olmaz... :) kötü bir durum.

alpeki99
22-03-2012, 18:48
Benim sitede RokBox yüklü ve JavaScript dosyaları çakışma yapıyor. Sizde RokBox yüklü değildirde başka bir eklenti buna sebep oluyordur. Özellikle JavaScript yüklü olan herşeyi pasif edip deneme yapmanızı tavsiye ederim.

Akar
22-03-2012, 19:01
Benim sitede RokBox yüklü ve JavaScript dosyaları çakışma yapıyor. Sizde RokBox yüklü değildirde başka bir eklenti buna sebep oluyordur. Özellikle JavaScript yüklü olan herşeyi pasif edip deneme yapmanızı tavsiye ederim.Benim şu anda elimde kendi tecrübelerimle henüz düzeltemediğim bir site var. Siteyi tanımasam da neredeyse yayın yapamayacak kadar her yerini kapadım, yine de henüz ilerleme yok. Yedek üzerinde eklentileri silerek yeniden denemem gerekiyor. Velhasıl, orada buna sebep olan bir uygulamanın varlığı kesin elbette. Sizin bu açıdan öneriniz ve anlatımınız çok yerinde oldu.

angelaus
22-03-2012, 21:25
çözüm başka sunucuda sıfır kurulum ve SADECE db aktarımı sonrasında jupgrade kurulumu ve upgrade işlemi

Akar
22-03-2012, 21:54
çözüm başka sunucuda sıfır kurulum ve SADECE db aktarımı sonrasında jupgrade kurulumu ve upgrade işlemiBenzer bir şey yapacağım.

trafiklife
22-07-2012, 14:48
Arkadaşlar iki site var 1.5.26 da günlerdir uğraşıyorum jUprade ile 2.5 joomla ya aktarma yapamadım. buradaki (http://forum.joomla.gen.tr/kurulum/1345-juprade-calismiyorsa.html) sorunun aynısı çıkıyor orada yazılanların tamamınıyaptım ama olmuyor yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla

alpeki99
22-07-2012, 23:22
Önce sitenizin ve veritabanı dosyanızın bir yedeğini alın. Daha sonra sitenizde bir klasör açıp sitenizi bire-bir o klasöre kopyalayın. Video, mp3, resim ağırlıklı bir siteniz varsa bu dosyaları yedek klasöre taşımayın çünkü zaman aşımına vs. sebep olabilir. Tüm işlemleri bu yedek üzerinde yapın. Tüm bileşenleri, eklentileri kaldırın. jUpgrade bileşenini yedek site üzerinde yükleyin. Bu arada tüm bu işlemler sırasında sunucunuzda yeterli yeriniz olup olmadığını kontrol edin. Mesela orjinal siteniz 200 mb ise, 200 mb yedek klasöre yükledik. jUpgrade taşıma yapacağı için 200 mb da onu düşünün yani orjinal sitenin en az 3 katı alana ihtiyacınız olacak. jUpgrade ayarlarını yaptıktan sonra işleme başlayın. İnşaallah sorunsuz taşırsınız.