PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Joomla 1.5.17 Son sürüm 2.5.3e yükseltme nasıl yapacağım.

naturelist
22-03-2012, 15:17
Joomla 1.5.17 Son sürüm 2.5.3e yükseltme nasıl yapacağım. Forumda aradım ama bulamadım. Bu geçisi anlatırsanız veya yönlendirirseniz sevinirim.
Şimdiden herekese teşekkür ederim.

Adem46
22-03-2012, 16:36
2.5.x göç işlemine gelince, Siz önce 1.5.25'e güncelleyin.
Sitenizi yedek aldıktan sonra, buradan JUpgrade (http://redcomponent.com/free-downloads) bileşenini sitenize yükleyip mootools plugini etkinleştirip göç yapmayı deneyebilirsiniz.(Ben denemedim)
Tabiki 1.5.x te kullandığınız tema veya bileşenler muhtemelen 2.5' te uyumluluk sorunu çıkaracaktır.
Veya adım adım güncellemeleri takip edip yine yükseltme yapabilirsiniz orası da size kalmış.
Eğer pek fazla içeriğiniz yoksa 2.5'i baştan kurmanız en iyi göç olacaktır.

naturelist
22-03-2012, 17:16
Adem46 teşekkürler ama site içeriği bir hayli fazla. BU sebeple yeniden kurmak bana büyük bir yük getirecek. Diğer arkadaşlardan acaba önerilen sistemi deneyen varmı? Bunu deneyeyim mi?
Teşekkürler

angelaus
22-03-2012, 17:39
önerilen sistem tek ve etkili bir sistemdir.

ZuCChiNi
22-03-2012, 17:46
Benim ilgilendiğim sitede 900 kadar içerik vardı.
1.7'den 2.5'e geçmek için denemediğim yöntem kalmadı.
Hiçbir şekilde başarılı olamadım. Firefox, IE, Maxthon browserlarını denedim.
Güncellesem de tema ve bileşen sorunları ile uğraşacağım için siteyi baştan kurdum.
900 içeriğin 600 kadarını el ile girdim.
Toplamda 8-10 saatimi aldı.
Her ne kadar yapamasam da yukarıda anlatılan yolla güncelleyenler var.

Akar
22-03-2012, 17:49
Yalnız yüksek boyutta içeriği olan sitelerde gerçekten de jupgrade ile sorunlar çıkıyor. Aslında içerik çok olmasa da çıkabiliyor ama yüksek içerikli sitelerde bu sorunları düzeltmek büyük zorluk içeriyor ve zaman gerektiriyor. Yine de alternatifi yok. Büyük sitelerde geçişi masaüstünde yapıp tüm kontrollerden sonra internete atmak lazım. Kontrolde en önemli nokta menü öğeleri ve rumuzlar.

Büyük siteye de açıklık getirmek gerekirse; en az birkaçbin yazı içeriği ve/veya en az 40-50 mb içerik veritabanı olan siteler bu durumda büyük site olarak kabul edilebilir.

Şems
23-03-2012, 17:35
Ben 1.5.25'den güncellemeyi başardım lakin son dönemde denediğim 2 veri boyutu büyük sitemde images klasöründe hata aldım. Bende güncellemedim 1.5.25'de duruyorlar.
Siteniz çok fazla veriye sahip değilse sıkıntısız güncellenebiliyor.