PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Paypal'den Bankaya Para Kaç Günde Geliyor

Akar
22-03-2012, 23:22
Arkadaşlar ilk defa bankaya para çektik, hep alışverişte kullanıyorduk ya da piyasada bozduruyorduk. Talimatdan itibaren 3. iş gününde çektiğimiz para bankaya yattı. Genelde merak edilip sorulan bir konu. Masrafsız olduğu için tercih edilebilir. Ayrıca kurdan da zararınız asgari düzeyde oluyor. Aklınızda bulunsun.

Paypal'den bankaya para çekme işlemini 3 günde tamamladık. Bilmeyenler için bilgi olsun.

muratyil
22-03-2012, 23:40
Aslında 3. işgününde yatmış biz beklemediğimiz için bakmadık hesaba :(

Seyfullah
23-03-2012, 00:00
Biz de, 2 - 3 gün icerisinde para yatmis oluyor, gayet hizli bir islem süreci :)

Akar
23-03-2012, 00:09
Aslında 3. işgününde yatmış biz beklemediğimiz için bakmadık hesaba :(

Biz de, 2 - 3 gün icerisinde para yatmis oluyor, gayet hizli bir islem süreci :)Düzeltiriz :) Bilseydim daha evvel de kullanırdım. %10 civarı zararı oluyor piyasada bozdurmanın.

M.Enes AYDÜZ
23-03-2012, 00:42
Bende geçen meraktan denedim ufak bir miktarı. 3 gün içerisinde geldi, şaşırdım.

denisdulici
23-03-2012, 23:34
Hafta sonuna denk gelmeyecek şekilde transfer işlemini başlatırsanız 3 gün içinde gelir. Bir de transfer ettiğiniz bankanın yoğunluğuna ve kalitesine bağlı çünkü para önce Merkez Bankasına, oradan ilgili bankaya, oradan da şubeye ve şubedekiler elle transferi onaylamaları gerek. Son olarak, para EFT olarak geçer hesabınıza ve hesaba geçtiği gün şubeden çekmek isterseniz sizden 40 TL civarında bir masraf kesilir.

Kur için ise aynı şeyi söylemeyeceğim, mesela şu anda doları serbest piyasa 1.80 ama PayPal 1,75 ile bozuyor yani dolar yükseldiğinde seviniyorum desem yalan olmaz :)

Akar
24-03-2012, 00:36
Hafta sonuna denk gelmeyecek şekilde transfer işlemini başlatırsanız 3 gün içinde gelir. Bir de transfer ettiğiniz bankanın yoğunluğuna ve kalitesine bağlı çünkü para önce Merkez Bankasına, oradan ilgili bankaya, oradan da şubeye ve şubedekiler elle transferi onaylamaları gerek. Son olarak, para EFT olarak geçer hesabınıza ve hesaba geçtiği gün şubeden çekmek isterseniz sizden 40 TL civarında bir masraf kesilir.

Kur için ise aynı şeyi söylemeyeceğim, mesela şu anda doları serbest piyasa 1.80 ama PayPal 1,75 ile bozuyor yani dolar yükseldiğinde seviniyorum desem yalan olmaz :)Genelde şubeden işlem yapılmadığını varsayıyorum. Ben kendi payıma, parayı bankaya çekmekle %10 civarı zarardan kurtardım. Paypal iyi bozmuyor kuru ama en azından piyasada paypal bozdurmaktan kat be kat iyi :) Piyasa paypal için dolar kurunu 1,5 veriyor. Çok çok çıkan 1,55 ya da işi var ihtiyacı varsa 1,60'a kadar çıkıyor. Bu da birkaç yüz dolarda 100 liraya yaklaşabilecek zarar demek.
Bilmiyorum, ben bu bankaya çekme olayını sevdim. Önceden paypali daha sık kullanıyordum. Bu yeni kayıt altına alma düzenlemelerinden sonra bir süre yurtdışı ödemelerde falan da sıkıntı olunca kullanımı azaltmıştım. Şimdi yeniden kullanmaya başlayabilirim diye düşünüyorum.

neyzen
24-03-2012, 09:38
Ben de 4.gün geldi. Gayet güzel.
Peki bir şey sormak istiyorum. Benim halkbankasında dolar hesabım var. Paypaldaki doları bu dolar hesabıma çekince dolar olarak kesintisiz yatıyor mu acaba? İllan TRY olarak mı çekmem lazım?

muratyil
24-03-2012, 10:51
Ben de 4.gün geldi. Gayet güzel.
Peki bir şey sormak istiyorum. Benim halkbankasında dolar hesabım var. Paypaldaki doları bu dolar hesabıma çekince dolar olarak kesintisiz yatıyor mu acaba? İllan TRY olarak mı çekmem lazım?
Dolar hesabınızı paypalae tanıtın daha sonra dolar olarak eksiksiz ve kesintisiz yatar sanırım.

denisdulici
24-03-2012, 11:01
Türkiye'ye sadece TL para transferi yapabilirsiniz. Biz bayağa uğraştıp yazıştık bu konuda PayPal ile ama olmaz diyorlar, Türkiye'nin devlet politikası böyleymiş!!

GNCTürk
24-03-2012, 13:09
ben de 2yıldır paypal ile çalışıyorum ve işlemi sabah yaptıysam öğleden sonra banka hesabıma havale etti öğleden sonra yaparsam ertesi gün sabah hesabıma havale etti.Bence Türkiye'ye destek veren en iyi uluslararası internet bankacılığı Paypalda.

neyzen
26-03-2012, 15:13
Arkadaşlar bu konuyla ilgili olarak bir şey sormak istiyorum. Ben payPaldan hiç para çekmedim daha önceden.

Para çektiğimde iki tane para birimim var. Birindeki bakiyeyi seçmemi istiyor. Ama biraz dolar var biraz da TL var. Ben ikisini de çekmek istiyorum bankaya. Bir deneyeceğim hem.
İkisinden de şimdi ayrı ayrı banka hesabıma para çekebilir miyim? Yoksa birinden mi çekmem gerekiyor yoksa nasıl yapılıyor bu işlem başka şekilde.
USD hesabımdaki bakiyeyi ve TL hesabımdaki bakiyenin tamamını çekmek istiyorum kısaca.

designerplus
26-03-2012, 15:16
Gün bankadan bankaya değişiyor.En hızlı garanti bankası....

Akar
26-03-2012, 16:52
Gün bankadan bankaya değişiyor.En hızlı garanti bankası....2buçuk günde falan mı geliyor :) En hızlı ama ne kadar zamanda geliyor, bu başlığın altında bu bilgi lazım ;)

designerplus
26-03-2012, 18:28
garanti bank 2-4 gün arası

Akar
26-03-2012, 21:59
garanti bank 2-4 gün arasıDmekki aynı sürelerde geliyor :)

muratyil
26-03-2012, 22:04
ben de 2yıldır paypal ile çalışıyorum ve işlemi sabah yaptıysam öğleden sonra banka hesabıma havale etti öğleden sonra yaparsam ertesi gün sabah hesabıma havale etti.Bence Türkiye'ye destek veren en iyi uluslararası internet bankacılığı Paypalda.Bu hangi banka merak ettim doğrusu ??

denisdulici
26-03-2012, 22:35
Bu hangi banka merak ettim doğrusu ??

+1 ...