PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ FTP klasör yolu

güngör
23-03-2012, 16:44
Sitemde kullanıcıların dosya indirebilmeleri için ftp ana dizinde bir klasör oluşturdum ve buraya eklediğim dosyaları içreklierden link vererek indirmelerini sağladım. Örnek verecek olursam klasöradı/dosya.zip gibi. ama bir sonunum var. sitesimi/dosya bağlantısına tıklayınca dosyalarım görünüyor. Bu bağlantıyı gören herkes dosyaların tamamını görüyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. aslında images/stories/dosya diye bir yol kullanıyordum ama linkler kısa olsun diye böyle birşey yapmıştım. Yardımlarınızı bekliiyorum

mmcn
23-03-2012, 20:25
dosya izinlerini değiştirirsen düzelir diye düşünüyorum

mhusty
23-03-2012, 20:53
sorununuzu pek anlamadım ama jdownload gibi bileşenler kullanabilirsiniz işinizi görebilir..

Şems
23-03-2012, 20:58
Dizinin içine bir index atın. İndex.html uzantılı kimse göremez (:

Alıntı olarak 2.yöntem (http://www.cenkblog.com/htaccess-ile-klasor-sifreleme.html#ixzz1pxpSdebS)

güngör
23-03-2012, 21:30
sorununuzu pek anlamadım ama jdownload gibi bileşenler kullanabilirsiniz işinizi görebilir..

teşekkürler ama soruma cevap değil. harici bir bileşen kullanmak istemiyorum.

güngör
23-03-2012, 21:31
Dizinin içine bir index atın. İndex.html uzantılı kimse göremez (:

Alıntı olarak 2.yöntem (http://www.cenkblog.com/htaccess-ile-klasor-sifreleme.html#ixzz1pxpSdebS)

ilk yöntem ile sanırım istediğim oldu. teşekkür ediyorum.

Şems
23-03-2012, 21:33
Rica ederim. Boş yada birşeyler yazılı bir indexle halletmek en kolayı bana göre de.

Akar
23-03-2012, 22:16
Olay budur. Zaten farkındaysanız tüm sistem dizinlerinde bir boş index.html dosyası bulunur. Bu, o dizinin görülmesini engeller. Nasıl engelliyor derseniz; sunucular binde 999 varsayılan olarak önce index isimli dosyayı arar. Bu dosya önceliklei html, htm, php uzantılı olur. Bu şekilde bir dosya varsa sunucu önce onu çağırır. Dolayısıyla dizini görmez.

Resim dizinini medya yöneticisinden oluşturursanız Joomla sistemi oraya otomatik olarak bir index.html yerleştirir. JCE yazım düzenleyici kullananlar için de durum aynıdır. Ancak ftp üzerinden elle oluşturuyorsanız o dosyayı kendiniz koymalısınız.