PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bandwidth problemi

istbal
24-03-2012, 13:51
Arkadaşlar

sitemden devamlı bir banwidth problemi oluyor..Yükseltiyorum sürekli yetmiyor iki günlük sitede bu kadar trafiği anlamadım..

Sunucu eklentileriniz fazla diyor..Bende 9 modül çalışıyor..Devamlı site kapanıyor..Sabah açıyorum akşam hata veriyor..Suspend duruma düşüyor..

Başına bu tarz bir durum gelen varmı konu acil..!!

Çağrı
24-03-2012, 14:50
Cpanel'den hangi dosya ne kadar bw yemiş görebilirsin.

istbal
24-03-2012, 16:19
Sunucundan şu bilgi geldi..Sayfanızdaki bu cpu ve ram kullanımları problemine lütfen çözüm sağlayınız.

Banwidth detail diyorum..ekteki bilgi dışında birşey vermiyor..669

Şems
24-03-2012, 16:32
Sitenizin aşırı cpu problemi vardır. Büyük ihtimal %15 limit vardır ve aşıyordur web sayfanız. Genelde wordpress sitelerde olur ama gzip ve önbellekle bir çözüm bulma arayışına girebilirsiniz. Aynı sorunu yaşadığımda kullanmadığım modül bileşen ve pluginleri kaldırmıştım sorun çözülmüştü. Bandwidth için bazen botlar da etkili olabiliyor. .htaccess ile zararlı botları engelleyebilirsiniz..

istbal
24-03-2012, 17:00
nasıl bir yol izlemem gerektiğini htc.acces ile anlatabilirseniz sevinirim..Önce pluginleri kapatmayı deneyeyim..

Bu arada wordpress site değil..

Akar
24-03-2012, 17:42
Resimden pek anlaşılır değil.

Siz işlemci ve bellek kullanımını anlık olarak kontrol edemezsiniz. Kontrol edemeyeceğiniz için de ezbere çözüm üretmeniz mümkün olmaz. Sunucu yöneticisinin bu konuda size yardımcı olması, yol göstermesi lazım. Sunucu üzerinden hangi işlemlerin sıkıntı oluşturduğuna bakıp size söylerse, en azından o zaman belki o işlemlerin hangi modül, bileşen ya da başka uygulamadan kaynaklandığının anlaşılması mümkün olabilir.

Ha, sunucu yönetimi yardımcı olmalı diyorum ama zorunluluğu yok tabii.

istbal
24-03-2012, 17:43
2 günlük site 2000 banwitdh yiyor anlamak mümkün değil...önbellekleme kapalı resimleri küçülttüm..R

Zorunluluk olmayabilir..Ama bana sorunları anlayabileceğim bir arayüz göstermek zorundadır..Hosting firması...

Akar
24-03-2012, 18:10
Zorunluluk olmayabilir..Ama bana sorunları anlayabileceğim bir arayüz göstermek zorundadır..Hosting firması...Onu bize değil kendilerine söyleyeceksiniz tabii. Ben size sorunuz karşısında bilgi veriyorum :) Yarıca zorunluluk derken isteklerimizden değil, yasal durumdan bahsediyorum. O da yine bilmeniz için.

Trafiğin nereden oluştuğunu panelden göremiyorsanız sunucu yönetimine sorun. Artık ona da bir cevap verirler herhalde.

istbal
24-03-2012, 18:34
nerde hocam..Lütfederler sonra...Sanki adamlardan 10 sayfalık site istiyorum.....Kendi yaptıkları işe bile hakim olmaya istekli değiller başına gelmemiş olabilir bilemiyor olabilirsin...Ama şu cvp olmaz..

Problemlerinizin sadece siteniz kaynaklı olduğunu görebiliyorum. Daha önce de bu tarz problemler yaşayan müşterilerimize size ilettiklerimizle aynı şeyleri ilettik, kodlamalarını ve/veya modüllerini eklentilerini inceleyerek problemleri kendileri çözümlediler.
Hiç bir firmanın kodlarını incelemiyoruz, kaldı ki destek hizmetimiz içerisine kodlama desteği girmiyor.

Bu konuda maalesef yardımcı olamıyoruz.

Sanki kod istedik ..Adam beni duyuyor dinlese anlıycak. ne istediğimi...Türkiyede adam gibi işini yapan bir firma bulamayacağız...

istbal
24-03-2012, 18:36
Artık modül eklenti kapatıp açarak çözmeye çalışağım

Ümit
24-03-2012, 18:48
Artık modül eklenti kapatıp açarak çözmeye çalışağım

Kullandığın eklentileri buraya da yazar mısın?

Akar
24-03-2012, 18:49
İyi de ben de onu diyorum...kapatıp açarken değişimi gözlemleyemezsiniz ki? Sunucu yönetimi kod desteği vermeyecek elbette. Sorun varsa madem, sorun nerede oluşuyorsa orayı takip edecek. Bu zaten işin ona ait olan tarafı. Belki sunucudaki sıkıntı, sunucu yapısındaki eksiklik sebebiyle sizin hesabınıza gönderilen bir şey? Yani bu hizmet veren kaynağı takip edip sorun "şunu yapan ne ise orada" demeli. Sizin şu kod dosyanızda demeyecek elbette. Örneğin veritabanından falanca dizide sorgu yapılıyor diyecek. Bunu görebilir. Nerenin o sorguyu yaptığını, neden yaptığını araştırmayacak.

Sizin hizmet aldığınız yer sunucu sahibi değil anlaşılan. Reseller ya da vps üzerinden hizmet veriyor herhalde...ki vps olsa da görür.

istbal
26-03-2012, 10:46
Kullandığın eklentileri buraya da yazar mısın?

sigplus galery: galeri modülü
inowslider modül slide resim
Itp share: sosyal paylaşım bu eklentiler var..Türkçe ingilizce bir site detay olarak bu...2.5.2 kurdum..

M.Enes AYDÜZ
26-03-2012, 11:39
2 günlük site 2000 banwitdh yiyor anlamak mümkün değil...önbellekleme kapalı resimleri küçülttüm..R

Zorunluluk olmayabilir..Ama bana sorunları anlayabileceğim bir arayüz göstermek zorundadır..Hosting firması...

Böyle bir bant yiyen siteniz varsa muhtemelen Türkiye'nin sayılı büyük sitelerinden birine sahipsiniz. Yukarıda eklediğiniz resim gibi panelde trafik kullanımını gösteren yerin resmini büyük olarak ekler misiniz?

istbal
26-03-2012, 12:38
675 resim ektedir.Biraz büyüttüm..

Böyle bir bant yiyen siteniz varsa muhtemelen Türkiye'nin sayılı büyük sitelerinden birine sahipsiniz. Yukarıda eklediğiniz resim gibi panelde trafik kullanımını gösteren yerin resmini büyük olarak ekler misiniz?

istbal
26-03-2012, 13:03
Arkdaşlar sorunu herhalde çözdüm..Pattern.png dosyası trafiğin %47 sini harcıyormus..onu kaldırdım...Site biraz hızlandı..

Background resmi koyacaklar arka plan resmi trafiği etkliyebilir.bilginiz olsun..:)

Şimdi bu resmi kaldırdım..Büyük ihtimalle düzelir gibi geliyor.İnş...

istbal
27-03-2012, 09:42
Pattern1.png dosyasını kaldırdım.En fazla trafik yiyen dosya dediler...Yine suspend e düştü..
Sunucu birde şu cevabı verdi..
resimler js ve css dosyaları kesinlikle ölçeklenmemiş, sıkıştırılmamış ve çokfazla trafik harcıyorlar.

Bu resimler 700X540 png formatında bundan kaynaklanabilir mi?? js ve css nasıl ölçeklendirebilirim anlamadım???

istbal
27-03-2012, 09:54
ekteki hit alan dosyalar var..Pattern.png kaldırdım..geri kalan nasıl optimize edebilirim..685

istbal
27-03-2012, 10:04
Birde ben 1 gün boyunca modülleri kapalı şekilde bıraktım..Yine suspend duruma düştü..Ne yapmalıyım anlamadım ???

istbal
27-03-2012, 11:14
Birde ben 1 gün boyunca modülleri kapalı şekilde bıraktım..Yine suspend duruma düştü..Ne yapmalıyım anlamadım ???

https://developers.google.com/pagespeed/ arkadaşlar bu sayfada web sitenizin hızı ve dosya alanlarınızın ne kadar yer kapladığı bilgisi var.Aynı zamanda ne yapmanız gerektiği bilgisinide veriyor..

İncelemenizi tavsiye ederim....

M.Enes AYDÜZ
27-03-2012, 14:15
Bence sitenizin yer aldığı sunucunun sahibi sizi barındırmak istemiyor. 1-2 resim dosyasından ötürü suspend ediliyor olmanız mantıksız. Sunucu sahibinden sitenizin niye suspend edildiğini tam olarak öğrenin ve kanıt göstermesini isteyin. Fazla cpu yiyor siteniz derse fazla cpu yediğini nereden gördüyse screenshot alıp, sizinle paylaşsın.