PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İletişim sayafı başlığını kaldırma

Karşı
24-03-2012, 15:16
İletişim sayfamda adres telefon v.b yayınlamak istemiyorum sadece iletişim formu yayınlayacağım lakin iletişim başlığını kaldıramadım

668

Şems
24-03-2012, 16:37
Joomla 1.5'de menü başlığını gizle vardı görünmüyordu. Eğer breadcrumbs ile görünüyorsa o sayfada modülü pasif kılabilirsiniz. Menü ayarlarına bakmanız faydalı olacaktır.

angelaus
24-03-2012, 16:42
menü ayarlarından başlığı gizlemeyi denediniz mi

Karşı
24-03-2012, 19:09
Joomla 1.5'de menü başlığını gizle vardı görünmüyordu. Eğer breadcrumbs ile görünüyorsa o sayfada modülü pasif kılabilirsiniz. Menü ayarlarına bakmanız faydalı olacaktır.

menü ayarlarından başlığı gizlemeyi denediniz mi

Breadcrumbs'u kapatıp dendeim yine gözüküyor...

Joomla 2.5.x'de de var menü başlığı gizleme ama bir türlü olmuyor anlamadım..
Menü ayarlarında, iletişim ayarlarından , iletişim genel ayarlarından hepsinden başlığı gizle olarak seçili ama hala görünüyor :)

Karşı
24-03-2012, 19:19
Birde şöyle bir sorun var ayarlara ben bir kere web site adresini girdim ve göster dedim, Şimdi gizle yaptım ama adresi ordan siliyorum yine kendi geliyor sanki varsayılan olarak ayarlanmış gibi acaba ondan olabilirmi??

Akar
25-03-2012, 00:00
Ayarlar hem iletişim öğesinden, hem İletişim > Seçeneklerden hem de o iletişimi açan menü öğesinden düzenlenebilir. Bir defa genel ayarlarını İletişim > Seçenekler içinden yapın. Sonra da iletişim birimine göre değişiklikleri yalnızca bir yerden yapmaya elinizi alıştırın. Tğm projelerde o şekilde gidin. Böylece ayarlar birbirine karışmaz.

Gelelim asıl soruna; 3 yerden de düzeltmeyi yapamıyorsanız temanızın html/com_contact/default.php dosysına bir bakın, ayarlara bağlı olmaksızın eklenmiş olabilir.

Karşı
25-03-2012, 00:16
Ayarlar hem iletişim öğesinden, hem İletişim > Seçeneklerden hem de o iletişimi açan menü öğesinden düzenlenebilir. Bir defa genel ayarlarını İletişim > Seçenekler içinden yapın. Sonra da iletişim birimine göre değişiklikleri yalnızca bir yerden yapmaya elinizi alıştırın. Tğm projelerde o şekilde gidin. Böylece ayarlar birbirine karışmaz.

Gelelim asıl soruna; 3 yerden de düzeltmeyi yapamıyorsanız temanızın html/com_contact/default.php dosysına bir bakın, ayarlara bağlı olmaksızın eklenmiş olabilir.

Hocam temamda com html/com contact diye bir klasör yok

Akar
25-03-2012, 00:23
Hocam temamda com html/com contact diye bir klasör yokDiğer ayarlar?

Karşı
25-03-2012, 00:27
Diğer ayarlar?

İletişim Ayarları

670

Karşı
25-03-2012, 00:29
Hocam şöyle bir sorun var sorunmu değilmi bilmiyorum ama ? Şimdi ben ilk yaptığımda website adresini girdim yayınladım website adresi şu anda sanki varsayılan olarak atanmış gibi orda duruyor silsem bile.. İsterseniz yada zahmet vermiş olmazsam bilgileri göndereyim bir bakın

Akar
25-03-2012, 00:35
Bu bilgileri almayı gerektirecek bir olay değil Karşı, konu üzerinden çözeriz inşeallah. Benim ayarlar dediğim 3 yeri de kontrol etmelisiniz. Ayrıca 3 yerde de sorun yoksa, istediğiniz gibiyse temanın html/com_contact dizinine bakmalısınız ama o zaten yok dediniz. Şimdi ben diğer ayarlara baktınız mı dediğimde tek bir alanın resmini gösterdiğiniz için ben yanıt almış varsaymıyorum kendimiz. Ayrıca zaten resim göstermenize gerek yok, kendi kontrolünüz yeter :)

Biraz işe dönüyorum.

Karşı
25-03-2012, 00:37
Bu bilgileri almayı gerektirecek bir olay değil Karşı, konu üzerinden çözeriz inşeallah. Benim ayarlar dediğim 3 yeri de kontrol etmelisiniz. Ayrıca 3 yerde de sorun yoksa, istediğiniz gibiyse temanın html/com_contact dizinine bakmalısınız ama o zaten yok dediniz. Şimdi ben diğer ayarlara baktınız mı dediğimde tek bir alanın resmini gösterdiğiniz için ben yanıt almış varsaymıyorum kendimiz. Ayrıca zaten resim göstermenize gerek yok, kendi kontrolünüz yeter :)

Hocam eyvallah ayarları kurcalamıştım konuyu açtığım an itibariyle hepsini varsayılan olarak ayarladım bir tek başlığı gizle yaptım..
Şu an bende başlıklar
İletişim
İletişim Formu diye gözüküyor hocam

Başlığı Göster yaparsam

İletişim
İletişim
iletişim formu diye görünüyor..

zehravi
21-07-2019, 16:49
Bileşenler + iletişim+ seçenekler+ iletişim sekmesinde " isim" gizle yaparsanız mesele hallolur.