PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göç Sonrası Menü Sıralama Sorunu

Akar
25-03-2012, 19:38
Arkadaşlar, Joomla 1.5'den Joomla! 2.5'e göç yapılan sitelerde, menü öğelerinde sıralama sorun yaşayan var mı? Epeyce göç yaptım ama hiç birinde bu tür bir sıkıntı olmamıştı. Son göçde (kişsel sitemi yapıyorum) menü öğeleri verdiğim sıra sonrası herhangi bir etki olsun olmasın bir süre sonra karışıyor. Menü öğeleri kendi menü grubu içinde ID ya da alfabe gibi herhangi bir mantığa uymayacak şekilde, verdiğim sıranın dışına çıkıyor, başka bir sıralamaya geçiyor.

İlk önce bu sorunun, böldüğüm menü gruplarında olduğunu zannettim. Bir menü grubunda sıralatma özelliğini kullandığımda o gruptaki eski menü öğelerinde sorun oluyor sandım. Ancak bugün farkettim ki menü öğeleri dün akşam bıraktığım gibi değiller Yani arada ben bir müdahalede bulunmadım. Menü öğeleri kendi menü grubu içinde sırasını kaybedip başk şekilde sıralanıyor ve bu durum ben sıralarken değil, sonradan oluyor. Ha bir de unutmadan, sıralatırken sıra nımaraların belirleyip sıralama düğmesini kullanmam işe yaramıyor, aşağı-yukarı taşıma şeklinde sıralamam gerekiyor.

Araştırdım ama bu sorunun yaşandığını bulamadım. Tam bir tesbit yapabilirsem geri bildirimde bulunacağım.

Örnek:
menü öğesi, türü, ID

Ana Sayfa İçerikler » Seçilmiş İçerikler 121
Kimim ki? İçerikler » Tekil İçerik 101
Joomla! İçerikler » Kategori Listesi 140
Genel İletişim İletişimler » Tekil İletişim 285
Teklif İsteyin İletişimler » Tekil İletişim 286

şeklinde sıralanmış menü öğeleri daha sonra kendiliğinden şu hale geliyor (muhtemelen hep aynı yere dönüyor):

Genel İletişim
Teklif İsteyin
Ana Sayfa
Joomla!
Kimim ki ?

angelaus
25-03-2012, 19:54
ben bi keresinde yaşamıştım. menü sıralamasını kaydetmiyordu. Yeni menü yarattım ve o menüde yeniden tüm menüleri yeniden ekledim ve eskisini sildim

Akar
25-03-2012, 20:19
ben bi keresinde yaşamıştım. menü sıralamasını kaydetmiyordu. Yeni menü yarattım ve o menüde yeniden tüm menüleri yeniden ekledim ve eskisini sildimBenim de gidişat ona doğru gibi...ya da hiç ellemeyeceğim, karıştığı kadar karışsın :)

istemihan05
25-03-2012, 23:15
Bendede şöyle oluyor en son güncellediğim menü en üste çıkıyor. Örneğin yazarlar menüsüne yeni bir yazar eklemek istedim yazarın id ini yazıp kaydettiğimde modül en üstte çıkıyor.

Akar
25-03-2012, 23:46
Modülde mi sorun var sizin?

istemihan05
26-03-2012, 00:59
Sorunmu bilmiyorum modüllerde herhangi bir değişiklik yaptığımda o modül ana sayfada en üste çıkıyor.
Yani left pozisyonunda bulunan
Ana menü
Yazar menü
Hakkımızda menüsü

Hakkımızda menüsünde bir değişiklik yapıyım örneğin ismini değiştirip kaydettiğimde ana menünün üstüne çıkıyor.