PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Ziyaretçi Defteri ve Kayıt Formu Ekleme

Utku DLKC
26-03-2012, 01:16
Arkadaşlar siteme ziyaretçi defteri ve kayıt formu eklemek ıstıyorum fakat arastırma yaptım ama ziyaretçi defterini filan buldum bu seferde sıtede yayınlayamadım acıl yardımcı olursanız sevinirim

Akar
26-03-2012, 02:10
Bulduğunuz ziyaretçi defteri için bir menü öğesi oluşturacaksınız. Böylece sitede yayınlanmış olacak. Kayıt formu zaten var; giriş modülündeki Hesabınız yok mu? bağlantısından ulaşılabili ya da menü öğesi olarak oluşturulabilir.

Utku DLKC
26-03-2012, 09:15
Tmm menü ögesi oluşturdum ama gene baglayamadım birbiriyle. Kbakmayın daha yeniyim o yüzden bu kadar soruyorum teşekkürler

Akar
26-03-2012, 16:41
Tmm menü ögesi oluşturdum ama gene baglayamadım birbiriyle. Kbakmayın daha yeniyim o yüzden bu kadar soruyorum teşekkürlerEstağfirullah, sora sora öğreniyoruz tabii ki. Menü öğesi olştururken türünü bu bileşenden seçeceksiniz. Yani menü öğesi oluşturma ile birbirine bağlama ayrı işler değil aslında. Hangi ziyaretçi defterini kullanmak istiyorsunuz?

designerplus
26-03-2012, 19:10
Joomla'da bileşene menüden link verme

Yönetim paneli > Menüler > Ana Menu yolu ile açılan sayfada yukarıdan YENİ butonunu tıklayarak menümüzü oluşturacağız. Menü öğesi türü olarak listeden bileşenimizi tıkladığımızda yeni menümüzün ayarlar sayfası açılacak. Buradan menü adını yazıyoruz, varsa ayarlarını yaptıktan sonra yayınlayarak kaydediyoruz.

Not 1 : Aynı şekilde ana menü yerine diğer menü gruplarınada ekleyebilirsiniz ( Üst menü vs.. )

Not 2 : Alt menü olarak göstermek isterseniz menü oluşturma sayfanızdan Üst Öğe listesinden hangi menünün alt menüsü olmasını istiyorsanız o menü öğesini işaretlemeniz yeterli.

Utku DLKC
27-03-2012, 00:04
designerplus kardeş menü olusturuyorum orda herhangı bır sıkıntım yok ama ziyaretçi defteri için hangi bileşeni sececeğim

İç Bağlantı

Makale
İletişim
Gavick Photoslide GK3
Gavick Tabs Manager GK3
JComments
K2
Haber Beslemeleri
Anketler
Arama
Kullanıcı
İnternet Bağlantıları
Sarıcı

Dış Bağlantı
Ayraç
Takma İsim

bunlardan hangisi yani bunu cözemedım ..

Utku DLKC
27-03-2012, 00:05
Sayın akar easybook die bir ziyaretçi defteri buldum bunu kullanmak ıstıyorum ...

Akar
27-03-2012, 00:06
"Ziyaretçi defteri falan buldum" demiştiniz yukarıda. Ben de o sebeple hangi ziyaretçi defteri olduğunu sormuştum. Menü listesinde ziyaretçi defteri yok. Şu anda kurulu değil herhalde. Bir ziyaretçi defteri bileşeni kurduğunuzda o listede ismi gelir.

Utku DLKC
27-03-2012, 00:07
peki sizden bir ziyaretçi defteri ismi alabilirmiyim ? eger bu easybook ziyaretçi defteri ise bunu kurdum fakat bılesende gorunmedı

Akar
27-03-2012, 00:32
Easybook Reloaded ama doğru sürümü kurmanız lazım. Şu anda bildiğim kadarıyla hem 1.5 için hem 2.5 (ya da en azından 1.7) için var. Ayrıca Phoca Guestbook da önerebilirim. İkisi zaten var doğru düzgün kullanılabilecek. İkisi de menüde gözükür.

Utku DLKC
27-03-2012, 00:41
teşekkur ederım en kısa zamanda deneyıp bılgı verıcem

Utku DLKC
27-03-2012, 10:58
teşekkür ederim