PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jtnet Manşet Modülü - Habertürk Benzeri

muratyil
23-03-2012, 00:42
Ben bu yurtdışı kaynaklı ücretsiz modülü çok sevdim evire çevire sonunda habertürktekine benzer bir manşet haber modülü haline de getirdim. Haftasonunda inşallah bitirip paylaşırım. Biraz meraklandırayım dedim.:p

Jtnet Manşet Modülü nihayet hazır arkadaşlar;
Eklenti İsmi: Jtnet Manşet Modülü
Uyumluluk: Joomla 2.5,Joomla 1.7
Üretici Adresi: Muratyil, TÜRKÇE JOOMLA TEMALARI (http://www.joomlatema.net)
Demo Adresi: UYGULAMA ADRESİ (http://www.joomlatema.net/joomla2.5/)
İndirme Adresi: Dosya İndir | ÜCRETSİZ EKLENTİLERİM - FREE EXTENSIONS (http://www.joomlatema.net/ucretsiz-eklentiler)
Joomla Extensions:Henüz kaydedilmedi

Eklenti hakkında açıklamalar: Yurtdışı kaynaklı ücretsiz bir haber modülünü baştan aşağı yeniden düzenleyerek joomla 2.5 de Türkiye kullanıcılarının çokça ihtiyaç duyduğu Manşet Modülü haline getirdim. Yönetim panelinden değiştirebileceğiniz pek çok özelliği mevcut.
Eklentinin Özellikleri;

2.5.Sürüm
Yönetim panelinden değişebilen modül boyutları,arkaplan rengi, haber kategorisi seçenekleri
Yönetim panelinden değişebilen metin ve linkler için renk seçenekleri
Resim yeniden boyutlandırma, resim etraf çizgisi seçeneği
Otomatik ilerleme ve Tüm haberleri göster linki

678

677

aligultekin34
23-03-2012, 00:46
Bekliyoruz abi. Bu güzel çalışma için eline sağlık. Bide abi bizlerede şu frameworku öğrette bizde yararlanalım :)))

Şerafettin
23-03-2012, 00:47
dört gözle bekliyoruz ama bu 1.5 için de olacak mı?

ZuCChiNi
23-03-2012, 00:50
Dört gözle bekliyorum. (Gerçekten de 8-))

Karşı
23-03-2012, 01:14
Ben bu yurtdışı kaynaklı ücretsiz modülü çok sevdim evire çevire sonunda habertürktekine benzer bir manşet haber modülü haline de getirdim. Haftasonunda inşallah bitirip paylaşırım. Biraz meraklandırayım dedim.:p

Hocam inşallah bekliyoruz sizi merakla ama umarım inş resim haricinde içeriğin bir kısmını gösterip devamını oku ekleme olanağımız olabilir :)

muratyil
23-03-2012, 10:36
Teşekkürler arkadaşlar.

Hocam inşallah bekliyoruz sizi merakla ama umarım inş resim haricinde içeriğin bir kısmını gösterip devamını oku ekleme olanağımız olabilir :)
Evet bu özellik Olacak

dört gözle bekliyoruz ama bu 1.5 için de olacak mı?
Artık 1.5 ile uğraşmamak lazım yaaav.

muratyil
24-03-2012, 00:56
Bide abi bizlerede şu frameworku öğrette bizde yararlanalım :)))
Framework? T3 framework mü?

effect
24-03-2012, 01:36
Süpersin abi emeğine sağlık yazarlar modülünüde sayende kullanıyoruz joomlanın böyle bir modülü yok dört gözle bekliyorum abi :)

istemihan05
24-03-2012, 13:51
Hocam hala bitmedimi merakla bekliyoruz.

muratyil
24-03-2012, 13:55
Bitiremedim hala yönetim panelini Türkçeleştiremedim elim değmedi henüz.

istemihan05
24-03-2012, 14:19
Tamam hocam bekliyoruz merakla.

Şenol
24-03-2012, 14:25
bekliyoruz merakla böyle bir konu açılmışken bende birşey sormak isterim Buradaki gibi (http://www.ahaber.com.tr/) bir manşet modülü 2.5 için varmı acaba bildiğiniz.

muratyil
24-03-2012, 19:11
bekliyoruz merakla böyle bir konu açılmışken bende birşey sormak isterim Buradaki gibi (http://www.ahaber.com.tr/) bir manşet modülü 2.5 için varmı acaba bildiğiniz.
ice tabs modülü buna benziyordu galiba.

mimicom
25-03-2012, 21:33
Joomshaper in manset modülü bunun birebir aynısı. Ama ücretli bir modül. Tema ile birlikte satılıyor.

Şenol
26-03-2012, 12:20
Joomshaper in manset modülü bunun birebir aynısı. Ama ücretli bir modül. Tema ile birlikte satılıyor.

evet güzel modüller var şimdi incelemek gerek bakalım neler var bize uygun birşeyler buluruz elbet teşekkürler.

muratyil
26-03-2012, 14:55
Modül hazır. bkz. http://forum.joomla.gen.tr/joomla-eklenti-onerileriniz/1398-jtnet-manset-modulu-ucretsiz.html#post9939

ensysn
26-03-2012, 15:15
Ellerine sağlık çok güzel olmuş, herkesin arayıpda bulamadığı birşey haline gelmişti neredeyse...

angelaus
26-03-2012, 15:18
Angelaus bunu beğendi

Karşı
26-03-2012, 15:50
Elinize sağlık güzel olmuş fakat Jtnet yazarlar modülü ile birlikte çalıştırınca yazarlar modülünün arka plan rengi gözükmüyor demo sayfasında sorun yok rt-quasar temasında sorun oluyor

679680

1.Resimde manşet modülü ile yayınlanmış hali duruyor arka plan gri oluyor.
2.resimde manşet modülü pasif arka plan kırmızı yani ayarladığım renk

muratyil
26-03-2012, 16:52
site adresi varmı? Sonuçta aynı modülü editledim bir şekilde ortak bir kodddan etkileniyor sanırım. Ancak akşama evden çözebilirim. şu anda işyerindeyim.

Akar
26-03-2012, 16:56
id ekleme alanı varsa farklı id.ler verin.

Karşı
26-03-2012, 17:04
Id ekleme alanı yok akar hocam, Muratyil hocam adres varda site yayında olduğu için hata vermesi sebebiyle modülü kaldırdım

muratyil
26-03-2012, 17:11
Tamam ben akşama düzeltirim. Nereden olduğunu tahmin ediyorum. Her iki eklentide de aynı isimde bir div var onun css kodları ikisini de etkiliyor. Manşette o divin adını değişmek lazım sanırım.

mhusty
26-03-2012, 17:12
ellerine sağlık murat abi :) Çok yararlı bir modül ve birçok kişinin işine yarayacaktır..

Akar
26-03-2012, 17:47
İyi oldu :) Ücretli sürümünden vazgeçtin anlaşılan, bütün özellikleri vermişsin ücretsiz sürümde.

Şenol
26-03-2012, 18:25
öncelikle eline emeğine sağlık murat abi,aslında bunu değişik bir şekilde geliştirme imkanın varmı yada başka bir ardaşımızın. tam olarak şu şekilde (http://www.ahaber.com.tr/) olsa bir alternatif bence buda güzel olur belkide çok şey istiyoruzdur. ;)

designerplus
26-03-2012, 18:30
çok güzel olmuş ellerine sağlık

angelaus
26-03-2012, 18:31
@Şenol
widgetkit ile ahaberdeki manşet yapılabilir

mhusty
26-03-2012, 18:47
bu modülü k2'yede entegre edemezmiyiz :D :P

mimicom
26-03-2012, 19:16
Emeğine sağlık üstadım...
Süper bir modül olmuş. Denemedim ama göründüğü şekli ile çok kullanılacak bir modül olmuş.
Herhangi bir sitemde deneyip döneceğim.
Çok dua alacaksın yine...:)

mimicom
26-03-2012, 19:18
Muratyilin manşet modülünün çıkmış olmasını yeni öğrendim. Hazırlandığını biliyordum ama, çıktığını bilmiyordum. Üstadtan böylesine bir hizmet almış olmak ülkemiz için süper bir kazanım.
Teşekkür ediyoruz.
Emeğine sağlık

muratyil
26-03-2012, 20:49
Elinize sağlık güzel olmuş fakat Jtnet yazarlar modülü ile birlikte çalıştırınca yazarlar modülünün arka plan rengi gözükmüyor demo sayfasında sorun yok rt-quasar temasında sorun oluyor

1.Resimde manşet modülü ile yayınlanmış hali duruyor arka plan gri oluyor.
2.resimde manşet modülü pasif arka plan kırmızı yani ayarladığım renk
Kardeş şimdi indirdim baktım lokalde pekçok deneme yaptım ama sorun yok iki eklentide o arkaplanların parametre ismi ortak ama xml dosyaları farklı olduğu için sorun olmaması lazım. Sanırım sadece senin temaya has bir kod çakışması oldu. İstersen modülü kur genele yayınlama kayıtlı kullanıcı ya da yöneticinin göreceği şekilde yayınla ön yüzden şifre ile girip bakalım sorunu yerinde görüp çözelim ilerde başkalarının başına gelmesin.

muratyil
26-03-2012, 20:51
İyi oldu :) Ücretli sürümünden vazgeçtin anlaşılan, bütün özellikleri vermişsin ücretsiz sürümde.
Evet çok emek harcadım ama tamamı ile benim emeğim olmadığı başkasının eklentisini yeniden düzenlediğim için GNU/GPL lisansı bu hakkı verdiği halde ücretli sürüm ücretsiz sürüm şeklinde sunmaktan vazgeçtim. :)

Akar
26-03-2012, 21:40
Bence 8-10 doları hakkederdi, hakkındı yani. Epeyce de gelir getirirdi. Bundan vazgeçmen dolayısıyla seni tebrik etmiyorum; senin bileceğin bir şey :)

yusufakan
26-03-2012, 21:42
Çok güzel olmuş elinize sağlık Murat Bey.

Karşı
26-03-2012, 22:07
Kardeş şimdi indirdim baktım lokalde pekçok deneme yaptım ama sorun yok iki eklentide o arkaplanların parametre ismi ortak ama xml dosyaları farklı olduğu için sorun olmaması lazım. Sanırım sadece senin temaya has bir kod çakışması oldu. İstersen modülü kur genele yayınlama kayıtlı kullanıcı ya da yöneticinin göreceği şekilde yayınla ön yüzden şifre ile girip bakalım sorunu yerinde görüp çözelim ilerde başkalarının başına gelmesin.

Giresun Görele Karadere Köyü Derneği - Jtnet Manşet (http://www.karaderekoyder.com/manset.html)

denisdulici
26-03-2012, 22:41
Ellerine sağlık Murat abi.

kubilay35
27-03-2012, 00:23
Eline sağlık hocam

muratyil
27-03-2012, 10:27
Giresun Görele Karadere Köyü Derneği - Jtnet Manşet (http://www.karaderekoyder.com/manset.html)kardeş şimdi tekrar sitemden manşet modülünü indirip kur bakalım düzelecek mi?

Karşı
28-03-2012, 10:41
kardeş şimdi tekrar sitemden manşet modülünü indirip kur bakalım düzelecek mi?

düzeldi hocam sağol

muratyil
28-03-2012, 11:29
Daha önce indiren arkadaşlar da düzeltilmiş yeni sürümü indirip kursalar daha iyi olur.

Kadir_52
29-03-2012, 01:02
Hocam Ellerine Sağlık GÜzel Paylaşım Ama Farklı Kategorilerden haber eklediğimizde bir modül daha ekliyoor sayfaya bunun önüne nasıl geçebiliriz

muratyil
29-03-2012, 09:43
Onun önüne geçemeyiz ama diğer kategorileri ana kategorinin altında alt kategori olarak açıp kategori derinliği kısmından ayarları yapıp alt kategorileri de o şekilde gösterebilirsiniz.

c a g a t a y
29-03-2012, 14:33
Murat ellerine sağlık
Ben şeyi anlamadım (kurmadim henüz) bu modul haberleri site ici icerikten mi aliyor?
Dis kaynaktan falan haber okutabilir miyiz? RSS beslemesi ile?

muratyil
29-03-2012, 16:22
Dış kaynaktan değil sitedeki haberleri gösteriyor.

Akar
29-03-2012, 18:37
Konuları birleştirdim.

c a g a t a y
10-04-2012, 10:33
Murat'cim
Modulü 2.5'e kurmak bugün nasip oldu
Ancak makaledeki metin uzunlugunu belirlemeye yarayan herhangi bir setting bulamadim? (mı ben mi görmüyorum)
Senin örneklerde metin full nerdeyse?

http://img140.imageshack.us/img140/1224/10042012103007.jpg

muratyil
10-04-2012, 10:52
Ön Metin Karakter Sayısı diye yönetim panelidnde var.

c a g a t a y
10-04-2012, 10:57
Evet simdi gördüm ve uyguladim ;)
Ellerine saglik

c a g a t a y
10-04-2012, 14:42
Murat Hocam
"Slide Gecis Süresi" ariyorum bulamadim :D

Sevgiler

muratyil
10-04-2012, 16:01
Geçiş süresi yo ksanırım ama scripts klasöründeki slider.js yi notepada açın 200 diye arama yapın sanırım o 200 slide geçiş süresi.

c a g a t a y
10-04-2012, 16:12
295 nci satirdaki

if (page_request.readyState == 4 && (page_request.status==200

if (page_request.readyState == 4 && (page_request.status==2000

yaptim degisen bir sey olmadi :(

kerimsarigul
10-04-2012, 22:42
Gerçekten güzel ve artık bizim de tüketimden üretime geçtiğimizin en iyi göstergelerinden biri(Başka bir modül yeniden düzenlenmiş olsa da). Bu ve buna benzer çalışmalar görüyorum ve mutlu oluyorum. Tebrik etmemek elde değil.

Geleyim modülle ilgili konuya:
Yukarıda arkadaşlarında bahsettiği gibi çok kullanılacak olan ve ihtiyaç duyulan modüllerden biri. Zamanla çok iyi bir duruma gelecektir eminim. Modül hazırlayısızı arkadaşımızın buradaki yorumlara ve sorulara hemen yanıt veriyor olması modülün gelişeceğinin göstergesidir.

Şimdilik gördüğüm en büyük eksiklik 5-10 kategori seçtiğimizde modülün sitede seçtiğimiz kategori kadar görünmesi. Bu da halledilir zamanla diye düşünüyorum. Manşet mantığında gün içinde farklı kategori ve alt kategorilere eklenen önemli haberlerin gösterilmesi var. Dolayısıyla eğer 5-10 kategori seçebilip bunlardaki sadece seçilmiş haberleri göster diyebilirsek lokum gibi olur siye düşünüyorum. Lokum sevmeyen varsa bilmem:)
Bu vesile ile emeği geçenlere tekrar teşekkür ederim. "Teşekkür etmesini bilmeyen şükretmesini de bilmez."

kerimsarigul
16-04-2012, 00:54
Ayrıca -benim gibi- fare sayıların üzerine gelince tıklamadan haber değişsin istiyorsanız o zaman modül dosyaları içerisindeki
slider/script.js dosyasını açın

48. satırdaki "onClick" kodunu "onMouseOver" ile değiştirin.

yani burası
<a href="#" onClick=
bu şekilde olacak.
<a href="#" onMouseOver=

Not: modül hazırlayıcı arkadaş da sonraki versiyonlara bu özelliği admine eklerse çok mutlu oluruz, kodlardand eğiştiremeyecekelr için iyi olur diye düşünüyorum.

muratyil
16-04-2012, 10:13
....
Not: modül hazırlayıcı arkadaş da sonraki versiyonlara bu özelliği admine eklerse çok mutlu oluruz, kodlardand eğiştiremeyecekelr için iyi olur diye düşünüyorum.
Yapmaya çalıştım ama başaramadım php kodları benden daha iyi bilen arkadaşlardan yardım bekliyoruz.

kerimsarigul
20-04-2012, 23:33
Uzmanlarımıza bir soru da benden:)

Yukarıda numaralara tıklamadan resimlerin dğeişmesi oalyından bahsetmiştim. numara üzerine gelince(tıklamadan) üstteki haberler değiştiğine göre tıklandığında da haberi açmasını istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.

Yani aşağıdaki kodlarda nasıl bir değişiklik yapmak gerekiyor. (slider/script.js dosyasında)

pcontent+='<a href="#" onClick=\"GN_ContentSlider.turnpage(\''+sliderid+'\', parseInt(this.getAttribute(\'rel\'))); return false\">'+(slider.nextText || "")+'</a>';

ZuCChiNi
21-04-2012, 04:54
Çok teşekkürler.
Bir-iki eksiği ile çok güzel bir eklenti olmuş.

Kategori probleminden başka onmouseover oalrak ayarladıktan sonra
fare ile rakamlar üzerinde gezildiğinde haberleri kendi bildiği gibi sırayla
göstermeye devam ediyor.

Murat Hocam
"Slide Gecis Süresi" ariyorum bulamadim :D

Sevgiler

tmpl/slider.php dosyasındaki

$doc->addScriptDeclaration("addLoadEvent(function(){GN_ContentSlider('gn_slide r_".$jtnetmanset_id."_".$j."',".$params->get('delay',3000).",'".$linkNext."','".$linkMore."');});");

satırında yer alan 3000 değerini değiştirerek süreyi ayarlayabilirsiniz.
3000 = 3 saniye

fcelebi
21-04-2012, 09:22
hekese kolay gelsin

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in C:\AppServ\www\haber\modules\mod_jtnetmanset2.5\he lper.php on line 134

şeklinde hata aldım. ayarlardan mıdır

Karşı
21-04-2012, 11:43
hekese kolay gelsin

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in C:\AppServ\www\haber\modules\mod_jtnetmanset2.5\he lper.php on line 134

şeklinde hata aldım. ayarlardan mıdır

Localde çalışıyorsun hata alman normaldir. Gerçek server'da çalışınca hata almazsın..

fcelebi
25-04-2012, 23:20
Ayrıca -benim gibi- fare sayıların üzerine gelince tıklamadan haber değişsin istiyorsanız o zaman modül dosyaları içerisindeki
slider/script.js dosyasını açın

48. satırdaki "onClick" kodunu "onMouseOver" ile değiştirin.

yani burası
<a href="#" onClick=
bu şekilde olacak.
<a href="#" onMouseOver=

sadece 48. satır mı değişecek
49 ve 53. satırlarda da var
birde şu numaralara tıklayınca makaleye gitmesi durumu galiba aynı satırlardaki a href= den kaynaklanıyor. tabi oraya ne yazılacak.?

birde mouse rakamların üzerindeyken slayt çalışmaya devam ediyor.
mouse rakamlar veya resim üzerindeyken slaytın durmasını çekilince devam etmesini nasıl ayarlarıız.

ayrıca sağdaki oktan resimleri ilerlettikten sonra slide çalışmıyor.

kerimsarigul
01-05-2012, 13:41
Şu an profosyonel kişilerden beklenen iki istekvar sanırım yukarıda yazılanlar incelendiğinde:
1. numara üzerine gelince tıklamadan haberin değişmesi(bu yapıldı), numaraya tıklanınca ise haberin açılması.
2. numaranın veya haber esminin üzerine gelince slaytın durması. Numaraya gelip haber resmi üzerindeki yazıyı okurken slayt kendiliğinden değişmeye devame diyor.

Bunu hazırlayan arkadaş ihtiyacın varlığını görmüş ki böyle bir çalışma yapmış. Zaten yazılan yorumlardan da çok kişinin bunu kullandığı kullanmak sitediği belli oluyor. İstekler doğrultusunda daha da gleiştirilik gerekirse 5-10 dolar karşılığında da satışa sunulabilir diye düşünüyorum.

kerimsarigul
03-05-2012, 01:07
Joomla.info.tr'de yani bu sitede anasayfada sağ blokta bir modül kullanılmış,
(İlk Adım Dersleriyle Sıfırdan Başlayın! başlığı altında.)
Merak ettim kodlarla mı oluşturuldu özel olarak yoksa böyle bir modül var mı? Yukarıda yakındığımız özellikler orada mevcut. numara üzerien gelince değişiyor, numaraya tıklanınca açılıyor.
İçerikleri otomatik mi alıyor modül, yoksa manuel olarak modül ayarlarından mı seçmek ya da id yazmak gerekiyor. Yukarıdaki manşet modülüyle benzerlik arzettiği için buradan bilgi almak istedim.

fcelebi
12-05-2012, 13:13
rakamlara tıklayınca makaleye gitmesi acil olmaya başladı

ilgilenecek kimse var mı

systempirate
31-05-2012, 12:55
Çok güzel bir modül olmuş Murat Hocam emeğinize sağlık.

Bir sorum olacaktı, ilerletme düğmesini göster seçeneği bulunmasına karşılık gizle seçeneği bulunmuyor. Ben ilerletme düğmesini gizlemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

muratyil
31-05-2012, 14:08
Ben de ilerletme düğmesini gizle/göster seçeneğini başaramadığım için direkt göster olarak bırakmıştım. modules\mod_jtnetmanset2.5\tmpl deki slider.php 43.satırı şu hale getirirseniz;
$doc->addScriptDeclaration("addLoadEvent(function(){GN_ContentSlider('gn_slide r_".$jtnetmanset_id."_".$j."',".$params->get('delay',3000).",'".$linkMore."');});");

düğme kalkıyor ama yerinde küçük bir iz kalıyor tümden yokedemedim.

systempirate
31-05-2012, 14:36
Ben nasıl yapacağımı buldum sanırım Hocam ve herhangi bir iz de kalmadı.

scripts klasörü içerisindeki slider.js 49. satırı:

pcontent+='<a href="#" onClick=\"GN_ContentSlider.turnpage(\''+sliderid+'\', parseInt(this.getAttribute(\'rel\'))); return false\">'+(slider.nextText || "")+'</a>';

bu satırı tamamen sildim ve çözüme ulaştım sanırım da doğru yaptım şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

fcelebi
04-06-2012, 23:32
rakamlara tıklayınca makaleye gitmesi acil olmaya başladı

ilgilenecek kimse var mı

bunun çözümü yok mu

adigearmy
10-10-2012, 09:45

Jtnet Manşet Modülü nihayet hazır arkadaşlar;
Eklenti İsmi: Jtnet Manşet Modülü
Uyumluluk: Joomla 2.5,Joomla 1.7
Üretici Adresi: Muratyil, TÜRKÇE JOOMLA TEMALARI (http://www.joomlatema.net)
Demo Adresi: UYGULAMA ADRESİ (http://www.joomlatema.net/joomla2.5/)
İndirme Adresi: Dosya İndir | ÜCRETSİZ EKLENTİLERİM - FREE EXTENSIONS (http://www.joomlatema.net/ucretsiz-eklentiler)
Joomla Extensions:Henüz kaydedilmedi

Eklenti hakkında açıklamalar: Yurtdışı kaynaklı ücretsiz bir haber modülünü baştan aşağı yeniden düzenleyerek joomla 2.5 de Türkiye kullanıcılarının çokça ihtiyaç duyduğu Manşet Modülü haline getirdim. Yönetim panelinden değiştirebileceğiniz pek çok özelliği mevcut.
Eklentinin Özellikleri;

2.5.Sürüm
Yönetim panelinden değişebilen modül boyutları,arkaplan rengi, haber kategorisi seçenekleri
Yönetim panelinden değişebilen metin ve linkler için renk seçenekleri
Resim yeniden boyutlandırma, resim etraf çizgisi seçeneği
Otomatik ilerleme ve Tüm haberleri göster linki

678

677

Merhaba modul gercekten uzun zamandır arayıp bulamadıgım bır modul. emegınıze saglık.
kullanıyorum fakat kucuk bır sıkıntı yasıyorum. ekledığim resimlerden bazıları açmıyor sayfayı bırkackez yenıledıkten sonra acılıyor modulde bunu nedenı nedır?

muratyil
10-10-2012, 22:57
Eklediğiniz resimler kendi sunucunuzda olsun. Resim klasörünün izinlerinden olabilir. Bir de resmi eklerken kullandığınız editörden kaynaklanabilir (örn.kod temizliği vs seçenekleri açıkmı?)

adigearmy
11-10-2012, 08:50
Merhaba;

evet resimlerim kendi sunucumda, ve resim klasorum izinleri 777.
ekleme editörüm konusunda çok bilgim olmadıgından bunu bilmiyorum.

Aslında resimler çıkıyor ama birkaçkez manset slide yapıyor aynı haberi daha sonra resim gözükmeye başlıyor.

bunun bir çözümü varmı? resimlerin boyutlarını kontrol ettim küçük,ler yüklenmekte sorun olsa slide yenilendiyinde çıkıyor , sayfayı yenilediyimde kayboluyor.

ben resimleri büyük kullanıyorum, örneğin ensonhaber.com gibi yazıları görmeden resimlerle makaleye gidiyorum büyük oldugu için mi sorun oluyordur acaba?

tekrardan kontrol edeceğim.
Teşekkürler.

elifsu
18-11-2012, 01:22
Muratyil elleriniz dert görmesin.Emeğinize sağlık.Ben, sektörel bir gazete çıkarıyorum sitesi için çok işime yaradı.

memur201
06-12-2012, 10:52
Arkadaşlar güzel bir eklenti ama bu eklentinin alttaki kırmızı butonları gri yaparsak süper olacak. Nasıl yaparız acaba?

muratyil
06-12-2012, 11:27
modülün dosyaları içinde küçük kırmızı renkli bir png resmi var ../images/haberkutu.png onu değiştirn.

memur201
06-12-2012, 13:23
Murat bey teşekkür ederim. Dediğinizi yaptım ama bu modülü bizim arkadaşlar fazla tutmadılar. Israrla joomla.gen.tr anasayfasındaki resimli modülü istiyorlar. Yani modülün altında kutucuklu resimler varya illa o olsun deniliyor.

İcetabs o modüle benziyor ama ücretliydi.

Biz böyle bir haber modülü nasıl ediniriz.?

muratyil
06-12-2012, 17:20
Icetabs ücretsizdi. Ama şimdi baktım commercial yazıyor ücretliye dönmüşler sanırım. Ben de vardı ücretsiz olduğu dönemden indirmiş olabilirim. Internetten bakın bulamazsanız özel mesaj atın evdeki bilgisayarımda olabilir akşam bakıp yollarım.

daragoze
10-12-2012, 11:38
Merhabalar öncelikle bu modülü bizimle paylaştığınız için teşekkürler. joomla 2.5 de modülü denedim her şey tamam yalnız modülde habere tıkladığımda sayfa habere gitmiyor. Adres çubuğunda gitmiş gözüküyor ancak site gene ana sayfayı gösteriyor. Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim . Teşekkürler.

angelaus
10-12-2012, 11:48
bi görsekdik ya ?

muratyil
10-12-2012, 14:53
Bu sorun joomlanın baştan beri varolan düzeltilmeyen bir eksiği gibi. Sahipsiz içerikler yani herhangi bir menü öğesine bağlanmamış içerikleri bu şekilde modüllere eklediğinizde modülü anasayfada yayında olacak şekilde yayınlasanız bile içerği tıkladığınızda modül yayında kalmaya devam ediyor. Çözümü şu şekilde yapıyoruz. Kulanmayacağımz boş menü diye bir menü oluşturup sahipsiz içerikleri yada toptan içeriklerin olduğu kategorileri oraya menü öğesi olarak ekliyoruz. Böylece sorun çözülmüş oluyor.

daragoze
10-12-2012, 19:33
Bu sorun joomlanın baştan beri varolan düzeltilmeyen bir eksiği gibi. Sahipsiz içerikler yani herhangi bir menü öğesine bağlanmamış içerikleri bu şekilde modüllere eklediğinizde modülü anasayfada yayında olacak şekilde yayınlasanız bile içerği tıkladığınızda modül yayında kalmaya devam ediyor. Çözümü şu şekilde yapıyoruz. Kulanmayacağımz boş menü diye bir menü oluşturup sahipsiz içerikleri yada toptan içeriklerin olduğu kategorileri oraya menü öğesi olarak ekliyoruz. Böylece sorun çözülmüş oluyor.

Teşekkürler dediğiniz şekilde sorunumu hallettim.

argun123
14-12-2012, 02:34
bence çok kullanışlı bir modül.fakat 2 önemli eksik var.birden fazla kategoriyi seçince sayfada seçilen kategori sayısı kadar modül çıkması...ikincisi ise rakamlara tıklayınca makalenin açılmaması.bu sorunları çözerseniz mükemmel iş yapmış olursunuz.şu anda en kullanışlı haber modülü olduğunu söyleyebilirim. o yüzden emeğinize sağlık...

systempirate
17-12-2012, 16:14
elinize sağlık güzel olmuş ancak ben modülü localhosttaki joomla 2.5.8 sistemime kurduğumda şöyle bir sorunla karşılaşıyorum.

Strict standards: Non-static method modJtnetMansetHelper::getGN_Cats() should not be called statically in C:\wamp\www\sporyonetimi\modules\mod_jtnetmanset2. 5\mod_jtnetmanset2.5.php on line 18

Strict standards: Only variables should be assigned by reference in C:\wamp\www\sporyonetimi\modules\mod_jtnetmanset2. 5\helper.php on line 69

Strict standards: Only variables should be assigned by reference in C:\wamp\www\sporyonetimi\modules\mod_jtnetmanset2. 5\helper.php on line 70
ve böyle bayağı bir gidiyor... Neden dolayı kaynaklanıyor acaba bir fikriniz var mı?

systempirate
17-12-2012, 17:37
Joomlanın configuration.php dosyasında error_reporting i "none" olarak ayarladım ve şu an sayfada herhangi bir hata iletisi görüntülenmiyor modül de çalışıyor ancak ileride hostuma upload edeceğim siteyi bana zararı olur mu bu işin?

asvilya
17-12-2012, 18:37
selam hocalarım ellerinize sağlık tam istediğim modüldü fakat resimdeki gibi nasıl yaparım çok önemliydi bilgi verebilirmisiniz. Haber başlığı büyük fontlarla ressmin üzerinde olacak.
1195

muratyil
18-12-2012, 00:16
@systempirate bu hata sanıyorum localhost ile ilgili bir hata sunucuda bu hatayı almayabilirsin. Burada (http://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=271244) yazdığına göre sadece b,r uyarıymış hata değilmiş.
@asvilya bunu yapmak için modülü editlemek gerekir ki bu da ciddi kod bilgisi gerektirir sanırım.

asvilya
18-12-2012, 04:23
herkesin aradığı bir modül neden tam olarak türk yazılımcılar tarafından editlenemiyor.neden hep yabancılara muhtaç oluyoruz bu kadarmı aciziz anlamadım gitti.kod bilgisi bilsem inanın sabah akşam oturur editlerim hizmete sunarım.

angelaus
18-12-2012, 10:44
Adam güvercin satıyor.
Sen neden takla atmıyor diye adama fırça atıyorsun.
Adam da diyorki eğitirsen takla attırırsın ama bu benim güvercini satmama engel değil.

Biraz daha saygı lütfen

systempirate
18-12-2012, 12:13
@systempirate bu hata sanıyorum localhost ile ilgili bir hata sunucuda bu hatayı almayabilirsin. Burada (http://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=271244) yazdığına göre sadece b,r uyarıymış hata değilmiş.

Teşekkürler ilginiz için Murat Bey. Bu modül hazırladığım sayfanın olmazsa olmazıydı. Bence yönetim panelinde birkaç düzeltme ile ücretli olarak sunulabilir ve çok ilgi de görecektir. Emeğinize sağlık...

systempirate
20-02-2013, 01:03
Murat Hocam yine rahatsız edeceğim fakat birkaç temada denememle söylüyorum joomla 3 de çalışmıyor sanırım :(

vatansever330
30-03-2013, 18:41
Murat Bey eline bilgine sağlık.Çok teşekkür ederim.

kestane kedisi
21-04-2013, 20:48
merhaba, ben bu modülden çok memnundum ancak bugün şöyle bir sorunla karşılaştım. ilerleme düğmeleri kayboldu. sildim, tekrar yükledim ama sorunu çözemedim. yardımcı olursanız çok sevinirim.

muratyil
22-04-2013, 11:15
site adresi var mı? bakalım.

muratyil
13-06-2013, 22:07
Bu modülün tüm ihtiyaçlara cevap veren ve eksikleri giderilmiş ücretli sürümünü buradan (http://www.joomlatema.net/joomla2.5/index.php/ucretl-i-eklentiler-demo/manset-modulu-ucretli-surum-demo) görebilirsiniz.